RF-ліфтинг особи: принцип дії, показання та протипоказання до процедури
Салони краси та клініки пластичної хірургії пропонують різноманітні процедури і операції, що дозволяють повернути шкірі обличчя втрачену пружність і молодість.
Серед численних омолоджуючих методик можна виділити RF-ліфтинг особи - процедуру, яка надійно відновить і надовго збереже пружність шкіри.
Історія методу
На початку минулого століття знаменитий фізик і винахідник Нікола Тесла проводив експерименти з струмом високої частоти. Вчений випробував на собі дію високочастотного струму і виявив, що він може бути безпечний для організму.
В результаті наступних експериментів винахідник припустив, що струм можна використовувати як лікувальний засіб, проте сам метод оздоровлення подарували людству два інших вчених - Ф. Негельшмідт і Р. Цейнік, назвавши його діатермією.
Діатермія полягає в нагріванні тканин і органів за допомогою високочастотного струму, що проходить через них. Цей метод фізіотерапії актуальний досі. Ним лікують запальні процеси, невралгію, усувають біль у суглобах і т.д.
На початку нашого століття в США була розроблена процедура, яка називається термажа, саме вона поклала основу відомого на сьогоднішній момент RF-ліфтингу обличчя. Цей метод був розроблений спеціально для омолодження шкіри і до сих пір є унікальним. На відміну від попередньої методики, в термаже і RF-ліфтинг використовують електромагнітні поля ультрависокої частоти (УВЧ).
Принцип дії
Омолоджуючу дію RF-ліфтингу обличчя забезпечується за рахунок нагрівання тканин шкіри радіочастотними хвилями. Радіочастотою називають частоту електромагнітних коливань в радіохвильової частини електромагнітного спектра. Такі хвилі можна генерувати за допомогою електричної напруги, а передавати за допомогою антени або електрода. Саме в цьому діапазоні досягається потрібний ефект омолодження шкіри.
В результаті проходження радіочастотної енергії через дерму, колаген-містять тканини стискаються під впливом високих температур, що призводить до структурних змін в них.
Колагенові волокна втрачають воду і залишаються в стислому стані, що благотворно впливає на пружність шкіри.
Такі процеси стимулюють вироблення нового колагену, збільшуючи ефективність процедури.
RF-ліфтинг особи практично ніяк не впливає на зовнішні шари епідермісу, тобто розгладження зморшок досягається саме шляхом підвищення тургору шкіри. Крім основного дії, високочастотний струм знищує зайвий жир, стимулює кровообіг і обмінні процеси в тканинах, благотворно впливає на шкіру в цілому.
методики
За час використання RF-ліфтингу обличчя в якості омолаживающей процедури, були створені кілька різних методик подачі електромагнітного імпульсу. Всі вони до сих пір використовуються в косметології.
Виділяють наступні методи радіочастотного впливу:
- Монополярний метод застосовується для впливу на дерму на глибину двох, трьох сантиметрів. За допомогою двох електродів відбувається потужний нагрів тканин в конкретному місці (на шкіру впливає рухомий електрод, а другий залишається статичним). Температура прогрівання доходить до шістдесяти градусів. Цей метод вважається досить агресивним, тому процедура виконується лише один раз.
- Біполярний метод вважається більш щадним, так як випромінювання здійснюється відразу двома електродами, розташованими на невеликій відстані один від одного. Тканини нагріваються на глибині до двох сантиметрів до температури, що не перевищує сорока п'яти градусів.
- Багатополярний метод передбачає використання цілої зв'язки електродів, при цьому одночасно працюють лише два з них. Таким чином можна досягти більш рівномірного розподілу тепла. Прогрів здійснюється на глибину не більше півтора сантиметрів.
- Комбінований метод відрізняється тим, що в один прилад, призначений для RF-ліфтингу обличчя, разом з радіочастотним випромінюванням додають інші методики впливу на шкіру - лазерні хвилі, систему охолодження і т. Д.
Кому буде корисно
Процедура буде корисна кожному, хто бажає зробити шкіру обличчя більш пружною, так як основне корисну дію термоліфтінга - омолодження.
Процедура надасть позитивний ефект при наступних дефектах:
- зморшках на обличчі і шиї;
- втрати еластичності і пружності шкіри;
- зів'яненні, в'ялості шкіри;
- сірому кольорі особи, сухості і лущення шкіри;
- наявності слідів від вугрової висипки і фурункулів;
- нечіткому овалі, розмитих контурах особи.
Протипоказання
Сучасна наука досі не може однозначно відповісти наскільки корисно чи небезпечно радіочастотне випромінювання для організму, тому перелік протипоказань для RF-ліфтингу обличчя досить широкий.
Процедуру не рекомендується робити особам, які страждають такими недугами:
- на цукровий діабет;
- системними захворюваннями сполучної тканини;
- атеросклерозом;
- порушенням згортання крові;
- тиреотоксикозом;
- сильному зниженні захисних сил організму;
- сирингомиелией;
- хронічними хворобами в стадії декомпенсації;
- важкими серцевими патологіями;
- серйозними порушеннями в нервовій системі;
- наявністю в тілі електричних імплантатів.
Протипоказання так само стосуються патологій, що виявляються на місцевому рівні. До них відносяться відкриті рани, запальні та інфекційні захворювання шкіри, варикоз, рубці, вугрі, новоутворення, набряклість тканин, наявність імплантатів, наприклад, силікону.
переваги
Незважаючи на високу вартість, RF-ліфтинг особи має масу переваг, зокрема:
- не пошкоджує зовнішні шари шкіри;
- не викликає біль;
- має довготривалий ефект;
- виконується за короткий час;
- можна поєднувати з іншими методиками омолодження;
- не потрібна попередня підготовка;
- сприятливо впливає не тільки на дерму, а й на м'язову тканину;
- не має обмежень за віком.
RF-ліфтинг особи - що це за процедура (техніка виконання і ефективність)
Термоліфтінг можна зробити в косметичних салонах або косметологічних центрах.
У великих містах практично не залишилося салонів, де відсутня така процедура, як RF ліфтинг особи.
Що це і як її правильно роблять можна дізнатися безпосередньо у косметолога або попередньо ознайомитися з інформацією в мережі інтернет.
Як проходить процедура
Досвідчений косметолог обов'язково поцікавиться у пацієнта про стан здоров'я для того, щоб виключити протипоказання. Якщо все в порядку, то майстер призначає час процедури або виконує її відразу. Шкіру клієнта попередньо очищають від косметики, жиру і бруду, а потім наносять на обличчя спеціальний гель, який покращує провідність струму.
Після підготовки шкіри обличчя, лікар робить розмітку, яка допомагає задіяти всі необхідні ділянки обличчя, після чого впливає на дерму спеціальним приладом. Тривалість процедури залежить від виду RF-ліфтингу обличчя, що це, описано в статті вище. Зазвичай час процедури становить близько двадцяти хвилин, навіть якщо косметолог користується застарілою моделлю, сеанс тривати не більше півгодини.
Кількість процедур залежить від того, який дефект потрібно усунути і індивідуальних особливостей пацієнта. Як правило, повний курс, проведений сучасними апаратами, становить від п'яти до десяти процедур, в деяких випадках може знадобитися п'ятнадцять сеансів. Проміжок між процедурами зазвичай становить від двох тижнів до одного місяця.
Рекомендації до і після
Перед відвідуванням косметичного салону, необхідно зняти контактні лінзи та вироби з металу. Після термоліфтінга не бажано займатися фізичною працею, спортом і перегріватися, наприклад, в сауні. Фахівці рекомендують утриматися від засмаги протягом двох тижнів, так як може з'явитися пігментація шкіри.
Ефективність методу, результат
Ефект підтяжки після термоліфтінга не досягається миттєво, найбільш помітні зміни можна буде спостерігати тільки після двох місяців, що минули з останнього сеансу. Якщо дефекти шкіри незначні, то вже після першої процедури відповідний ефект стане помітний. Відмінною особливістю RF-ліфтингу обличчя є те, що це не миттєве омолодження, як після заповнення зморшок філлерамі, а надійний, довгостроковий результат, який триватиме не менше двох років.
RF-ліфтинг особи: відгуки, вибір клініки і ціни
Якщо вибір по омолодженню шкіри обличчя упав на РФ-ліфтинг, то необхідно дізнатися чи роблять таку процедуру в рідному місті і вивчити інформацію про діяльність косметичного салону.
Вибір клініки, апарати і ціни
Так як термоліфтінга досить дорога процедура і її ефект багато в чому буде залежати від якості обладнання і професіоналізму майстра, то слід гранично уважно поставитися до цих питань.
Бажано почитати відгуки про RF-ліфтинг особи, який роблять в клініках рідного міста і вже на підставі думки кількох людей приймати рішення. Найкраще самому відвідати кілька салонів і поспілкуватися з косметологами безпосередньо, так сумнівів практично не залишиться.
У клініках можна зустріти різні апарати для термоліфтінга - TriWorks, Revital R, IntraDerma. Найбільш відомий апарат для проведення процедури термаж - ThermaCool (розроблений в США). Пристрій має великий набір насадок, що дозволяють використовувати його для різних частин тіла, шиї, зони декольте і областей особи.
Прилад утворює електромагнітне поле, що нагріває тканини до шістдесяти градусів, а відповідно кількість сеансів для досягнення необхідного ефекту повинно бути мінімальним.
На форумах жінки часто цікавляться питаннями про ціну термоліфтінга, так як тут існує деяка плутанина через цифр з трьома нулями. У мережі інтернет середня ціна на RF-ліфтинг особи коливається в межах від 5000 до 8000 рублів, але не зрозуміло скільки сеансів в неї включені, а відгуки на процедуру рідко містять точні відомості про вартість.
Справа в тому, що таке омолодження обличчя дійсно дуже дороге, і середня ціна вказана лише за один сеанс. Таким чином, за один сеанс потрібно буде заплатити мінімум п'ять тисяч рублів, а десять процедур обійдуться в п'ятдесят тисяч рублів.
Є мета засоби
Чи потрібно викладати такі гроші за омолоджуючу процедуру, кожен вирішує для себе сам. Багато в чому це залежить від фінансового стану людини. Однак якщо вибирати серед методів омолодження, що знаходяться приблизно в однаковому ціновому діапазоні, то краще зупинитися на RF-ліфтинг, так за відгуками багатьох клієнтів косметологічних салонів, він дійсно того варто.
Відгуки пацієнтів і лікарів
Робити чи не робити RF-ліфтингу обличчя? Відгуки і пацієнтів, і лікарів про цю процедуру досить суперечливі. Одні жінки прибувають в захваті від результату термоліфтінга, а інші нарікають на даремно витрачені гроші.
Фахівці, які роблять омолоджування обличчя цією методикою, стверджують, що жінки поспішають залишати негативні відгуки, так як процедура дає максимальний ефект тільки через півроку після впливу радіохвильового випромінювання на шкіру. Якщо трохи почекати, то омолоджуючий дію електромагнітної енергії неодмінно проявиться, а шкіра надовго залишиться пружною і молодий.