Обрізання крайньої плоті за медичними показаннями: плюси і мінуси процедури



Обрізання крайньої плоті - операція, яка з давніх часів отримала широку практику серед представників багатьох народів: іудеїв, єгиптян, палестинців, племен Африки, Австралії, індіанців центральної і південної Америки та інших. Якщо в давнину, вона в більшій мірі являла собою релігійний звичай або посвячення в чоловіки, то зараз може використовуватися не тільки в цій якості, але і для усунення анатомічних недоліків.

проведення операції



Що таке обрізання

Циркумцизія або обрізання крайньої плоті - оперативне втручання, що полягає у видаленні у осіб чоловічої статі крайньої плоті (препуціум, препуциальний мішок) на голівці статевого члена.

Цю процедуру проводять внаслідок різних причин, а саме:

  • релігійних (на даний момент застосовується серед мусульман і євреїв);
  • соціальних (в якості обряду всередині соціальної групи або громади);
  • медично х (при наявності вроджених або придбаних порушень будови статевих органів);
  • національних (для підтвердження ставлення до певного народу, культурі).

Обрізання крайньої плоті виконується у чоловіків усіх вікових категорій.

Плюси і мінуси обрізання

Основними аргументами, які свідчать про позитивні ефекти після хірургічного видалення, є наступні:

  • Усунення і профілактика інфекційно-запальних процесів у сечовивідних шляхах (баланіт, баланопостит, цистит, пієлонефрит). Пояснюється технічно простішим дотриманням правил чистоти і гігієни, відсутністю смегми в порівнянні з необрізаними чоловіками.
  • Усунення труднощів при сечовипусканні. Патологія зустрічається при нависання крайньої плоті над отвором сечовипускального каналу.
  • Зниження ймовірності захворюваності на рак статевого члена (при цьому виявлена ​​пряма залежність між низьким рівнем ризику і раннім віком пацієнта).
  • Зниження ризику інфікування ВІЛ-інфекцією, вірусом папіломи людини, сифілісом, генітальним герпесом та іншими захворюваннями, що передаються статевим шляхом.
  • Збільшення тривалості статевого акту.


Серед недоліків методу виділяється ряд наступних потенційних ускладнень:

  • виражений больовий синдром;
  • небезпека профузного кровотечі;
  • травматичне пошкодження головки статевого члена і / або сечовивідного каналу під час втручання;
  • деформація статевого члена;
  • інфекційне запалення післяопераційної рани при недотриманні правил асептики і антисептики;
  • наступні порушення в сексуальній активності (втрата чутливості пеніса);
  • формування гіпертрофічного рубця.


Обрізання за медичними показаннями

В окремих випадках, найчастіше у дітей, обрізання крайньої плоті потрібно з метою виправлення різних вроджених аномалій розвитку.

Строго медичними показаннями до процедури служать:

  • вроджений патологічний фімоз у хлопчиків (стан при якому процес відсунення крайньої плоті і оголення головки неможливий або здійснюється частково);
  • придбаний фімоз внаслідок травматизації, тривалої дії антисептичних розчинів, насильницького оголення головки;
  • парафимоз - стан, при якому ущемляється головка статевого члена в результаті здавлення надмірно вузьким препуціального мішком;
  • часті рецидивуючі інфекції головки і крайньої плоті;
  • порушення сечовипускального акту;
  • передчасне сім'явиверження.

За даними більшості дослідників, недоцільно проводити операцію хлопчикові в період до 3-х років, так як функція препуціального мішка може ще змінитися. Крім того, категорично не рекомендується оперувати з цього приводу новонароджених.

Втручання по видаленню крайньої плоті не показано при гострих запальних ураженнях і виразках зовнішніх статевих органів, онкологічних процесах, декомпенсованих хронічних захворюваннях, хворобах крові (гемофілії, ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура), розладах психіки, судомних синдромах в анамнезі (епілепсія).

Висічення крайньої плоті і післяопераційний догляд

Залежно від поставленої мети виділяють кілька видів циркумцизии. В основі поділу лежить кількість тканини, яку необхідно видалити.

Коли необхідно обрізання крайньої плоті

Мінімальна обрізання

Даний вид операції має на увазі висічення лише невеликої частини крайньої плоті. При цьому зберігається основна структура і її функціональні можливості. Візуально статевий орган практично не змінений, а сліди операції надійно сховані в шкірних складках.

Мінімальний вид обрізання показаний при наявності проблем медичного характеру:

  • надмірному розвитку крайньої плоті;
  • наявності рубцевих уражень, звуження кільця препуціума.

Мінусом процедури є можливість повторного освіти кільця з рубцевої тканини.

часткове обрізання

При частковому обрізанні висічення крайньої плоті виробляють в трохи більшому обсязі, ніж при попередній процедурі. Проте, головка залишається частково прикритою, відкритим стає зовнішній отвір сечовипускального каналу. Однак, складка шкіри навколо вінцевої борозни все одно виявляється менше по довжині кола, ніж сама головка.

Операція також використовується з метою корекції анатомічних дефектів і не визнається по релігійних традицій.

вільне обрізання

При вільної (нетугой) циркумцизии січуть дві третини крайньої плоті, в результаті чого головка стає повністю відкритою. Іноді, в основному при невеликих розмірах пеніса, вона може залишатися закритою в області вінцевої борозни.

Даний вид найбільш поширений і підходить для виконання будь-яких цілей, в тому числі релігійних, соціальних, гігієнічних і ін.

Вкрай рідкісний тип операції - туге обрізання - виконується тільки за особистим бажанням пацієнта або при важких вадах розвитку. При ньому видаляється, як внутрішній, так і зовнішній шар крайньої плоті в повному обсязі. Недоліком методу є надмірне натягування шкіри пеніса при ерекції, будучи джерелом неприємних і навіть хворобливих відчуттів. В результаті візуально статевий орган може виглядати менше свого істинного розміру.

Перед будь-який з перерахованих вище процедур пацієнт здає стандартні аналізи крові (загальний, біохімічний, показники згортання, на вірусні гепатити, сифіліс, ВІЛ-інфекцію), сечі і проходить інструментальне обстеження (флюорографія або рентгенографія органів грудної клітини, електрокардіограма). Обов'язкова консультація терапевта, уролога та хірурга.

Прийом у хірурга

Всі три види оперативного втручання проводяться під місцевим знеболенням. Операційне поле обробляється антисептичними розчинами. Єдиним болючим моментом за весь час операції є ін'єкційне введення анестетика в основу статевого члена. Потім здійснюється кругової (циркулярний) розріз навколо головки, виділяються і січуться тканини крайньої плоті. Кровоточать судини коагулюють.

В ході процедури хірург обов'язково враховує необхідність збереження декількох міліметрів внутрішньої частини крайньої плоті, щоб в майбутньому уникнути надмірного натягу шкіри при ерекції. За свідченнями маніпуляція супроводжується пластикою вуздечки статевого члена. Шви накладають з міцного нерассасивающіеся матеріалу. Післяопераційну рану закривають стерильною пов'язкою і додатково фіксують її до тіла пацієнта. Вся процедура займає 30-40 хвилин.

У клініках з сучасним якісним обладнанням можливе видалення препуціального мішка лазерним або спеціальним електричним ножем. Їх відрізняє мала травматичність, більш швидке загоєння, хороший косметологічний ефект, відсутність можливості кровотечі.

Операція по обрізанню крайньої плоті повинна здійснюватися тільки при повній згоді пацієнта або в разі неповноліття - його батьків. Оперований чоловік повинен бути ознайомлений з усіма недоліками і можливими наслідками.

післяопераційний догляд

Хірургічне висічення крайньої плоті - процедура амбулаторна і не вимагає госпіталізації в стаціонар. В день операції хворий опускається додому. На наступну добу рекомендовано відвідати свого лікаря для контролю правильності загоєння і наявності / відсутності ускладнень.

Шви видаляють на 7-10 добу протягом 15 хвилин. Маніпуляція безболісна за умови належного догляду і дотримання гігієнічних норм.

Серед основних рекомендацій в післяопераційному періоді виділяють наступні:

  • регулярна зміна пов'язки, мінімум 1 раз в день;
  • уникнення теплових процедур, переохолодження, важких фізичних навантажень;
  • тимчасове скасування занять спортом;
  • статевий спокій протягом 2-3-х тижнів (профілактика розбіжності швів);
  • носіння вільного білизни з натуральної бавовняної тканини;
  • на 3-4-й день дозволяється мити статевий член з обережністю мильною теплою водою;
  • використання мазей, що містять антибактеріальні препарати, або прискорюють регенерацію рани за призначенням лікаря.

Якщо чоловіка турбує виражений больовий синдром, лікар призначає знеболюючі засоби (анальгетики, нестероїдні протизапальні препарати).

У разі появи почервоніння в області післяопераційної рани, припухлості або різкої хворобливості слід негайно звернутися до фахівця через можливий розвиток інфекційних ускладнень.

Крім інфекцій після хірургічного втручання може відкритися кровотеча, порушитися больова і тактильна чутливість шкіри пеніса, з'явитися зовнішні дефекти, що вимагають повторного проведення операції.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]