Пластика вуздечки верхньої губи: проведення і свідчення



Проведення пластики вуздечки верхньої губи Хірургічне втручання в ротовій порожнині (на вуздечці верхньої губи) показано пацієнтами з певними показаннями, корекцію вуздечки може порадити ортодонт або логопед. Що являє собою губна вуздечка? Це складка, наявна в ротовій порожнині і обумовить фіксацію губи до кісток щелепи.



У нормальних умовах, коли підрізання не потрібно, вуздечка розташовується на відстані 0,5-0,8 мм від шийок зубів. Короткої фахівці називають вуздечку, що заходить за передні різці, або складку, що має занижене кріплення. Патологічний кріплення вуздечки характеризується її початком в середньому фрагменті верхньої губи і кріпленням до ясен на стоянні 0,6 мм.

Візуальний огляд виявить наявність діастеми. Нормально розташована вуздечка не є причиною порушення мовної діяльності і проблем зі здоров'ям, а патологічне кріплення цієї складки може спровокувати деякі проблеми. Щоб уникнути неприємностей, фахівці проводять пластику вуздечки верхньої губи.

Це цікаво

Патологічний будова вуздечки почали коригувати більше 50 років тому. Сьогоднішні методики дають можливість провести безпечне хірургічне втручання, а використання лазера робить процедуру по підрізання вуздечки безкровної і менш травматичною.

Не всі батьки розуміють, як важливо вчасно провести операцію з коригування неправильно закріпленої вуздечки. Справа в тому, що вуздечка задіяна в роботі зубощелепної системи, тому неправильна будова вуздечки може спровокувати естетичні проблеми, дитина може стати постійним пацієнтом логопеда.

Коротка вуздечка заважає верхній губі правильно функціонувати, людина не може невимушено управляти ротом, з'являються проблеми з артикуляцією. Дефектне будова вуздечки обумовлює зниження рухливості губ.

Неправильно сформована або прикріплена вуздечка викликає ряд проблем:

  1. Новонароджений не може правильно прикластися до грудей, порушується якість смоктання. Надто короткий кріплення може стати перешкодою для грудного вигодовування, і неонатолог має право вирішити цю проблему хірургічним шляхом.
  2. Проблеми з промовою. Може страждати якість губних звуків, за яким логопед обгрунтовано підозрює укорочену вуздечку. Пластика вирішує цю проблему.
  3. Дефектна вуздечка може бути винна в порушенні функції жування і стані прикусу; ці проблеми істотно впливають на травну систему.
  4. Патологічна довжина вуздечки і особливості її кріплення до альвеолярного відростка впливають на відтягування міжзубних сосочків. У людини формується міжзубна щілину, ставати довшим відстань між коронками.
  5. Коротка вуздечка провокує розвиток ясенної кишені, в подальшому розвиваються запальні стану на яснах.
  6. Дефекти вуздечки верхньої губи у відповіді за підвищення чутливості зубів і їх нестійкість.
  7. При наявності широкої вуздечки на зубах пацієнта постійно затримуються залишки їжі; стоматолог обов'язково побачить рясний наліт.
  8. Пластика вуздечки запобігає розвитку захворювань пародонту.

Які показання є приводом для пластики вуздечки верхньої губи?

Наявність короткої вуздечки - не головне показання до операції. Пластика вуздечки верхньої губи пропонується пацієнту при певних обставинах:

  1. Стоматолог констатує наявність діастеми між різцями. Вуздечка - перешкода, яка не дає зубам наближатися до центру. Постійне навантаження посилює проблему і щілину стає ще помітнішою. Вплив на міжзубний сосочок - травмує ситуація, що сприяє розвитку пародонтиту.
  2. Підрізання вуздечки може стати маніпуляцією, яка випереджає ортодонтичну терапію. Вуздечка, через здатності чинити тиск на зубний ряд, є фактором, що впливає на розвиток прикусу. Якщо призначаються маніпуляції зі зміни прикусу, має бути оцінений розташування вуздечок губ. При патологічному прикріпленні показано хірургічне втручання.
  3. Наявні проблеми з ортодонтом - свідчення для медичних маніпуляцій; коротка вуздечка сприяє підняттю ясна і оголення зубів.
  4. У людей з короткою вуздечкою може спостерігатися явище скидання протезів, тому перед установкою протезів фахівець займається корекцією вуздечки.
  5. Іноді показанням до пластики вуздечки стають логопедичні труднощі. Вуздечка заважає правильним рухам губ, внаслідок цього багато звуки вимовляються неправильно.

Коли краще здійснювати підрізання вуздечки губи?

Лазер для видалення вуздечки У грудному віці пластика вуздечки верхньої губи проводиться тільки за абсолютними показниками: якщо будова складки заважає дитині їсти. Пластику призначають дітям старше 5 років. Хвилюватися не варто: це проста операція, ускладнення трапляються дуже рідко.

Чому вказаний вік - сприятлива пора для операції? У цей час змінюється прикус, в роті з'являються постійні зуби. Вчасно зроблена пластика допоможе прискорити процес зближення передніх різців до центру.

Іноді операцію переносять на пару років: у семирічних дітей вже є 4 передніх зуба. При необхідності можлива корекція зубів у підлітків.

Незважаючи на популярність і простоту операції, висічення вуздечки протипоказано при наступних станах:


  • Променева терапія голови.
  • Прогресуючий карієс.
  • Проблеми з ротової слизової.

Спільними обмеженнями до операції вважаються:

  • Схильність до появи келоїдних рубців.
  • Хронічні хвороби.
  • Онкологія.
  • Хвороби крові.
  • Алкоголізм.
  • Ураження головного мозку.

Пластика вуздечки верхньої губи: лазер і інші способи видалення

При пластиці вуздечки верхньої губи лазером або іншими способами показана санація ротової порожнини. Обережні фахівці радять здати аннали. Дитина не повинна бути голодним: змінюються показники крові і пластика в такому стані переноситься гірше.

Операція короткочасна: через 15 хвилин мама зможе обійняти і заспокоїти юного пацієнта. Особливості вуздечки визначають спосіб хірургічного впливу. Традиційна корекція передбачає використання скальпеля. Накладаються саморассасивающіеся шви. Відновлення займає тиждень - за цей час гоїться рубець.

Розсічення вуздечки (френотомія)

Це втручання застосовується, якщо у малюка вузька вуздечка. У поперечному напрямку розтинають складка і наносяться поздовжні шви.

Висічення вуздечки верхньої губи (френектомія)

Пацієнту з широкою вуздечкою січуть міжзубний сосочок і тканини в кістковому проміжку.

Френулопластика

Пластика вуздечки верхньої губи - це специфічна хірургічна операція Під час процедури хірург переміщує місце кріплення вуздечки.

Пластика вуздечки верхньої губи лазером

Нові технології дозволяють зробити підрізання вуздечки безкровної двохвилинній процедурою. Пацієнту наносять знеболюючий гель, потім фахівець налаштовує лазерний промінь і розчиняє тканини вуздечки. Сучасна методика дозволяє запаювати і стерилізувати краю ранки.

Переваги лазерної пластики:

  1. Процедура безшумна (що радує батьків, чиї діти боятися гучних приладів).
  2. Відпадає необхідність накладати шви.
  3. Тривалість операції скорочується.
  4. Лазерний вплив менш болісно.
  5. Реабілітація швидко завершується (через кілька днів дитина забуває про рану).

У клініках лазерна пластика губи варто 3000-5000 рублів. Це ціна за спокій і відсутність больових відчуттів.

Як проходить період реабілітації при пластики вуздечки верхньої губи лазером?

Після того як закінчується дія анестетиків, пацієнт, котрий переніс висічення вуздечки верхньої губи, може відчувати несильно біль.

Щоб уникнути ускладнень, варто дотримуватися деяких правил:

  • Потрібна регулярна гігієна ротової порожнини.
  • 2 дня потрібно їсти теплу перетерту або м'яку їжу.
  • Звернутися до фахівця, який займався корекцією вуздечки, для виключення післяопераційних ускладнень.

Корисні вправи для м'язів. Веселі заняття, які передбачають виконання завдань «Хоботок,« Бутончики »і« парканчик »спрямовані на розтягування вуздечки і закріплення післяопераційного результату. Покращення дикції явно простежуються відразу після медичного втручання. Міжзубна дистанція звужується не відразу.

Самостійний розрив вуздечки

Діти дуже рухливі, тому ситуації, коли в разі падіння вуздечка верхньої губи травмується, не рідкість. Варто показати малюка стоматолога: він оцінить ситуацію і накладе шви (якщо ситуація серйозна). Без медичного втручання краю рани можуть асиметрично зростися, і грубий рубець буде травмувати ротову порожнину і обмежувати руху губ.

Процедура видалення вуздечки верхньої губи повинні призначатися фахівцем і мати явні свідчення. Це короткочасна операція з швидким відновним періодом. Традиційний метод видалення вуздечки скальпелем поступається інноваційної методики, яка передбачає використання лазера. Сучасні технології висічення вуздечки дозволяють за 10 хвилин вирішити багато естетичні та мовні проблеми.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]