Анестезія при збільшенні губ: методи знеболювання
В хірургії, а також в косметології часто застосовують місцеву анестезію як знеболюючий засіб. Зараз проводиться безліч косметологічних втручань, які роблять людей красивішими. Але багато хто з них все-таки болючі.
Наприклад, при збільшенні або татуаже губ застосовують аплікаційної знеболювання методом нанесення спеціальних мазей, гелів або аерозолів. Також часто використовується ін'єкційна анестезія при збільшенні губ, при якій застосовують ультракаїн, убистезин або лідокаїн. Місцева анестезія дозволяє повністю заморозити певну ділянку, на якому можна буде проводити всілякі маніпуляції без больових відчуттів пацієнта.
Лікар підбирає знеболююче індивідуально для кожного випадку. Так як всі процедури приносять різні по інтенсивності больові відчуття, до того ж у кожної людини свій больовий поріг.
важливо
Однак не варто забувати, що будь-яка анестезія володіє не тільки позитивними характеристиками, але і негативними. Це треба враховувати при виборі знеболюючого, щоб отримати найкращий результат.
Знеболювання губної області дає можливість виробляти косметологічні операції швидко і без больових відчуттів. Пацієнт при цьому не відчуває дискомфорту і знаходиться в здоровому глузді і пам'яті.
При інфільтраційної анестезії може хворіти місце уколу і після операції може утворитися набряк.
Збільшення губ з знеболенням: види анестезії
Аплікаційна анестезія проводиться за допомогою мазей, гелів, пінок і аерозолів, що містять анестетики високої концентрації. Вони дозволяють знеболити процедуру збільшення губ або татуажу.
На губи і область навколо них наноситься анестетик, а зверху накладають оклюзійну пов'язку. Перевага даної анестезії полягає в тому, що не треба робити уколи, тому і набряків після них не буде.
Однак і анестезія діє всього півгодини, не довше. Тому такий метод знеболення можна використовувати для швидких косметологічних втручань.
Аплікаційну анестезію можна робити тільки пацієнтам, у яких немає алергічних реакцій на анестетики. До того ж під час операції можна зробити додаткову аплікаційну анестезію.
важливо
Якщо після нанесення анестетика на губи з'являється роздратування, висип, печіння і свербіж, процедуру терміново зупиняють. У пацієнта почалася алергічна реакція, при якій будь-які маніпуляції заборонені.
При провідникової анестезії спеціальні медикаменти дозволяють знеболити область губ перед татуажем. Укол роблять у щелепної нерв. Після такої анестезії пацієнт припиняє відчувати біль на невеликій ділянці тіла, завдяки чому там можна робити косметологічні процедури.
Місцева анестезія блокує больові сигнали, які нерви посилають в мозок, при цьому пацієнт знаходиться в свідомості і розуміє все, що відбувається.
Ін'єкційний метод заморожує маленьку ділянку приблизно на 4 години, і діє довше, ніж аплікаційний. Головним недоліком уколів є набряки і виражена гіперемія.
Хейлопластика під місцевою анестезією: види і методи проведення
На губах можна проводити не тільки хірургічні операції, але і безопераційні косметологічні процедури, які пов'язані з корекцією розмірів і форм губ. Це робиться за допомогою ін'єкцій з спецпрепаратами.
Реконструктивна хейлопластика під місцевою анестезією проводиться за медичними показаннями. Кожен випадок розглядається окремо і визначається обсяг втручання і метод проведення хейлопластики. Також береться до уваги наявність рубців і деформацій в області губ.
Існує три головні методики по естетичної хірургії губ.
- VY пластику - проводиться з метою збільшення губ. Цей метод застосовується вже давно. Спочатку за допомогою VY пластики коректували некрасиві губи в формі свистка. Доктор виробляє розріз у формі V на червоній поверхні губ. Це дає можливість вивернути внутрішню поверхню і зафіксувати її швами в формі Y. Дане втручання дозволяє збільшити губи в значній мірі.
- Метод «Париж» - дозволяє зробити губи пухкими з чіткими контурами у вигляді «сердечка» або «лука Купідона». За цією методикою лікар робить розрізи по вертикалі і горизонталі, що дає можливість сформувати форму губ максимально точно. В результаті губи виходять об'ємні з рівними і плавними вигинами.
- Метод «Булхорн» - дозволяє вкоротити верхню губу і зробити її більш об'ємною. Розріз в цьому випадку робиться у вигляді ріг бика (від англ. Bull horn). Дане збільшення найчастіше роблять жінкам від 35 років з вузькою і довгою верхньою губою. Також додатково може бути проведена підтяжка обличчя.
Іноді для досягнення бажаного ефекту і отримання більшого обсягу в губи встановлюють імплантати, для яких використовують колагенові або синтетичні матеріали.
Увага
Колаген згодом розсмоктується, а штучні матеріали стійкіші, однак можуть викликати алергію і відторгнення.
Крім збільшення губ проводиться і їх зменшення - редукційна хейлопластика. Кожен організм реагує на втручання по-різному, тому після операції можуть бути всілякі негативні реакції. Для їх усунення і коригування проводиться редукционная хейлопластика.
Після всіх маніпуляцій з особою пацієнта під місцевою або загальною анестезією настає період реабілітації. Пацієнта відправляють додому, але він повинен відвідувати клініку для огляду і перев'язок.
Шви знімають через тиждень. Біль і набряки можуть протриматися до 14 днів, так що до цього треба бути готовою.
Під час реабілітації заборонені фізичні навантаження. Зона операції може бути занімілою протягом 90 днів. За цей час рубці розгладжуються, губи набувають остаточну форму і стають естетично красивими.
Однак після хейлопластики можуть виникнути і ускладнення - нагноєння швів, кровотеча, деформація губ. Для виправлення цих проблем може знадобитися додаткова операція.
Хейлопластика губ, яку роблять за всіма правилами пластичної хірургії, дозволяє не тільки збільшити обсяг губ, але і зробити їх форму ідеальної.