Диодная лазерна епіляція: опис, використовуване обладнання, переваги та недоліки методу



Видалення волосся за допомогою лазерного випромінювання ще недавно здавалося чимось з області фантастики. Довгий час така процедура була недоступна для багатьох представниць прекрасної статі і чоловіків, але останнім часом з поширенням апаратури нового покоління з'являється все більше бажаючих позбутися від рослинності за допомогою подібного методу. Диодная лазерна епіляція зараз пропонується практично в кожному салоні. Такий спосіб видалення волосся поєднує в собі універсальність, безпеку і ефективність.



Диодная лазерна епіляція

Розрізняють декілька типів волосся:

  • Пушкова волосся, що покривають все тіло, вони світлі, дуже тонкі і короткі, побачити їх неозброєним оком практично неможливо;
  • довге волосся на волосистій частині голови;
  • щетинистий волоски, поява і зростання яких не пов'язаний з роботою залоз внутрішньої секреції, це вії, брови, рослинність, що виконує захисні функції в носових і слухових проходах;
  • щетинистий волосся, що виникають у міру статевого дозрівання на лобку, ногах, в пахвових западинах, у чоловіків - на спині, животі, обличчі, хоча іноді і представниці прекрасної статі страждають від появи «вусиків» над верхньою губою.

Останні і служать мішенню для всіляких різновидів жіночої епіляції, але до слова, і чоловіки нерідко вдаються до подібних послуг косметологів. Зростання волосся відбувається за рахунок постійного ділення клітин волосяного фолікула (або цибулини). В процесі диференціювання в структурі волоса з'являється зовнішня кутикула і лежать під ним корковий і мозковий шар. Видалення небажаної рослинності можна проводити декількома способами.

Найбільш простим і доступним є звичайне гоління. Однак подібний метод недовговічний, вже через кілька днів (а у деяких жінок і на наступний ранок) шкіра покривається жорсткими короткими колючими волосками. Аналогічним чином «працюють» креми для депіляції. В даному випадку під впливом агресивних хімічних речовин відбувається руйнування структури волосся (точніше, тієї його частини, яка розташовується над поверхнею епідермального покриву).

В результаті вони послаблюються настільки, що їх можна зняти пластиковим шпателем. Більш «довговічними» вважають методи епіляції, засновані на висмикування волосся з волосяної цибулини. Суть подібних способів проста: на шкіру наноситься липка маса (це цукрова паста, віск, або смола), волоски міцно прикріплюються до неї і видаляються.

Ефект від процедур зберігається до 3-4 тижнів, не більше. Жінки відзначають, що після подібної маніпуляції рослинність стає непомітною. З огляду на дешевизну даного способу епіляції і обмежений перелік протипоказань, він вважається найпоширенішим.



Ситуація кардинально змінилася після появи на косметологічному ринку послуг лазерів - приладів, що генерує випромінювання, що порушують активність клітин в зоні росту волосся в фолікулі і руйнують його. Додатково промені коагулюють і судина, яка живить волосяну цибулину.



Але яким чином лазер «розпізнає» мішень для впливу? Справа в тому, що свого відтінку наше волосся «зобов'язані» красящему пігменту - меланіну. Він присутній і у внутрішніх органах (корі надниркових залоз, нервової тканини), однак основна його частина сконцентрована в шкірі, волоссі, райдужці ока. За рахунок різниці в кольорі між волосом і епідермальним покровом лазерне випромінювання «чіпляється» саме за меланін, що знаходиться в волосках, нагріває його і як наслідок, викликає подальше руйнування фолікула.

Але виникає питання, чи не пошкоджується чи шкіра в результаті подібного впливу, і як бути якщо епідерміс досить смаглявого відтінку, а волосся навпаки, світлого?

Дійсно, пристрої для лазерної епіляції попередніх поколінь (рубіновий, олександритовий, сапфіровий і т.д.) були дуже чутливі до контрасту між шкірних покривів і небажаною рослинністю. Сучасні прилади працюють за іншим принципом. Якщо раніше в якості активного середовища, що генерує випромінювання, виступали кристали, гази або частки і пари металів, в даний час застосовують напівпровідники.

Подібна технологія видалення волосся отримала назву діодний лазерна епіляція. Дана методика має ряд переваг. Основне - можливість регулювання довжини хвилі. Чим більше цей параметр, тим глибше активне випромінювання проникає в шкіру, що істотно розширює можливості процедури щодо волосся світлого відтінку. Разом з тим, лазерні імпульси не досягають внутрішніх органів, тому сеанс епіляції абсолютно безпечний.

В даний час в косметологічних клініках застосовують такі види пристроїв для проведення диодной епіляції:

  • MeDioStar від компанії Asclepion. Перевагою апарату є можливість регулювання налаштувань довжини хвилі - 810 і 940 нм. Це дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного пацієнта і проводити видалення волосків у клієнтів зі смаглявим відтінком шкірного покриву. Крім того, пристрій оснащений декількома насадками для маніпулятора величиною від 4 мм до 1,4 см. Таким чином можна обробити невеликі за розміром важкодоступні місця. Також апарат комплектується маніпулятором для видалення зовнішніх проявів судинних патологій, що розширює перелік показань до його застосування.
  • LightSheer ET від компанії Lumenis. Генерує випромінювання з довжиною хвилі в 820 нм. Розмір маніпулятора 0,9 × 0,9 см, однак перевагою подібного пристрою є його потужність. У більшості апаратів вона становить 1 ГЦ, а у Light Sheer ET - в два рази більше. Це дозволяє вдвічі скоротити тривалість диодной епіляції. Так, за відгуками фахівців, час обробки зони бікіні не перевищує 30-40 хвилин, коли зазвичай цей термін може бути більше години.
  • Soprano XL Platinum від AlmaLasers. Апарат дозволяє вибирати довжину хвилі з трьох діапазонів - 810, 755 або 1064 нм, що робить епіляцію подібним пристроєм максимально ефективної і безпечної. Видалення волосся можна проводити на різних фототипу шкіри, включаючи засмаглу.

Всі пристрої, призначені для диодной епіляції, оснащені спеціальним охолоджувачем, який подає на шкіру холодне повітря під час проведення процедури. Таким чином сеанс проходить максимально комфортно для пацієнта і викликає мінімум неприємних хворобливих відчуттів.

Перевагами диодной лазерної епіляції служать:

  • коротка тривалість сеансу видалення небажаного волосся;
  • безболісність;
  • тривалий результат, в залежності від стану ендокринної системи шкіра залишається чистою від 5 до 7 років після закінчення повного курсу епіляції;
  • незалежність від фототипу шкіри і відтінку волосся;
  • можливість видалення небажаної рослинності у важкодоступних місцях.

Але разом з тим, діодний лазерна епіляція має і ряд недоліків. це:

  • висока вартість;
  • необхідність проведення повного курсу сеансів, так як під час процедури випромінювання діє тільки на активно діляться клітини волосяних фолікулів;
  • наявність ряду протипоказань;
  • необхідність попередньої підготовки до сеансу епіляції і дотримання правил подальшого догляду;
  • результат помітний тільки через кілька тижнів.

Сучасні технології проведення процедури диодной епіляції дозволяють вирішити цілий ряд проблем. Крім видалення небажаної рослинності, застосування подібного напівпровідникових пристроїв покращують стан шкіри, прибирають дрібні судинні патології, нормалізують активність апокрінних залоз (сальних і потових).

Лазерна епіляція доданими лазером: особливості підготовки до сеансу, догляд за шкірою після процедури, вартість

Лазерна епіляція доданими лазером

Строгих показань до проведення сеансу усунення небажаної рослинності подібним методом немає.

Однак такий спосіб епіляції рекомендують:

  • при частій проблеми вростання волосся після звичайних методів видалення;
  • наявність небажаної рослинності на видимих ​​ділянках шкірного покриву (особі, руках);
  • непереносимість, алергічна реакція на віск, смолу, креми для депіляції;
  • сильне роздратування шкіри, опіки після звичайних методів епіляції;
  • часті фолікуліти.

Варто відзначити

Але лазерна епіляція доданими лазером цілком доступна практично кожній жінці (як, втім, і чоловікові), які прагнуть отримати чисту шкіру без чорних крапок, запалень та інших слідів постійного росту волосся.

Але перед проведенням сеансу обробки шкіри лазером необхідно брати до уваги той факт, що подібний метод видалення небажаного волосся на тілі має ряд протипоказань.

Основними серед них є:

  • період виношування дитини та грудного вигодовування;
  • дисфункція або гіперактивність щитовидної залози, до речі, дана група ендокринних захворювань служить протипоказанням до будь-яких фізіопроцедур;
  • злоякісні і доброякісні новоутворення шкіри в області впливу випромінювання;
  • онкологічне захворювання;
  • схильність до спонтанних кровотеч;
  • виражені органні і функціональні патології серцево-судинної системи;
  • неврологічні порушення, що супроводжуються судорожними припадками і інший симптоматикою, яка може перешкодити проведенню процедури;
  • висипання, травми шкіри в області впливу;
  • цукровий діабет, що супроводжується нестабільної концентрацією глюкози в крові.

Варто відзначити

Лазерну епіляцію зони бікіні не проводять при патологіях гінекологічної сфери, пахвових западин - при мастопатії і інших захворюваннях молочних залоз, запаленні лімфатичних вузлів.

Відносним протипоказанням є порушення секреторної активності статевих залоз. Віднайдені цими органами гормони визначають локалізацію і густоту волосяного покриву, тому будь-які порушення їх роботи можуть негативно вплинути на результат сеансу епіляції.

Підготовка до процедури передбачає виконання ряду нескладних правил. Основне - уникати засмаги на сонці та в солярії. Вплив ультрафіолету підвищує сприйнятливість шкіри до променів світла і концентрацію меланіну. Тому додатковий вплив лазерних хвиль може спровокувати опіки і стати причиною виникнення пігментних плям.

Крім того, не можна:

  • протирати або очищати ділянки шкіри, де буде проводитися епіляція, косметичними засобами або самостійно приготованими настоянками, що містять спирт;
  • за 2-3 тижні проводити епіляцію воском, смолою або розплавленим цукром.

Варто відзначити

Деякі лікарські препарати можуть підвищувати фоточутливість шкіри, тому необхідно попередити косметолога про проходження будь-якого медикаментозного курсу терапії.

Максимально ефективно діодний лазерна епіляція проходить, якщо довжина волосся в області впливу лазерного випромінювання не перевищує 1-2 мм. Сеанс починають з очищення шкіри безспиртовій розчином. У деяких випадках шкіру обробляють аерозолем або гелем з лідокаїном або іншим анестетиком місцевого впливу.

Варто відзначити

У більшості косметологічних салонів використання знеболюючих засобів підвищує вартість процедури.

Для захисту органів зору косметолог надягає і собі, і клієнтці окуляри, після чого включає прилад і повільно водить маніпулятором по шкірі. При цьому відчувається легке тепло або поколювання. Час сеансу залежить від оброблюваної площі, швидкості вироблення імпульсів, потужності лазера і розміру самого маніпулятора. Як правило, він триває від 15-20 хвилин до години на одній ділянці. Потім на шкіру наноситься регенеруючий протизапальний крем.

Після проведення процедури косметолог докладно пояснює клієнтці основні принципи догляду за епілірованного шкірою. Під забороною залишаються будь-які види засмаги, спиртовмісні розчини, інші методи видалення волосся (крім гоління). Пацієнткам зі схильністю до гіпергідрозу в перші кілька днів після сеансу рекомендують утриматися від важкої фізичної праці і навантажень. Це може спровокувати запалення волосяних фолікулів.

Одного сеансу видалення небажаної рослинності недостатньо. Тривалість курсу залежить від індивідуальних особливостей пацієнтки. В середньому, для досягнення бажаного результату потрібно від 5 до 8 процедур, іноді - більше.

Лазерна епіляція доданими лазером безпечна і ефективна. Побічні реакції виникають в одиничних випадках і як правило, при недотриманні принципів підготовки та догляду за шкірою. Вартість одного сеансу залежить від зони обробки і в середньому становить до 2000 рублів за область верхньої губи і підборіддя, 4000-7000 за епіляцію ніг, 4000-5000 - рук. Видалення небажаної рослинності в зоні бікіні обійдеться в 5000-10000 рублів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]