Пластика вуздечки нижньої губи: опису, показання, ціни



Діастеми - свідчення до пластики вуздечки нижньої губи Вуздечки губ є еластичні складки, які знаходяться в порожнині рота, і служать для з'єднання губ і ясен, а також для підтримки губ в необхідному фізіологічному положенні.

У нормі вуздечка нижньої губи розташована по центру ясен нижніх різців і є досить тонкою. Якщо вуздечка нижньої губи коротше, товщі і знаходиться в межзубном просторі, або занадто широка, з недостатньою еластичністю, а так само якщо їх декілька, це є показанням до хірургічного втручання.



Протягом довгих років пластика вуздечки нижньої губи проводилася дітям в 7 років, в момент формування постійних різців, проте завдяки сучасним технологіям лікарі рекомендують проводити дану операцію значно раніше, до виникнення вищеперелічених проблем.

Основною причиною цього хірургічного втручання є запобігання ряду захворювань зубів.

  • Якщо вуздечка вкорочена, то в процесі руху вона натягує ясна, що загрожує оголенням коренів зубів і призводить до запалень незахищених коренів.
  • Можуть виникнути такі важкі хвороби порожнини рота, як пародонтит, гінгівіт, перикороніт, які тягнуть за собою втрату зубів нижнього ряду.
  • Також надмірне натяг стає причиною розвитку неправильного прикусу.

Оптимальний вік, рекомендований лікарями для пластики вуздечки нижньої губи, становить від 2,5 до 6 місяців, так як це в значній мірі вирішує проблеми вигодовування дитини. Операція абсолютно безпечна для немовлят, завдяки сучасним методикам проведення.



Це цікаво

Пластика вуздечки нижньої губи призначається за показаннями ортодонта, логопеда або пародонтолога і проводиться в клінічних умовах.

На даний момент існують дві техніки виконання операції: хірургічна і лазерна.

В цілому пластика вуздечки нижньої губи неболюча процедура і не вимагає спеціальної підготовки.

Протипоказання є у випадках, якщо у пацієнта на даний момент присутні наступні захворювання:

  • проблеми згортання крові;
  • гострий період інфекційних хвороб;
  • онкологічне захворювання;
  • хронічні патологічні процеси;
  • гострий період захворювання слизової оболонки ротової порожнини;

Якість операції значною мірою залежить від кваліфікованості спеціаліста. Слід «віддати належне» увагу ціною проведення даної процедури. Середня ціна пластики вуздечки нижньої губи в відомих клініках варіюється від 1 до 6 тисяч рублів, що залежить від методу роботи, а також рівня закладу.

важливо враховувати

Якщо прайс клініки «манить» надвигідно ціною, є велика ймовірність, що пластика вуздечки буде виконана неякісно, ​​або недосвідченим лікарем, дана економія часто призводить до того, що згодом доводиться усувати дефекти після такої пластики.

Середня ціна пластики вуздечки нижньої губи в містах Росії:

  • Москва - 3869 рублів
  • Санкт-Петербург -4400 рублів
  • Ярославль - 1 169 рублів
  • Кіров - 1000 рублів
  • Саратов - 619 рублів
  • Нижній Новгород - +1527 рублів

Біль після пластики вуздечки нижньої губи як головна складова відновного періоду

Відновлювальний період, як правило, проходить добре, і ускладнень не спостерігається. Незначний біль після пластики вуздечки нижньої губи може бути тільки після того, як закінчиться дія анестезії .

Реабілітаційний період після пластики вуздечки досить короткий: від 2 до 7 днів, в залежності від способу проведеної операції. Хворобливих відчуттів, як правило, не спостерігається, однак якщо вони є, то слід звернутися до лікаря за консультацією.

важливо

Якщо операція робиться немовляті, то після її проведення мамі слід бути готовою до того, що дитина протягом кількох днів буде адаптуватися до нових умов, тому апетит може трохи погіршитися. Через кілька днів все прийде в норму.

множинні вуздечки Головною рекомендацією більш «старшим» пацієнтам є ретельна гігієна порожнини рота. Також, в першу пару днів бажано відмовитися від гарячої і твердої їжі, поменше розмовляти, рекомендується робити спеціальну гімнастику для особи і легкий масаж.

Для корекції дикції важливо відвідувати заняття з логопедом. На наступний день після операції рекомендується здатися хірургові з метою проведення контрольного огляду і профілактики ускладнень. При виконанні всіх рекомендацій, в післяопераційному періоді не виникає ніяких ускладнень.

Висічення вуздечки нижньої губи, пластика вуздечки нижньої губи у дорослих.

Пластика вуздечки нижньої губи у дорослих традиційним хірургічним способом трохи болюча і передбачає накладення швів, а також більш тривалий відновлювальний період. Однак, в ряді складних випадків перевага віддається саме цьому методу.

Процедура, яка проводиться традиційним хірургічним методом, включає в себе наступні моменти:

  • Френотомія - розсічення вуздечки губи.
  • Френектомія - висічення вуздечки нижньої губи (також і верхній ).
  • Френулопластика - переміщення місця її кріплення.

На операцію традиційним способом потрібно не більше півгодини, після чого на розсічене місце накладаються саморассасивающіеся шви.

При застосуванні лазерної техніки пластики вуздечки нижньої губи у дорослих попередньо проводять місцеву анестезію за допомогою гелю, потім на вуздечку націлюється лазерний промінь, під дією якого вуздечка розчиняється. Лазер не вимагає накладення швів, так як в процесі запаює і стерилізує ранки.

Переваги даної процедури:

  • відсутність крові;
  • відсутність звуків;
  • відсутність ризику зараження від хірургічних інструментів;
  • відсутність болю;
  • займає кілька хвилин.

Іноді буває, що аномалія вуздечки нижньої губи зустрічається і у дорослих. Це результат неуважності в дитинстві дорослих і стоматологів. Однак не варто турбуватися з цього приводу. Дорослим, як і дітям також проводиться пластика вуздечки нижньої губи. Дана операція призначається фахівцем при встановленні необхідності хірургічного втручання.


Коментарі

ирина 30.05.2017 5:34:23

Зробили висічення вуздечки сім днів назад, зберігається набряк правої нижньої частини обличчя і болю-нормально це? Роблю все, що рекомендував лікар, вже випила пачку Кетанов. До лікаря знімати шви тільки через 3 дні-доживу?

Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]