Реабілітація після Лабіопластика: основні процедурні заходи
Лабіопластика в наш час стає все більш поширеною операцією. Тому для жінок слід знати деякі нюанси і правила, яких необхідно дотримуватися для швидкої реабілітації та загоєння.
Перше, що рекомендують фахівці при реабілітації після Лабіопластика - це постільний режим і спокій протягом доби після хірургічного втручання.
З наступного дня жінка цілком може повернутися до колишнього режиму свого життя, але при цьому дотримуючись такі правила:
- носити легку, зручну і вільний одяг і білизну;
- не можна довгий час сидіти;
- уникати підвищених фізичних навантажень;
- не рекомендується використовувати в цілях особистої гігієни мило і шампуні агресивного впливу;
- слід уникати вживання спиртних напоїв і куріння;
- протипоказані процедури теплового призначення;
- слід також утриматися від інтимної близькості протягом двох або трьох тижнів;
- необхідно призупинити на пару тижнів і відвідування басейну, сауни, солярію або спортивного залу;
- рекомендується дотримуватися правильного харчування;
- уникати масових скупчень і заходів;
- виконувати всі додаткові рекомендації лікаря.
Слід розглянути деякі необхідні процедури, які потрібно проводити після Лабіопластика.
- По-перше, в перші дні після хірургічного втручання потрібно забезпечувати холод в області, що підлягає операції. Для цього слід використовувати чисті гігієнічні серветки.
- Також є необхідність в стерильній обробці післяопераційних швів. Для цієї процедури використовують розчини, що володіють дезинфікуючими властивостями. Обробляти шви розчином потрібно після кожного відвідування кімнати туалету, приблизно
7-8 разів на день. Зазвичай термін процедур по дезінфекційної обробки становить десять днів. - У перші дні реабілітації після Лабіопластика можуть виникнути виділення сукровиця з ран. У такому випадку знадобиться крем спеціального призначення для загоєння ран. Такий крем наноситься прямо на прокладку.
Варто відзначити
На наступний день після хірургічного втручання необхідний огляд лікаря-фахівця. Після цього наступний лікарський огляд рекомендується проводити через днів п'ять.
Як правило, шви вже через три тижні зникають, вони просто розсмоктуються. У разі, якщо шви викликають велике почуття дискомфорту у жінки або викликають роздратування, лікар знімає їх раніше терміну розсмоктування, але не раніше тижня після операції.
У разі, якщо жінка помічає, що кровотечі мають постійний характер, або одна з статевих губ збільшилася, або постійно виникають гострі і сильні болі, неодмінно слід звернутися до лікаря.
Післяопераційний догляд після Лабіопластика: необхідні препарати в аптечці
Зазвичай фахівці рекомендують придбати два основних засоби, які допоможуть жінкам у післяопераційному догляді після Лабіопластика. Це спеціальна мазь, яка називається «Левомеколь» і дезінфікуючий розчин під назвою «Хлоргексидин» або «Мірамістин». Левомеколь наноситься на прокладку товстим шаром. Ця мазь допоможе уникнути дратівливого процесу, а також істотно прискорить процес загоєння.
Зазвичай маззю користуються вперше
В аптечці жінок після Лабіопластика можуть перебувати також деякі препарати антибактеріальної дії, наприклад, ципролет. Такі кошти допоможуть уникнути процесів запального характеру, і, як правило, призначає їх лікар.
Зазвичай, якщо жінка дотримується всіх рекомендації лікаря і користується рекомендованими препаратами в післяопераційний період, вже до кінця першого тижня, після проведення Лабіопластика, можливі набряки і незначні больові відчуття проходять.
Чи можна митися після Лабіопластика?
Зазвичай перші дні три купатися не рекомендується, після цього можна буде приймати душ, але при цьому уникати прямого попадання струменя води, а також стежити за водним температурним режимом. Гаряча вода протипоказана. Також потрібно акуратно користуватися рушником, не терти область, а обережно промакивать її.
Ні в якому разі не користуватися мочалкою. Для дотримання особистої гігієни з першого дня після Лабіопластика досить буде простого промивання легкими рухами з теплою водою і щадним засобом інтимної гігієни.
Через приблизно місяць після хірургічного втручання з'являється можливість ходити в басейни або купатися в морі або інших водоймах. Головне при цьому залишається - не припиняти приділяти особливу увагу своїй особистій гігієні.