Що таке лазерна Лабіопластика і навіщо вона потрібна
Лабіопластика - вид інтимної пластичної операції, який спрямований на корекцію статевих губ шляхом зміни їх розміру і форми. Найчастіше проводиться пластика малих статевих губ. Але іноді потрібно і усічення великих статевих губ.
- Малі статеві губи являють собою складки, що складаються із слизової тканини і епітелію. У нормі вони знаходяться всередині великих статевих губ.
- Великі статеві губи являють собою дві великі шкірні складки, які складаються з жирової тканини і несуть захисну функцію і зберігають постійну температуру в жіночих статевих органах.
Медичних показань для проведення лазерної Лабіопластика немає. Але вона дозволяє зробити зовнішніх вигляд статевих губ більш естетичним. Це необхідно частіше за все, якщо жінка не задоволена розміром своїх статевих губ, їх асиметрією, зовнішнім виглядом.
Розтягування і гіпертрофія статевих губ, їх обвисання, гіперпігментація можуть статися внаслідок різних чинників, наприклад, різке зниження ваги, сильне розтягнення статевих губ протягом родової діяльності, вікові зміни, гіперандрогенія (надлишок чоловічих гормонів), дерматити, нетриманні сечі або інші, як правило гормональні, порушення.
Виділяють гіпертрофію малих статевих губ першого та другого ступеня.
- Легка - перша ступінь гіпертрофії - характеризується виходом малих статевих губ за кордону великих на довжину
1-3 сантиметри. - Гіпертрофія другого ступеня характеризується виступом за межі великих статевих губ більш ніж на 3 сантиметри. Така будова часто викликає дискомфорт при ходьбі, заняттях спортом, сексуальних контактах.
Гіпертрофія великих статевих губ зустрічається рідко, але також може завдавати деякий дискомфорт, наприклад зайву пітливість статевих органів.
Лазерна Лабіопластика дозволяє усунути наслідки механічних пошкоджень, опіків статевих губ, деформації внаслідок носіння пірсингу. Лазерна пластика малих статевих губ здатна збільшити чутливість статевих органів за рахунок оголення ерогенних зон.
Процедура проведення пластики статевих губ лазером
Пластика статевих губ лазером не впливає на можливість мати дітей і не шкодить майбутньої вагітності. Корекція статевих губ лазером зазвичай проводиться в перші дні після менструації.
Перед процедурою Лабіопластика лазером слід відвідати пластичного хірурга, гінеколога, терапевта, а також при необхідності - лікаря.
Пацієнтка з естетичним хірургом обговорюють обсяг і місце втручання, лінії усічення, майбутній результат операції, планують хід операції.
Також з пацієнткою проводиться бесіда з метою переконатися в її готовності до майбутніх змін.
Необхідно скласти наступні аналізи:
- загальний аналіз сечі і крові;
- мазок з піхви на флору;
- кров на RW, СНІД, сифіліс, гепатити В і С; аналіз на згортання крові.
Увага
Важливим етапом підготовки до операції є зустріч з анестезіологом. Він заповнює анестезиологическую карту, консультує з різних видів анестезії та спільно з пацієнткою підбирає відповідний вид наркозу.
В день операції підписується згоду на наркоз і операцію.
Лазерна корекція вульви проводиться під місцевим обезволіваніем (знеболювальна мазь і місцева ін'єкція) або внутрішньовенним наркозом. У різних клініках така процедура вимагає від 20 хвилин до однієї години. Час, витрачений на операцію, залежить від лікаря, апаратури і складності операції. Збільшені або асиметричні ділянки иссекаются лазером.
Існує дві техніки висічення зайвої тканини при Лабіопластика лазером: лінійна і клиноподібна.
- При лінійної пластиці видаляються зайве виступаючі частини малих статевих губ. При цьому втрачається природна складчатая структура, яка характерна для малих статевих губ.
- Клиновидна техніка передбачає видалення клиновидних частин тканини і зшивання ран саморозсмотуваний нитками. При цьому первісна пігментація і складчаста структура зберігаються.
Два основних принципи резекції статевих губ:
- збереження чутливості;
- збереження захисної функції, тобто не можна сікти малі статеві губи до повного видалення.
Перевага пластики статевих губ лазером полягає в тому, що лінія розрізу максимально точна, а також лазер має коагуляційні властивості, тобто відразу «запечатує» судини і операція проходить безкровно. Лазерна корекція статевих губ не пошкоджує нервові закінчення, що дуже важливо для збереження чутливості статевих органів. При лазерному методі корекції неможливо занести інфекцію, так як лазерний промінь стерильний.
У ряді випадків потрібне накладення швів в зоні втручання. Такі шви накладаються саморозсмотуваний нитками, які не потрібно згодом знімати.
важливо
Відновлення після Лабіопластика лазером мінімально і не вимагає госпіталізації. Через кілька годин вже можна залишити клініку. Ускладнення після такої операції бувають дуже рідко. Шрамів, як правило, не залишається. Після операції призначається курс антибіотиків, крім того необхідно обробляти місце корекції антисептичними розчинами.
При дотриманні всіх рекомендацій лікаря термін реабілітації становить не більше 10 днів. Набряк після втручання може зберігатися до двох тижнів. Повна регенерація тканин настає через
Показання до корекції статевих губ:
- Виражена асиметрія статевих губ;
- Розтягування статевих губ;
- Вікові зміни;
- Дискомфорт при ходьбі, занятті спортом;
- Проблеми в інтимній сфері;
- Вроджена зрощення статевих губ.
Протипоказаннями до проведення Лабіопластика лазером є:
- вік до 18 років;
- вагітність і лактація;
- бактеріальні, грибкові ураження статевих органів;
- запальні процеси в статевих органах;
- венеричні захворювання;
- онкологія;
- психічні розлади;
- низький рівень згортання крові.
Лабіопластика не рекомендується родили жінкам.