Лазерна біоревіталізація: суть методики, переваги, показання, область застосування
Омолодження особи методом мезотерапії з використанням ін'єкційних коктейлів на основі гіалуронової кислоти застосовується досить давно. Однак подібний спосіб боротьби з віковими змінами має ряд недоліків, основним з яких є необхідність проколу шкіри, що супроводжується дуже хворобливими відчуттями і подальшим набряком, почервонінням, ризиком інфікування і т.д.
Тому багато пацієнток все частіше вважають за краще Безін'єкційна «метод доставки» гіалуронової кислоти не тільки в поверхневі, а й нижні шари епідермального покриву. Подібна процедура омолодження отримала назву лазерна біоревіталізація шкіри.
Молекули і ланцюги колагену і еластину забезпечують підтримання тонусу і тургору. Синтез структурних елементів цих білків відбувається в клітинах епідермального покриву. А міжклітинний матрикс заповнений гіалуроновою кислотою, яка забезпечує збереження вологи шкірою, перешкоджає втраті рідини і пересихання. Крім того, вона також виконує транспортну функцію.
Чи не припиняючись ні на хвилину, у всіх шарах епідермісу постійно відбувається активні клітинні біохімічні реакції, які не обходять стороною і трансформацію гіалуронової кислоти. Під впливом специфічного ферменту (гіалуронідази) вона розщеплюється і виводиться з організму, а на зміну зруйнованим молекулам приходять знову синтезовані.
До тих пір поки ці процеси знаходяться в рівновазі, шкіра виглядає здоровою, пружною і підтягнутою. Однак при зниженні вироблення гіалуронової кислоти в першу чергу порушується транспорт життєво необхідної для нормальної активності клітин води. Це служить одним з факторів появи відомих кожному ознак старіння і в'янення шкіри.
Крім пов'язаних з віковими змінами порушеннями мікроциркуляції і метаболізму, причинами порушення вироблення і подальших перетворень гіалуронової кислоти служать:
- тривалий вплив агресивного ультрафіолету через надмірне захоплення засмагою під відкритим сонцем або в соляріях без використання захисних кремів;
- похибки дієти, що призводить до нестачі токоферолу, ретинолу та інших антиоксидантів, необхідних для живлення клітин шкіри;
- часті стреси, викид адреналіну в кров викликає звуження кровоносних судин і як наслідок, порушення тканинного дихання;
- шкідливі звички, куріння, регулярне споживання алкогольних напоїв в рівній мірі відбиваються як на стані внутрішніх органів, так і шкіри;
- відсутність належного регулярного догляду за шкірою;
- використання низькоякісної декоративної косметики або професійна діяльність, пов'язана з постійним нанесенням яскравого макіяжу.
На сьогоднішній день препарати на основі гіалуронової кислоти широко використовуються не тільки в естетичній косметології, а й в медицині.
З терапевтичною метою застосовують кілька видів даного біологічно активного з'єднання:
- Низькомолекулярні. Підходить для зовнішнього використання та усунення недоліків шкіри, також подібні ліки порівняно недавно стали тестувати дерматологи для терапії псоріазу, екземи та інших аналогічних захворювань.
- Середньомолекулярні. Застосовують в ортопедії для корекції дегенеративних змін суглобів (ін'єкції роблять безпосередньо в суглобову сумку), офтальмології.
- Високомолекулярна. Використовують в хірургії для профілактики післяопераційних спайок, при проведенні деяких офтальмологічних процедур, при сеансах мезотерапії.
Всі креми та інші засоби по догляду за обличчям містять саме низькомолекулярних гіалуронову кислоту . Вона проникає через пори шкіри, однак її активності недостатньо для повноцінного омолодження епідермального покриву. Суть лазерної біоревіталізації складається в стимуляції проникнення розчинів на основі цієї речовини в нижні шари шкіри. Таким чином терапевтичні властивості гіалуронової кислоти розкриваються в повній мірі, що забезпечує швидкий і тривалий омолоджуючий ефект.
На сайтах косметологічних клінік, які професійно займаються гіалуронопластика, є безліч відео, в яких докладно пояснені всі «плюси» лазерної біоревіталізації.
За словами фахівців, основними перевагами процедури служать:
- активізація власних резервів клітин шкірного покриву, що призводить до підвищення синтезу колагену і еластину;
- відновлення водного балансу, насичення епідермісу вологою;
- забезпечення належного тургору шкіри;
- вирівнювання рельєфу особи;
- загальна підтяжка шкіри, формування контурів скул і підборіддя;
- усунення дрібних дефектів пігментації;
- корекція зморшок, складок і нерівностей шкіри.
Варто відзначити
Тривалість ефекту від проведеної процедури багато в чому залежить від способу життя, харчування і методів догляду за шкірою.
Багатьох пацієнток цікавить питання, чим відрізняється лазерна біоревіталізація від звичної мезотерапії, адже і ціна на ці процедури коливається досить сильно. Основною перевагою безін'єкційна омолодження є неінвазивний. Проникнення гіалуронової кислоти в більш глибокі шари шкіри досягається за допомогою безпечного лазерного випромінювання (глибина його проникнення і інтенсивність встановлюється в налаштуваннях апарата) за рахунок нагрівання тканин. Крім того, до складу використовуваного для проведення процедури гелю входить інгібітор гіалуронідази, який пригнічує активність цього ферменту і тим самим забезпечує більшу тривалість ефекту.
У порівнянні з ін'єкційними методиками, застосування лазерної біоревіталізації не супроводжується травмуванням епідермальних покривів. Процедура не вимагає тривалого догляду, шкіра швидко відновлюється, відсутні набряки, гематоми, вогнища гіперемії і інші симптоми, характерні для мезотерапії. Крім того, застосування лазера забезпечує комплексний вплив, в той час як уколи ставлять в певну область. Але основною перевагою биоревитализации є її безболісність.
Варто відзначити
Процедура Безін'єкційна лазерної гіалуронопластика може проводитися і з лікувальною метою при запальних ураженнях шкіри.
Основними показаннями до проведення сеансів служать:
- надмірна сухість та лущення шкіри, що нерідко є симптомом порушення функцій гіалуронової кислоти;
- наслідки інтенсивного впливу ультрафіолетового випромінювання, куріння, несприятливих кліматичних і екологічних факторів;
- усунення проявів вікового в'янення і старіння шкіри.
Варто відзначити
Нерідко процедура лазерної біоревіталізації передує більш серйозним методикам омолодження особи - глибоке пілінгу або пластичної операції.
Подібний курс впливу на шкіру проводиться або на окремі зони (наприклад, носогубний трикутник, щоки, лоб, область підборіддя), або на все обличчя цілком. Додатково можлива обробка шиї, декольте.
Біоревіталізація лазером: особливості проведення процедури і догляд за шкірою після неї, можливі протипоказання
Сеанс починають з очищення шкіри за допомогою косметичного молочка. При цьому не застосовують засоби, що подразнюють шкіру (скраби, хімічні пілінги і т.д.). Потім на область впливу завдають гель, що містить низькомолекулярну гіалуронову кислоту і інгібітор гіалуронідази. Після цього безпосередньо починають обробляти потрібну область лазером. Сучасні апарати можуть працювати в двох режимах - імпульсному і постійному.
На початку процедури пристрій перемикають на імпульсне випромінювання, що забезпечує максимально глибоке проникнення гіалуронової кислоти, постійне випромінювання «закріплює» результат впливу на клітини епідермального покриву. Закінчують сеанс очищенням шкіри від залишків гелю і нанесенням живильного зволожуючого крему.
Варто відзначити
Загальна тривалість процедури залежить від оброблюваної площі і займає до
Біоревіталізація лазером не вимагає особливої підготовки. На відміну від підшкірного введення лікарських біологічно активних розчинів, безін'єкційна методика насичення клітин гіалуроновою кислотою не супроводжується хворобливими відчуттями і дискомфортом. Процедуру проводять за допомогою холодного лазера.
Атермічне спосіб впливу не викликає опіків шкіри, набряків, почервоніння і інших побічних ефектів. Крім того, після сеансу біоревіталізації можна продовжувати вести звичний спосіб життя без обмежень щодо фізичних навантажень, відвідування саун, лазень, застосування засобів декоративної косметики. Єдине, необхідно утриматися від засмаги в солярії і в жарку пору року користуватися спеціальними захисними кремами.
У переважної більшості пацієнток процедура лазерної біоревіталізації переноситься добре. Тільки в деяких випадках, при дуже близькому розташуванні кровоносних судин до поверхні шкіри, можливе утворення невеликих гематом і судинних «зірочок».
Але щоб уникнути інших, більш серйозних негативних наслідків, перед початком курсу биоревитализации необхідно враховувати ряд протипоказань, це:
- високий ризик алергічної реакції на будь-який компонент гелю з гіалуроновою кислотою;
- наявність пошкоджень шкіри, вогнищ висипу, дерматозів в області попадання лазерного випромінювання;
- онкологічне захворювання;
- цукровий діабет;
- ураження щитовидної залози;
- гострі системні інфекції (туберкульоз і ін.);
- вагітність і період грудного вигодовування;
- захворювання і прийом медикаментів, що викликають підвищену чутливість шкіри до світла (дана патологія називається фотосенсибілізацією);
- ураження кровоносних судин, схильність до тривалих і тривалим кровотеч.
Результат сеансу омолодження помітний відразу ж, що чітко видно на фото, зроблених до процедури і після її проведення. Колір шкіри вирівнюється, вона наповнюється вологою, насичується поживними елементами. Після першої биоревитализации зникають дрібні зморшки, більш глибокі - через кількох сеансів.
Лазерна біоревіталізація шкіри: комбінування з іншими методиками омолодження, відгуки
Багатьом жінкам знайома ситуація, коли стан шкіри занадто запущено або бажаного результату хочеться не потім, а «тут і зараз». У подібних випадках рекомендують поєднати лазерну биоревитализацию з іншими способами омолодження і оздоровлення особи. Наприклад, багато косметологи радять призначати таку процедуру через кілька тижнів після радіохвильового ліфтингу (його також називають RF лифтингом ).
У деяких клініках практикують комбінований метод впливу. Застосовують апарат з маніпулятором, покритим невеликими тонкими голками. Він дозволяє одночасно робити підшкірні ін'єкції гіалуронової кислоти і генерувати лазерне випромінювання. Подібний спосіб омолодження ідеально підходить для боротьби з вираженими ознаками старіння шкіри.
Надалі можна користуватися всіма масками, пилингами і скрабами для регулярного домашнього догляду. А доповнити результат лазерної біоревіталізації можна за допомогою спеціалізованих апаратних пілінгів та інших процедур.
Назарова Вікторія, косметолог
«У більшості моїх пацієнток при першому зверненні чітко помітні ознаки зневоднення шкіри, нестачі основних вітамінів, симптоми фотостаріння. У поєднанні з віковими фактором, це не може не впливати на загальний стан на зовнішній вигляд. Лазерна біоревіталізація - прекрасна процедура, що дозволяє одночасно вирішити цілий ряд проблем, я рекомендую її як безпечну альтернативу мезотерапії ».
Юлія, 45 років
«Я завжди намагаюся підбирати для себе максимально ефективні косметичні засоби по догляду за шкірою обличчя, регулярно відвідую косметолога, роблю ін'єкції гіалуронка і інших коктейлів. Але биоревитализация стала для мене справжнім порятунком. Коштує вона порівняно недорого, займає мінімум часу, не викликає сильного почервоніння і набряклості як, наприклад, глибокий пілінг ».
Лазерна біоревіталізація шкіри - ідеальний спосіб відновлення водного балансу, стимуляції метаболічних процесів, усунення основних симптомів в'янення. Вартість сеансу коливається від 50 до 200 доларів залежно від області впливу, клініки, обраних препаратів для подальшого догляду.