Глютеопластіка: опис процедури, показання та протипоказання, способи корекції форми сідниць
За оцінками вчених, чоловіки (як в принципі і жінки) в першу чергу звертають увагу на форму грудей і сідниць. Масло у вогонь підливають відверті фотографії зірок шоу-бізнесу, що демонструють привабливі форми.
Це зіграло не останню роль в широкому поширенні такої пластичної операції, як Глютеопластіка.
Суть процедури зводиться до установки імплантів, коригувальних форму сідниць.
Спортивні тренери переконані, що власними силами надати відповідні обриси м'язам «філе» тіла досить складно. Навіть при нормальній вазі цей процес займе багато місяців наполегливих важких тренувань. Однак далеко не завжди виснажливі заняття у фітнес клубі принесуть бажаний результат. У багатьох випадках анатомічні особливості будови цієї області не дозволяють отримати привабливий рельєф.
Основу даної зони становить великий сідничний м'яз, за формою вона схожа з ромбом і відіграє основну роль у фіксації тулуба, згинанні і розгинанні тіла. Зверху по діагоналі над великого сідничного м'язом розташовується середня сідничний м'яз, а під нею мала.
Варто відзначити
При повільній ходьбі велика сідничний м'яз майже не працює, вона «включається» лише при швидкому бігу, присідання та інших типах фізичного навантаження.
Глютеопластіка (назва процедури пішло від латинського найменування мускулатури сідниць - gluteus) являє собою хірургічне втручання, в ході якого лікар встановлює імпланти заздалегідь обговореної з пацієнткою форми і розміру. Як і будь-яка інша операція, Глютеопластіка проводиться після відповідної підготовки, медичного обстеження для виключення можливих протипоказань і під загальною анестезією.
Причинами порушення форми сідниць служать:
- вікові зміни, що викликають ослаблення м'язів, в'ялість шкіри;
- малорухливий сидячий спосіб життя, гіподинамія, відсутність відповідних фізичних навантажень;
- сильні травми, що супроводжуються порушенням структури сідничного м'яза;
- надлишкова маса тіла;
- різке схуднення.
Варто відзначити
На думку деяких фахівців, до погіршення форми сідниць може призводити пристрасть до носіння взуття на високих підборах. У такому випадку основна частина навантаження припадає на м'язи гомілки і стегна.
Корекцію форми сідниць можна проводити за допомогою декількох методик:
- Підтяжка шкіри. У двох словах, хірург прибирає надлишки шкірного покриву, відсікає їх, розташовуючи шов в області сідничної складки. Мінус такої процедури - обмежені можливості щодо виправлення форми і розміру сідниць.
- Мезоліфтінг. Під шкіру імплантують мезоніті, які сприяють розгладженню шкіри і формування красивого рельєфу. Дана процедура більше підходить для усунення вікових дефектів.
- Власне Глютеопластіка. Можлива установка або силіконових імплантів, призначених для збільшення розміру сідниць , зміни їх форми та об'єму, або вживлення власної жирової тканини. Останній метод безпечніший, так як рідше викликає реакцію відторгнення. Негативною стороною такої техніки операції служить той факт, ліпідні філери мають тенденцію до подальшого розсмоктуванню, що може звести естетичний результат пластики до нуля.
Вибір методу корекції форми сідниць залежить в першу чергу від побажань пацієнтки. Лікар повинен ознайомити жінку з усіма «за» і «проти» проведення хірургічного втручання, пропонує можливі альтернативні варіанти.
Спосіб, як буде виконуватися Глютеопластіка, залежить від кількох факторів:
- вік пацієнтки;
- маса тіла, зрозуміло, що при наявності виражених проблем з вагою необхідна дієта, потім заняття в тренажерному залі для загального зміцнення мускулатури, а тільки потім необхідно звертатися до пластичного хірурга, або першим етапом слід проводити ліпосакцію;
- початкова форма сідниць, стан шкірного покриву;
- схильність до повноти;
- планована вагітність;
- наявність захворювань, що обмежують можливості хірургічного втручання;
- не останню роль відіграє і фінансове питання.
Лікарі не радять відразу приймати рішення про проведення операції. Спочатку слід відвідати пластичного хірурга, уточнити всі питання, що цікавлять щодо методики маніпуляції, особливостей періоду реабілітації, оцінити ризики і ймовірність розвитку ускладнень. Додаткова інформація є на форумах, присвячених питанням пластичної хірургії.
Варто відзначити
Глютеопластіка проводиться виключно з естетичною метою. Тому єдиним показанням до її проведення є незадоволеність власною зовнішністю і бажання змінити в кращу сторону форму і розмір сідниць.
Глютеопластіка протипоказана при:
- підвищеної схильності до кровотеч або навпаки, утворення тромбів;
- системних інфекціях;
- важких ураженнях печінки, нирок, органів респіраторного тракту, ендокринної системи;
- непереносимості препаратів і матеріалів, використовуваних в ході хірургічного втручання;
- ожирінні;
- вагітності та в період лактації;
- онкологічних захворюваннях;
- важкій гіпертонічній хворобі.
Глютеопластіка може бути відкладена на невизначений термін, якщо піднялася температура тіла, виникли симптоми вірусного захворювання. Також від операції краще утриматися при появі висипань на шкірі неясного генезу, загостренні хронічних патологій.
Глютеопластіка - що це, техніка виконання хірургічного втручання і види імплантів
Застосовувані для ендопротезування імпланти виготовлені з високоміцного гіпоалергенного матеріалу, що відповідає всім вимогам сучасної хірургії. Зсередини такі вироби заповнені силіконовим гелем об'ємом до 180 мл.
Реологічні властивості подібного наповнювача забезпечують відповідну форму сідниць, практично не відрізняються від натуральних тканин на дотик. Але в той же час імпланти витримують навантаження, яким постійно піддається сідничний м'яз.
За формою ендопротези можуть бути:
- Круглими. Хоча такі імпланти виглядають неприродно і помітно спотворюють фізіологічний звичний вигляд сідниць, останнім часом вони користуються успіхом.
- Овальними. Призначені для додання сідницях (особливо плоским) привабливою округлої форми.
- Краплевидними. Показані пацієнткам з м'язової асиметрією, некрасивою сідничної складкою, згладженої бічною поверхнею сідниць.
Варто відзначити
Розмір імпланта визначається обсягом гелю-наповнювача і підбирається індивідуально в залежності від початкових обрисів тіла пацієнтки.
Глютеопластіка - це операція, яка може проводитися з використанням декількох методик:
- Субмишечная імплантація. Ендопротез поміщають між великою і малою сідничний м'яз. Перевагою такої техніки є максимально можливе збереження природного вигляду тіла після операції, проте така установка імпланта пов'язана з певними труднощами.
- Субфасціальна імплантація. Протез поміщають під соединительнотканную оболонку, яка покриває великий сідничний м'яз. Цей метод глютеопластікі застосовують досить рідко.
- Міжм'язової установка. Хірург акуратно розсовує волокна великого сідничного м'яза і поміщає між ними ендопротез. Така техніка глютеопластікі набула найбільшого поширення через простоту виконання і мінімального ризику ускладнень в післяопераційному періоді.
Варто відзначити
При використанні овальних і каплевидних ендопротезів перед процедурою можна обговорити з хірургом і бажану висоту розміщення імпланта.
Операцію проводять наступним чином. Після початку дії анестезії хірург робить невеликий надріз трохи вище куприка, формує місце (ложе) для установки ендопротеза і поміщає імплант в потрібну область. Ті ж маніпуляції проводять і з іншого боку.
Після закінчення процедури рану вшивають розсмоктується нитками. Через кілька тижнів слідів від розрізу не залишається. Альтернативою установці імплантів служить липофилинг сідниць. В даному випадку для корекції форми використовують власні жирові клітини.
Операція починається з ліпосакції, в ході якої хірург «відкачує» липидную тканину з області живота, зовнішньої сторони стегон, спини. Після відповідної очистки жир вводять в сідниці.
Варто відзначити
Глютеопластіка - це хірургічне втручання, естетичний результат від якого при дотриманні рад лікаря зберігається досить довго. Однак ефект від липофилинга згодом слабшає, що може зажадати повторної операції через 8-12 місяців.
Глютапексія (філаментліфтінг) проводиться за допомогою спеціальних ниток, які імплантуються під шкіру і забезпечують рівномірну підтяжку, вирівнювання епідермального покриву на сідницях.
В даний час для виконання процедури застосовують:
- нерассасивающіеся нитки, які забезпечують збереження результату на 2-2,5 року;
- мезоніті, що складаються з полімолочной кислоти і комплексу вітамінів, через деякий час після армування мезоніті розсмоктуються, однак вони стимулюють синтез власного колагену, що сприяє підтримці ефекту від процедури;
- полімолочной нитки, після появи на мезонітей практично не використовуються.
Варто відзначити
Якщо пацієнтка страждає від надмірної ваги, фахівці спочатку пропонують виконати ліпосакцію сідниць, а після закінчення відновного періоду - глютеопластіку.
Глютеопластіка - це хірургічне втручання, здатне викликати ряд ускладнень:
- порушення чутливості шкірних покривів;
- асиметрія сідниць;
- виражені больові відчуття в області сідничного нерва;
- скупчення ексудату в області установки імпланта;
- освіту синців та набряків (проходять самостійно через 2-3 тижні);
- біль і печіння перші кілька днів після хірургічного втручання, для полегшення стану допускається прийом анальгетиків.
У післяопераційному періоді слід дотримуватись таких правил:
- протягом першого місяця потрібно носити компресійну білизну;
- протягом двох тижнів не сидіти;
- кілька днів не дозволяється спати на спині;
- на 8 тижнів обмежити інтенсивні фізичні навантаження, після закінчення цього терміну дозволені будь-які види активних тренувань;
- протягом 4 тижнів не відвідувати басейни, солярій, сауну.
Варто відзначити
Щоб не порушити форму імпланту, ні в якому разі не можна робити уколи в область сідниць.
Орієнтовна вартість процедури залежить від методики виконання. Так, армування мезонітямі обійдеться в середньому в 1000 доларів, вартість липофилинга - близько 1600-1700 доларів. Глютеопластіка це найдорожча процедура. Ціна на установку імплантів становить близько 2000 доларів.
Глютеопластіка: відгуки фахівців і пацієнтів
Фото на сайтах різних косметологічних клінік демонструють результат хірургічного втручання.
Переважна більшість пацієнток задоволені ефектом операції. Деякий дискомфорт доставляє реабілітаційний період, проте через максимум півроку повністю зникають всі неприємні симптоми. Кваліфіковані хірурги особливу увагу приділяють вибору імплантів і обладнання для проведення операції.
Фахівці підкреслюють, що при визначенні форми і величини ендопротеза потрібно враховувати загальні пропорції тіла: розмір грудей, конституційні особливості, повноту ніг. Як правило, Глютеопластіка, відгуки про яку підтверджують високий естетичний результат операції, проходить без будь-яких ускладнень.