Обрізання члена: суть процедури і показання до операції



Консультація уролога Процедура обрізання члена відома з давніх часів. У сучасному суспільстві приблизно шоста частина чоловіків не має крайньої плоті на статевому органі. Чому ця операція настільки популярна? Навіщо її робити чоловікові? Чи всім чоловікам потрібно видаляти крайню плоть? Ці та багато інших питань часто зустрічаються на форумах в мережі інтернет. Що таке обрізання члена, за якими показниками і як роблять операцію, розглянемо докладніше.



Циркумцизія - так звучить медичний термін процедури обрізання статевого члена. Суть операції полягає в круговому висічення крайньої плоті. Залежно від цілей і причин обрізання розрізняють низький і високий стилі.

Відомо кілька способів проведення процедури:

  • мінімальне;
  • часткове;
  • туге;
  • вільне;
  • помірне.

Сторіччя тому обрізання проводилося одним способом. Крайню плоть відтягували максимальним чином і відсікали. Сьогодні така операція проводиться більш коректно і після процедури статевий орган виглядає естетично, без грубих рубців.

Розрізняють декілька основних факторів обрізання члена:

  • релігійні переконання;
  • національні традиції;
  • медичні показання;
  • власне бажання пацієнта (модно, більш тривалий статевий акт і т.д.).

Медичні показання до операції обрізання крайньої плоті Обрізання члена на вимогу релігії становить найбільший відсоток чоловіків, які зазнали такої операції. Наприклад, у євреїв абсолютно всі чоловіки повинні бути обрізані. Релігійне обрізання проводять у мусульман, але не так категорично.

Обрізання члена прийнято робити в південних країнах (Африка, Азія). Ця вимога сприймається як належне, так як на протязі багатьох століть чоловіки в обов'язковому порядку піддавалися обрізання. Це пов'язано з тим, що недостатня гігієна в жарких країнах призводила до хвороб статевого органу. Незважаючи на те, що сьогодні такої проблеми немає, хлопчикам і раніше обрізають крайню плоть.

Медичні показання або передумови до обрізання члена:


  • Фімоз. Так називається недуга, в результаті якого крайня тіло ж не відсувається з головки статевого члена. При легкому ступені фімозу цей дефект виражений не яскраво, і шкірку можна відсунути, якщо член знаходиться в спокійному стані. Але при ерекції захворювання стає очевидним. У найважчих випадках голівка не відкривається, навіть коли вона знаходиться в стані спокою. Сечовипускання стає скрутним, і сеча частково може потрапляти за складки шкіри. В такому випадку робиться обрізання крайньої плоті, щоб уникнути ускладнень і полегшення стану хворого.
  • Парафімоз. Виникає на тлі звуження крайньої плоті. При цьому захворюванні вона ущемляє голівку статевого члена, утворюючи навколо нього туге кільце. Це ускладнює, а іноді повністю перекриває нормальний кровообіг. Такий стан може призвести до некрозу тканин. Парафімоз дуже небезпечне захворювання, яке вимагає екстреної допомоги хворому.
  • Баланіт або баланопостит. Інфекційні захворювання, особливо в хронічній формі, можуть стати причиною видалення крайньої плоті. Недуга викликають такі венеричні хвороби, як гонорея, герпес, кандидоз, сифіліс. Інші причини недуги не є інфекціями, це цукровий діабет, псоріаз (мається на увазі аутоімунне захворювання).
  • Рецидивуючі хвороби сечостатевої системи: цистит, пієлонефрит. До цих хвороб немає показань для обрізання члена. Але вважається, що висічення крайньої плоті зменшує ризик рецидивів через те, що хвороботворним бактеріям ніде затримуватися зовні. З метою профілактики, обрізання рекомендується для зниження ризику зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом: вірус папіломи, ВІЛ-інфекція, сифіліс, гострокінцеві кондиломи та інші.
  • Передчасна еякуляція. Медичних показань для лікування хвороби видаленням крайньої плоті немає. Але така операція може бути рекомендована лікарем, так як головка статевого органу після обрізання стає менш чутливою, а це, в свою чергу, збільшує час статевого акту. Чоловік здатний повністю позбутися від страждань, пов'язаних із занадто коротким статевим актом.
  • Зрощення головки з шкірою у літніх людей. При цьому крайня плоть може повністю перекривати сечовипускальний канал, ускладнюючи процес сечовипускання.

Як виглядає член після обрізання Таким чином, можна виділити лише кілька свідчень, при яких слід робити обрізання члена. В інших випадках причиною операції стає бажання самого чоловіка. Виняток становлять діти, за яких вирішують батьки, керуючись своїми міркуваннями.

Чоловіки нерідко йдуть на таку процедуру заради своїх обраниць. Однією подобається тривалий статевий акт, інша дуже педантична в питаннях гігієни. Вважається, що інфекції, що передаються статевим шляхом, здатні спровокувати рак шийки матки.

Скупчення сегм в складках крайньої плоті - відмінна живильне середовище для хвороботворних організмів. Тому обрізаний чоловік, деяким чином, оберігає свою партнерку від небезпечних хвороб.

Переваги видалення крайньої плоті:

  • полегшення гігієни статевого органу;
  • більш привабливий зовнішній вигляд (деяким жінкам неприємний вид вологою головки);
  • профілактика інфекційних захворювань;
  • продовження статевого акту через зниження чутливості головки.

Недоліки видалення крайньої плоті:

  • хворобливі відчуття після операції;
  • зниження задоволення від сексу (зниження чутливості);
  • неприємні відчуття від тертя об нижню білизну;
  • зовнішній вигляд (не всім подобається).

Як виглядає статевий орган після обрізання

Зовнішній вигляд статевого члена відразу після обрізання не надто привабливий. Численні шви, накладені на шкіру, виглядають неестетично. Але через пару місяців на місці операції залишається ледь помітний рубець, шириною близько міліметра, який не псує вигляд статевого органу.

Як виглядає член після обрізання, залежить від того, який був обраний спосіб видалення крайньої плоті: стандартний (тугий) або неповний (частковий). Якщо вона віддалялася повністю, то член в стані спокою виглядає так само, як при ерекції, тобто головка повністю оголена. У разі, коли видалення було частковим, що залишилася шкіра імітує крайню плоть, частково покриваючи головку статевого члена в стані спокою.

Зустрічається міф про те, що після обрізання член стає коротшим. Але це не так. Сам орган ніяк не зачіпається при операції. Зрізається лише крайня плоть, що представляє собою складку шкіри, що закриває головку. Після обрізання статевий член візуально виглядає більше, але насправді його розмір залишається колишнім.

Обрізання статевого члена: хід операції і реабілітаційний період

Циркумцизію варто довіряти тільки кваліфікованим фахівцям. Незважаючи на те, що ця дія вважається простим і проводиться протягом багатьох століть, все ж є ймовірність ускладнень при неякісному видаленні крайньої плоті.

Серед них можна виділити наступні ризики:

  • інфікування рани і, як наслідок, запалення і нагноєння оперується;
  • зрізання занадто великої кількості шкіри, після чого чоловік буде відчувати дискомфорт при ерекції;
  • ушкодження м'яких тканин статевого члена;
  • освіту стягивающего кільця;
  • виникнення грубих рубців;
  • деформація (кривизна) статевого члена;
  • тріщини на шкірі статевого органу;
  • тривалий процес загоєння.

Обрізання статевого члена проводиться амбулаторно в умовах клініки. Операція триває приблизно півгодини. У той же день чоловік може відправитися додому. Госпіталізація пацієнта проводиться тільки при наявності супутньої патології у важкій формі.

Хід операції:

Обрізання статевого члена: хід операції 1 етап. На першому етапі пацієнту даються анестетики. Операція дуже болюча і може викликати шоковий стан. Дітям до 14 років процедуру проводять під загальним наркозом. Для дорослих передбачена місцева анестезія. Укол з анестетиком робиться безпосередньо в статевий орган.

2 етап. Лікар обробляє статевий член дезінфікуючими засобами. Підстава члена затискає гумовим джгутом, а крайню відтягує за допомогою спеціальних затискачів.

3 етап. Круговий висічення крайньої плоті виконується ножицями або скальпелем. Лікар залишає невелику ділянку шкіри 5-10 мм рівномірно по всьому колу. Це необхідно для того, щоб в результаті ерекції не було сильного натягу шкіри через її дефіциту.

Якщо робиться часткове обрізання, то шкірної тканини залишається більше. В подальшому вона буде частково прикривати головку, імітуючи крайню плоть. У разі утворення рубцевої тканини при фімозі вона видаляється повністю. Це оберігає від рецидивів фімозу і освіти звужує кільця.

Одночасно з обрізанням крайньої плоті виконується пластика вуздечки .

4 етап. Лікар вшивають внутрішні і зовнішні пелюстки, в тому числі і область вуздечки, саморозсмотуваний швами. На статевий член накладає асептичну пов'язку.

Нерідко обрізання статевого члена проводиться за допомогою лазера або електрокоагуляціонний ножа. Сучасне обладнання знижує ризик інфікування ран і зменшує крововтрати при процедурі обрізання. Однак це не оберігає від інфікування після операції. Тому в відновлювальний період за статевим органом потрібно ретельно доглядати.

реабілітаційний період

Перші два тижні необхідно робити перев'язки, а шви обробляти антисептичними засобами і спеціальними мазями. У постійних візитах до лікаря немає необхідності, але міняти пов'язку потрібно щодня. Догляд за оперованою областю в цей період дуже важливий для формування ніжного післяопераційного рубця.

Якщо є необхідність зняти шви, то лікар робить це через 2 тижні після обрізання. Перед маніпуляцією лікар робить аплікаційну анестезію. Процедура займає чверть години.

важливо

Не менш важливо в цей період здійснювати гігієнічні процедури. Статевий член потрібно мити в теплій мильній воді перед черговою перев'язкою. Не варто боятися, що шви розійдуться, але, тим не менш, догляд повинен бути делікатним.

обрізання члена При появі сукровиця слід обробити рану антисептиком або промити марганцівкою. Якщо на статевому органі виникла набряклість, то можна зробити теплі ванночки з додаванням солі. Для того щоб рана заживала швидше, пацієнтам рекомендовано приймати метилурацил в таблетках.

Особливу увагу слід приділити нижньої білизни, так як в цей період і рана, і відкрита головка статевого члена вельми чутливі. Тому потрібно використовувати білизну з натуральних м'яких тканин. Для дитини краще вибрати плавки тугіше, так як рухливі ігри можуть стати причиною надмірного тертя члена. Чоловікам, навпаки, потрібно вибирати більш вільні плавки. Доросла людина може контролювати свої рухи, а надлишковий тиск викликає незручність. До того ж дорослі переносять подібну операцію більш болісно. Тертя оголеною головки об тканину викликає мимовільну ерекцію, а разом з нею виникають больові відчуття.

Протягом 2 місяців після обрізання статевого члена не рекомендується займатися сексом. При виконанні всіх розпоряджень лікаря виникнення ускладнень малоймовірно. Рани загоюються досить швидко, і вже через кілька місяців про операцію можна буде забути.

У яких випадках слід негайно звернутися до лікаря:

  • сильні больові відчуття в статевому члені (не знімається анальгетиками);
  • яскраво виражений набряк, який не спадає протягом декількох днів;
  • підвищення температури тіла;
  • нагноєння і жовті виділення;
  • посиніння головки статевого органу.

Робити чи не робити обрізання статевого члена є найчастіше питанням особистого вибору. Якщо за людину, в силу його віку, рішення приймають батьки, то слід отримати консультацію у педіатра і дитячого хірурга про доцільність такої процедури. Деякі правозахисні організації засуджують батьків за такі рішення, вважаючи, що вони порушують права дитини, віднімаючи частину тіла без його згоди.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]