Що краще: епіляція або лазерна епіляція, принцип дії, результат, основні протипоказання
На сьогоднішній день косметологічні клініки пропонують безліч методів боротьби з небажаним волоссям на тілі людини незалежно від зони їх розташування - на обличчі (наприклад, вусики над верхньою губою) ногах, руках, інтимної області.
Причому вони однаково доступні як для жінок, так і для представників сильної статі.
Однак у багатьох відвідувачів косметологічних салонів виникає питання, що краще: епіляція або лазерна епіляція, адже багато в чому вони схожі між собою. Крім того, цією ж темі присвячені десятки тем на жіночих форумах.
Видалення волосся воском, смолою або розплавленим цукром полягає в механічному висмикуванні з волосяної цибулини. При цьому клітини зони росту залишаються неушкодженими, і через кілька тижнів небажана рослинність з'являється знову. Практично першим способом повного і тривалого видалення волосся стала електроепіляція.
Суть методики зводилася до використання апаратів, що генерують електричні імпульси, які незворотньо руйнують волосяні цибулини. Але широкому розповсюдженню подібної процедури заважала сильна хворобливість (особливо на чутливих ділянках шкіри в області бікіні, пахвових западин) в поєднанні з великою тривалістю сеансу.
Ситуація змінилася з появою фотоепіляції і практично одночасно з нею - лазерної. Якщо говорити про вплив на ріст волосся, різниця між даними методиками невелика.
І те, і інше випромінювання вибірково діють на фарбувальний пігмент волосяного фолікула - меланін. Його нагрівання до 80º і вище провокує спочатку швидку атрофію, а потім і загибель волосяної цибулини. Одночасно відбувається коагуляція живить фолікул судини, що порушує кровопостачання волосся і прискорює процес епіляції. Єдине, чим відрізняються ці способи, - вид генерованого випромінювання.
У фотоепіляції це світлове випромінювання з довжиною хвилі від 560 до 1200 нм, причому всі вони діють на волосся одночасно. Шкоди для оточуючих тканин немає, так як спеціальний фільтр відсікає негативно впливають на шкіру ультрафіолетові промені. При лазерної епіляції результат досягається за рахунок випромінювання, що виробляється олександритовим, неодимовим або доданими лазером. Однак фотоепіляція має вузький спектр ефективності.
Результат процедури з'явиться тільки в тому випадку, якщо необхідно видалити темні жорстке волосся зі світлої шкіри. А сучасні лазерні апарати менш чутливі до відтінку рослинності і епідермального покриву. Тому при необхідності усунення ослаблених, тонких і світлого волосся порівняння буде не на користь методу фотоепіляції.
З огляду на подібний принцип дії, протипоказання до проведення даних процедур однакові:
- підвищена сприйнятливість шкіри до світлового випромінювання;
Варто відзначити
Подібний ефект іноді відзначають при прийомі препаратів на основі тетрацикліну і його аналогів, відварів із звіробою звичайного.
- злоякісні новоутворення шкіри і внутрішніх органів;
- період виношування дитини та грудного вигодовування;
- відкриті ушкодження шкірного покриву в області обробки випромінюванням;
- активне протягом дерматитів, прояви герпетичної інфекції;
- неповнолітній вік;
- цукровий діабет, виражені порушення мікроциркуляції.
Досить короткий перелік протипоказань і висока ефективність роблять епіляцію методом фото- або лазерного впливу вельми популярною.
Різниця у вартості між ними відносно невелика, тому вирішальним фактором є думка лікаря-косметолога, який при попередньому огляді визначить фототип шкіри, колір волосся і порекомендує, який спосіб вибрати для їх видалення.
Фотоепілятор або лазерний епілятор: що краще, зони впливу, апаратура для проведення сеансів, хворобливість
Як фото-, так і лазерний епілятор підходять для обробки практичних будь-якої ділянки на тілі. Видалення волосся проводять з інтимної зони, ніг (гомілок або повністю), особи , пахвових западин, живота, грудей і спини у чоловіків.
Варто відзначити
На сьогоднішній день пристрої для проведення лазерної та фотоепіляції можна придбати в спеціалізованих магазинах, що дозволяє проводити процедуру в домашніх умовах.
Вони не сильно відрізняються за вартістю (ціна і тих, і інших коливається в межах 250-500 доларів залежно від параметрів). Але перевагою фотоепілятора служить більший розмір оброблюваної площі (до 6 см2). Пристрій для лазерного випромінювання впливає тільки на невелику ділянку шкірного покриву (як правило, не більше 60 мм 2), що істотно збільшує тривалість процедури видалення небажаного волосся з тіла.
Ресурс ламп фотоепілятора обмежений, більшість бюджетних моделей вимагають заміни генеруючих випромінювання елементів через 4-5 сеансів. Їх ціна невелика, але знайти комплектуючі на давно випущені пристрої непросто.
Лазерні епілятори позбавлені такої вади. Що стосується параметрів вивчення, фотоепилятори працюють в діапазоні до 1200 нм, довжина хвилі налаштовується в залежності від типу шкіри. Більшість портативних пристроїв для лазерного видалення волосся функціонують в одному режимі - 750 нм, проте професійні апарати, що застосовуються в косметологічних клініках, мають більш широким спектром активності.
Варто відзначити
Що стосується чиниться результату, ефект можна оцінити по численним фото в інтернеті. Однак він помітний лише через 2-3 тижні після першої обробки шкіри, а іноді і пізніше (після наступних сеансів).
Що стосується дискомфорту, що виникає при проведенні процедури, відповісти на питання, що краще: фотоепілятор або лазерний епілятор, досить складно. І той, і інший оснащений спеціальним пристроєм, що охолоджує шкіру і усуває дискомфорт. При видаленні волосся з чутливих зон, можна використовувати зовнішні засоби для місцевої анестезії.
Відмінності лазерної епіляції від фотоепіляції, можливі ускладнення, кількість сеансів, вартість
З огляду на, як фізичні, так і естетичні і фінансові аспекти даних методик епіляції, основними відмінностями подібних процедур є:
- Принцип дії на шкіру і волосся. У косметологічних салонах параметри лазерної апаратури підбираються конкретно під кожного клієнта (змінюється довжина хвилі, частота імпульсів), фотоепіляція позбавлена подібного переваги.
- Площа оброблюваного епідермального покриву. У фотоепілятора вона більше, однак це підвищує ризик пошкодження шкіри при епіляції невеликих ділянок тіла (наприклад, на обличчі, області паху).
- Тривалість сеансу. Процедура фотоепіляції проходить швидше.
- Вартість. Приблизно однакова.
- Дискомфорт під час процедури. Незалежно від методики видалення волосся, пацієнтам пропонують попереднє знеболення, без анестезії може виникати відчуття тепла або поколювання.
- Ефективність. За відгуками фахівців, фотоепіляція дозволяє видалити від 50 до 70% волосяних цибулин, результативність лазерних променів досягає 80-85%.
Дані способи позбавлення від небажаної рослинності абсолютно безпечні. Глибина проникнення променів в шкіру не перевищує 0,4 см, чого явно недостатньо для впливу на роботу внутрішніх органів і структур.
Варто відзначити
Ризик виникнення ускладнень і побічних ефектів в рівній мірі залежить як від кваліфікації косметолога, так і «дисципліни» клієнта в плані дотримання рекомендацій лікаря.
Лазерна епіляція «працює» більш вибірково, тому в більшості випадків 5-8 процедур достатньо для досягнення потрібного результату. Вплив променями світла повільніше активно, і повний курс епіляції триває довше.
Варто відзначити
У деяких випадках навіть після рекомендованої кількості сеансів епіляції на тілі залишаються волоски. Як правило, це відбувається у людей з темним відтінком шкіри або занадто світлим волоссям. В такому випадку випромінювання просто не діє на пігмент і залишає рослинність незайманої.
Побічні ефекти відзначають вкрай рідко, однак у деяких пацієнтів можуть виникнути:
- термічні опіки шкіри;
- симптоми реакції гіперчутливості (висип, свербіж);
- невелика набряклість і почервоніння (проходить самостійно на другий день після сеансу);
- поява вогнищ порушення пігментації на шкірі.
Щоб уникнути небажаних симптомів, необхідно утриматися від засмаги протягом 14-20 днів після процедури, не завдавати спиртовмісні косметичні засоби і уникати попадання гарячої пари або води на оброблену світловим або лазерним випромінюванням шкіру.
Ще одна відмінність лазерної епіляції від фотоепіляції полягає в вартості процедури. Остання приблизно в півтора рази дешевше, однак з огляду на необхідність більшої кількості сеансів, загальна вартість курсу практично однакова.