Лазерна епіляція: протипоказання і наслідки, суть методики, різновиди


Лазерна епіляція зміст:

На сьогоднішній день існує маса способів позбутися небажаного волосся на обличчі і тілі. Деякі жінки відвідують раз на місяць косметолога, видаляючи рослинність липким цукром, воском, смолою. Інші вважають за краще займатися цим в домашніх умовах, використовуючи спеціальні прилади, креми на основі перекису, воскові смужки або банальний бритва.

Вирішальну крапку в нескінченній боротьбі із зайвими волоссям на тілі поставила лазерна епіляція, протипоказання і наслідки якої добре відомі, що робить процедуру цілком безпечною для здоров'я. Перші пристрої, що генерують лазерне випромінювання були винайдені в другій половині ХХ століття, деякі використовувалися і в клінічній практиці.



Однак вони надавали пошкоджують дію на шкірні покриви, що виключало їх застосування в естетичній медицині. У міру подальшого вивчення властивостей таких імпульсів вчені з'ясували, що вони здатні вибірково діяти на ті чи інші структури шкірного покриву, а регулюючи довжину хвилі, можна змінювати і глибину її проникнення в епідерміс.

Цікавий факт

Історія лазерної епіляції в тому вигляді, в якому вона проводиться зараз в більшості клінік, починається тільки з кінця 1990-х років.

Спочатку подібна процедура була досить болюча, займала тривалий час і коштувала дуже дорого. Це обмежувало широке поширення даної методики в нашій країні. Свою роль відігравало і загальне упередження щодо впливу лазерного випромінювання на шкіру зокрема і здоров'я в цілому. Але доступність інформації щодо принципів та суті техніки виконання лазерної епіляції сприяло зростанню її популярності.

Зараз багато жінок і чоловіки вважають за краще кілька разів сходити до косметолога замість постійного щомісячного болісного позбавлення від непотрібних волосся. Принцип подібної методики полягає в ефекті фракційного фототермоліза (або точкової аблации).

Пучок лазерного випромінювання утворює в певних ділянках мікротермальние зон, при цьому навколишні тканини залишаються недоторканими. Як це досягається? Справа в тому, що за колір нашої шкіри, волосся і райдужної оболонки очей «відповідає» пігмент - меланін. Його гранули виділяються в клітини епідермального покриву, проте деяка його частина сконцентрована в волосяних фолікулах.

Варто відзначити

Особливості розподілу меланіну обумовлюють ефективність лазерної епіляції у різних пацієнтів.



Випромінювання вибірково «знаходить» ділянки скупчення пігменту, нагріває цю область, що призводить до руйнування клітин волосяної цибулини, зокрема - зони, яка регулює інтенсивність росту волосся. Деякі типи лазерів прицільно впливають і на кровоносну судину, що живить кожен фолікул. Порушення процесу кровообігу служить додатковим фактором, який пришвидшує руйнування волосяної цибулини.

Варто відзначити

Для багатьох вирішальною причиною відмови від лазерної епіляції є її вартість. Дійсно, ціна процедури чимала - від 1000 рублів за обробку невеликої ділянки на обличчі (наприклад, шкіри на підборідді або над верхньою губою) до десятків тисяч за видалення волосся з ніг, зони глибокого бікіні, грудей і спини у чоловіків.



За відгуками фахівців в області косметології, ризик ускладнень і небажаних реакцій після проведення процедури зводиться до мінімуму. Основною умовою профілактики побічних ефектів є суворе дотримання рекомендацій по догляду за шкірою після проведення сеансу епіляції. Наприклад, категорично не можна засмагати протягом як мінімум двох тижнів після процедури (тому займатися лазерним видаленням волосся краще після закінчення пляжного сезону). В іншому випадку високий ризик опіку шкіри і порушення пігментації.

Також не радять відвідувати баню, так як це додатковий стрес для шкірного покриву, а підвищене потовиділення може запросто спровокувати фолікуліт.

Варто відзначити

Якщо грамотно доглядати за шкірою після епіляції, ймовірність розвитку подальших ускладнень мінімальна.

Однак далеко не всі лазери «однаково корисні». Пристрої, що застосовуються для подібного способу видалення волосся, розрізняються залежно від глибини проникнення хвилі і її вибірковості щодо ділянок концентрації пігменту.

Так, епіляція проводиться:

  • Рубіновим лазером. В даний час застосовується відносно рідко. Він максимально активний при різкому контрасті між світлим відтінком шкіри і темним кольором волосся. Крім того, маніпулятор подібного апарату досить малий, імпульси випромінювання виробляються з низькою частотою. Такі параметри роблять процедуру неприємною і тривалою. Тому частіше рубіновийлазер застосовують для видалення тату.
  • Олександритовим лазером. Перевагою методики є її універсальність. Вона в рівній мірі ефективна незалежно від типу епідермального покриву і кольору волосся (за винятком дуже світлих або сивого), підходить і для застосування на смаглявою після засмаги шкірі. Висока частота і велика глибина проникнення променів в шкіру дозволяє проводити сеанс швидко і з мінімальним дискомфортом.
  • Неодимовим лазером. У порівнянні з олександритовим відрізняється ще більшою ефективністю. Крім того, подібна методика дозволяє впоратися і з супутніми дерматологічними проблемами: акне, запаленої висипом вугрів.
  • Доданими лазером. За силою такий вплив перевершує рубінове, але за впливом на світле волосся не зрівняється з олександритовим або неодимовим. Подібний спосіб епіляції добре підходить для видалення товстих, міцних волосся з глибоким заляганням під шкірою.

Такі методики відрізняються і за ціною. Обробка рубіновим лазером (грубо кажучи, повільно і боляче) обійдеться набагато дешевше видалення волосся неодимовим або олександритовим. Однак рішення про вибір методики епіляції приймають після консультації з косметологом. Після цього проясниться питання, у скільки обійдеться повний курс видалення небажаної рослинності.

Лазерна епіляція: плюси і мінуси, можливість застосування в період вагітності і лактації, проведення в домашніх умовах

З огляду на високу вартість проведення процедури, необхідно ретельно зважити всі «за» і «проти».

Переваги лазерної епіляції

До переваг лазерного видалення волосся відносять:

  • тривалий ефект, хоча для кожної людини тривалість результату індивідуальна, гладкою шкірою можна буде насолоджуватися як мінімум 4-5 років;
  • відсутність таких неприємних наслідків (характерних для інших методів), як вростання волосся (нерідко з нагноєнням), чорні точки, фолікуліт;
  • відносно невелика хворобливість, яка з легкістю усувається за допомогою подачі охолодженого повітря з маніпулятора або попереднього нанесення місцевого анестетика;
  • мінімальний ризик бактеріальних ускладнень, так як лазерна епіляція не супроводжується пошкодженням шкірного покриву;
  • можливість проведення на будь-якій ділянці тіла, включаючи надчутливі області;
  • сеанс епіляції триває максимум 1-1,5 години, а відвідувати косметолога слід раз на місяць, а потім - набагато рідше, повний курс рідко перевищує 5-7 процедур.

Але разом з тим, така методика усунення небажаного волосся має і свої недоліки.

Найбільш істотними серед них є:

  • залежність ризику виникнення небажаних реакцій від кваліфікації косметолога і якості використовуваного обладнання;
  • низька ефективність при видаленні світлих або сивого волосся;
  • обмеження застосування у людей з темним відтінком шкіри, включаючи загар;
  • висока вартість, особливо з урахуванням того факту, що потрібно до 7-10 сеансів;
  • відстрочене прояв результату (як правило, через кілька тижнів);
  • необхідність пройти повний курс для досягнення оптимального ефекту.

Також до недоліків процедури можна віднести і сезонність. Незважаючи на те що деякі косметологи допускають проведення епіляції і в жарку пору року, лазерне видалення волосся краще все-таки відкласти до осені або зими. Надмірне дію сонячного світла, навіть з урахуванням використання захисних засобів, може викликати опіки і незворотні порушення пігментації.

При розгляді питання «лазерна епіляція: плюси і мінуси», необхідно брати до уваги і селективність дії випромінювання.

Найкращий результат помітний при видаленні темного волосся зі світлої шкіри. При обробці смаглявого або засмаглого тіла підвищується ймовірність опіків і появи ділянок депігментації. Крім того, більшість типів лазерного випромінювання не "бачать" світлі або сиве волосся.

Строгими протипоказаннями до проведення подібного роду процедур є:

  • цукровий діабет;
  • онкологічні ураження шкіри і внутрішніх органів;
  • неврологічні порушення, що супроводжуються судорожними припадками;
  • психічні розлади, що не дозволяють адекватно провести процедуру видалення зайвої рослинності;
  • варикозні і тромботичні розлади в епіліруемой області.

Сеанс лазерної епіляції краще відкласти при:

  • відкритих незагоєних ранах шкіри в зоні впливу;
  • гострих захворюваннях, загостренні хронічних патологічних процесів;
  • запаленої гнійничкові висипання;
  • зовнішніх проявів вірусу герпесу.

Окремим пунктом стоїть питання про можливість проведення лазерної епіляції в період вагітності і грудного вигодовування. Ніяких даних про шкоду випромінювання на організм, що розвивається дитини немає, але це не свідчить про безпеку процедури. Тому курс видалення волосся слід провести або на етапі планування зачаття або відкласти на потім, щоб уникнути негативних наслідків. Незважаючи на те, що багатьох молодих дівчат турбує небажана рослинність на тілі, лазерну епіляцію не проводять до досягнення 18-річного віку.

Це обумовлено декількома причинами. В першу чергу, будь-які медичні та косметологічні маніпуляції неповнолітнім заборонені без письмової згоди батьків. Крім того, в цей період гормональний фон залишається нестабільним, тому сеанс лазерної епіляції може не принести належного результату.

У світлі високої вартості проведення цієї процедури в клініках, вельми привабливою здається перспектива видалення волосся подібним методом в домашніх умовах. Зараз у продажу є пристрої, що дозволяють позбутися від непотрібної рослинності самостійно.

Однак перед придбанням такого приладу необхідно ретельно вивчити інструкцію (вона є на сайті виробників), особливо перелік протипоказань. Найбільш популярними є апарати серії RIO (Laser Tweezer, X60, Salon Laser). Їх вартість залежить від параметрів, що настроюються, величини маніпулятора і знаходиться в межах 10 000-20 000 рублів.

Догляд за шкірою після лазерної епіляції: підготовка до процедури, обмеження після сеансу, відгуки фахівців

Отже, лазерна епіляція - питання вирішене. На які аспекти слід звернути увагу, щоб максимально убезпечити себе від ускладнень і не розчаруватися в результаті?

В першу чергу, потрібно почати з правильного вибору салону і фахівця. Напевно, у нас генетично закладена інформація, що шукати професіоналів в будь-якій області (особливо це стосується медицини) потрібно через знайомих. Дана процедура не повинна стати винятком. Тут допоможуть відгуки на форумах, репутація клініки, думка хороших знайомих.

Догляд за шкірою після лазерної епіляції

Крім того, салон повинен мати ряд дозвільних документів. Також перед процедурою косметолог в обов'язковому порядку зобов'язаний перевірити чутливість шкіри до дії лазерного випромінювання і анестетиків (якщо вони будуть використовуватися). В іншому випадку необхідно звернутися в інший салон.

Крім того, слід враховувати такі моменти:

  • волосся не зникнуть відразу, початковий результат буде помітний приблизно через пару тижнів, а видиме зникнення волосся - після 2-3 сеансу;
  • як мінімум за 2 тижні до процедури ні в якому разі не можна засмагати, користуватися засобами для автозагара;
  • деякі медикаменти підвищують фоточутливість шкіри, а, отже, ризик опіку і депігментації, особливо це стосується тетрацикліну і його групових аналогів, подібний ефект зберігається 10-14 днів після закінчення курсу;
  • це боляче, звичайно не так, як при воскової епіляції або шугарінг, а й простого погладжування теж чекати не варто;
  • при плануванні фінансів потрібно враховувати повну вартість всього курсу, якщо його не закінчити, ефекту від процедури не буде зовсім;
  • перед відвідуванням косметолога волосся з оброблюваної ділянки необхідно збрити;
  • перед маніпуляцією можна користуватися спиртовмісними засобами.

Варто відзначити

Результат лазерної епіляції безпосередньо залежить від типу шкіри і відтінку волосся, ці аспекти необхідно обговорити на попередньої консультації з фахівцем.

Основним правилом подальшого догляду є заборона на відвідування соляріїв і перебування на відкритому сонці. Оброблені ділянки шкіри слід закривати одягом або користуватися кремами з показником SPF від 30. Щоб уникнути додаткового подразнення шкіри (особливо на чутливих ділянках), краще утриматися від відвідування громадських басейнів з надмірно хлорованою водою, лазень, саун, занадто інтенсивних фізичних навантажень, особливо в поєднанні з щільної синтетичної одягом.

Варто відзначити

Для зволоження і захисту шкіри після епіляції можна використовувати тільки ті креми і лосьйони, які порадить косметолог.

Остапова Вікторія Сергіївна, лікар - дерматолог вищої категорії, косметолог. «Чого я тільки не чула під час обговорення з пацієнтами майбутньої процедури. Були розмови і про запалення лімфатичних вузлів, меланому, пігментні плями ... Однак жінки, які часто відвідують солярій, ризикують в набагато більшому ступені, ніж після проведення курсу лазерної епіляції. При дотриманні всіх правил щодо подальшого догляду і виключення протипоказань процедура абсолютно безпечна і ефективна. »

Мельник Оксана, косметолог. «Багатьох відлякує надто висока ціна лазерної епіляції. Але отриманий результат окупає її з лишком. Можна забути про жорстких волоссі, що з'являються після класичних методів видалення, некрасивих чорних точках та інших естетично малопривабливих моментів. Результат лазерної епіляції - абсолютно чиста і гладка шкіра, можливість планувати пляжний відпочинок, відвідання басейнів, побачення «з продовженням» без прив'язки до візиту до косметолога. »

Правильний догляд за шкірою після лазерної епіляції - гарантія відсутності небажаних реакцій. Він не вимагає особливих зусиль, дорогих косметичних засобів.

Кілька сеансів обробки шкіри - і можна надовго забути про проблему небажаного волосся на тілі. Такий ефект (а результат процедури чітко видно на численних фото в мережі) і обумовлює всі зростаючу популярність лазерної епіляції.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]