Верхня блефаропластика: види операцій, показання та протипоказання, особливості проведення
Однією з різновидів естетичної пластики, яка вважається досить популярною на сьогоднішній день в пластичної хірургії, є верхня блефаропластика. Даний вид маніпуляції спрямований на поліпшення зовнішнього вигляду століття і дерми навколо цієї області.
Завдяки процедурі можна домогтися ідеального стану верхньої частини обличчя, прибрати зміни, що приходять з віком, наприклад, нависання шкіри в зоні століття, які приносять крім естетичної незадоволеності ще і дискомфорт.
Відмінність верхньої блефаропластики від нижньої
Серед різновидів операції виділяють верхній і нижній вид блефаропластики . Відмінності полягають в тому, що в процесі першого варіанту відбувається позбавлення від нависання шкіри над століттями. Щодо нижньої - вона розрахована на поліпшення стану зони під очима, тобто видаляє набряк, мішки.
Кому необхідна блефаропластика верхніх повік
Операція верхня блефаропластика століття проводиться в тому випадку, коли на обличчі проявляються ознаки старіння, шкіра починає обвисати, втрачаючи тонус. В даному випадку можна виправити втомлений вигляд зовнішності, підняти звисають повіки, позбутися від дефектів шкіри і отримати чудовий результат.
Показання до маніпуляції, за словами знаменитих пластичних хірургів, наприклад, таких як Гварамія Олексій, це:
- опущеними верхніх повік (птоз);
- нависанням шкіри в зоні верхніх повік;
- позбавленням від жирової грижі в зазначеній галузі;
- опущеними слізних залоз;
- втратою еластичності шкіри, коли шкіра лоба і брів опускається на очі;
- естетичним зміною розрізу очей.
Кому протипоказана блефаропластика верхніх повік
Перед тим, як провести будь-якого роду хірургічне втручання нехай навіть і корекційного характеру, якщо ніяка інша альтернатива впоратися з проблемою не допомагає, слід пройти повне обстеження для виявлення можливих захворювань, при яких операція неможлива.
Отже, заборонена верхня блефаропластика в таких випадках:
- Захворювання внутрішніх органів: порушення роботи серця і системи, нирок, печінки, виразкові хвороби шлунка.
- Цукровий діабет, гіпертонія.
- Онкологічні хвороби.
- Зміни щитовидної залози на патологічному рівні.
- Інфекційні зараження. Вони здатні викликати ускладнення після пластики.
- Запалення очей, синдром сухості очей.
Варто відзначити
Робити операцію по корекції століття не варто, якщо людина постійно страждає набряком. Невдалий результат в даній маніпуляції гарантований, адже над верхніми століттями знову буде утворюватися надлишок шкіри і через час вона знову стане нависати.
Важливо зауважити, що відкласти операційне втручання варто і в таких випадках:
- Хронічні недуги на стадії рецидиву.
- Простудні захворювання.
- Менструація в процесі і за 4 дні до її початку.
Техніка проведення блефаропластики
Як правило, обсяг операції по корекції століття індивідуальний і з'ясовується в процесі консультації з фахівцем.
Після чого фахівці приймають рішення про хід подальшого поетапного хірургічного втручання:
- На першому етапі в операційній лікар встановлює для себе обсяг робіт, завдаючи фломастером на шкірі навколо очей передбачувані лінії розрізів для корекції.
- Після анестезіолог робить ін'єкційний укол, виходячи від уподобань пацієнта, він може бути і місцевий, і загальний. Крім цього хірург також дає рекомендації з приводу ліків в залежності від складності ситуації.
- Починається процес втручання. По розмітці хірург робить тонкий лазерний розріз, проводиться усунення грижі, надлишку тканини. Якщо застосовується саме лазер, то даний спосіб передбачає безшовний варіант розрізу. У разі, коли над очима є запалі ділянки, то фахівець перерозподіляє жир за необхідними місцях.
- Далі хірург заходить під дерму, тут він проводить видалення частини кругового м'яза. Даний етап обов'язковий, так як дозволить створити чітку складку, за якою буде ховатися шрам.
- Наступним кроком вважається вплив на жирову клітковину. Тканина, яка виступає в області центру і з внутрішньої сторони ока видаляється також лазерним пристроєм. Щоб отримати посилений ефект, хірург може зробити невеликий розріз і в волосистої ділянки голови. Така верхня блефаропластика століття передбачає подібну маніпуляцію, коли потрібна підтяжка очей у випадку з ослабленим м'язовим тонусом.
- На останньому етапі проводиться зшивання розрізів і накладення охолоджуючої пов'язки на рубець.
За часом операція коливається від 30 хвилин до 1,5 годин. Далі важливим є правильний догляд за місцем пластики. Невдалий результат операції малоймовірний, хоча бувають і такі випадки.
Анестезія при блефаропластиці верхніх повік
Найчастіше для блефаропластики використовують місцеву анестезію, яка поєднується з седативною терапією. Але можливо і проведення операції під загальним наркозом в разі, коли у пацієнта є страх знаходження в свідомості. Все ж лікарі більше пишуть не один відгук, що схильні до місцевого варіанту, тому як втручання малотравматичное і нетривале.
Завдяки такому способу можна уникнути ускладнень після наркозу і вже через кілька годин прооперований може покинути лікарню.
Біль пацієнт буде відчувати тільки в момент введення анестезії, в процесі пластики ніяких неприємних відчуттів не виникне.
Другий варіант - медикаментозний сон означає несвідомий стан пацієнта, коли губляться больові відчуття і у всьому організмі. Обов'язковою в даному випадку буде консультація з анестезіологом, який повинен з'ясувати наявність або відсутність алергії на вводяться препарати, щоб реабілітація від наркозу не мала негативних наслідків.
Верхня блефаропластика: відгуки, можливі ускладнення і післяопераційний період
Згідно відгуками пацієнтів, операція повністю безболісна, відновний період не дуже тривалий.
Але як би там не було, трапляється і так, що після втручання виникає ряд ускладнень.
можливі ускладнення
У більшості випадків, операція по корекції верхніх або нижніх повік проходить успішно і не призводить до ускладнень.
Однак слід взяти до уваги і думка деяких пацієнтів, кому була проведена верхня блефаропластика, відгуки їх говорять про можливі, незначних, а часом і досить серйозні ускладнення.
До незначним можна віднести:
- Набряклість і гематоми. Хірург навіть не вважає ці прояви ускладненнями, так як вони неминучі після втручання. Щоб швидше відновитися пацієнт використовує холодні компреси на протязі 3 днів постійно.
- Розбіжність кордонів рани. Даний вид ускладнення лікується без формування рубців. Виникає в разі, якщо отримана випадкова травма, шов погано гоїться, було сильне вплив на рану, після зняття шва або при зараженні інфекцією. Такий прояв найчастіше зустрічається у тих людей, які труть очі уві сні, занадто стискають повіки при закритті очей або дуже високо піднімають брови. При розкритті рани в перші дві доби, її обробляють і знову зшивають.
- Прояв кіст і шрамів. Незважаючи на те, що шкіра повік заживає швидше і зручніше, ніж будь-яка інша, наявність шрамів трапляється. Важливо, щоб хірург провів операцію, зашивши рани симетрично і ретельно. Коли протягом місяця на лінії розрізу є почервоніння або помічено її незначне збільшення, то потрібно проводити масажні процедури, використовувати крему, в які є вітамін Е. Також лікар може прописати в рідкісних випадках уколи стероїдів. Що стосується кіст, то їх потрібно буде видаляти.
До серйозних ускладнень відносять:
- Гіперкорекції, яка відбувається в разі надмірного видалення жиру і шкіри, крім цього при надмірному рубцювання і освіті спайок м'язи. Хірург може уникнути такого явища тільки, якщо зробить точні вимірювання перед втручанням.
- Птоз і асиметрію, вони спостерігаються в разі, коли передопераційна ідентифікація наявної складки століття, вимірювання та розмітки проведені невірно. Якщо асиметрія дрібна, то вона пройде з часом. Якщо ж ступінь асиметрії серйозна, тоді не обійтися без хірургічної корекції.
- Лагофтальм і хемоз - це запальні процеси, які на фото можуть виглядати страхітливо. У першому випадку змикання століття неповне, але воно може пройти вже через тиждень після пластики. Може бути і тривалий прояв, яке призводить до сухості очей і викликає кератокон'юнктивіт. У такому випадку важливо використовувати засоби для змащування очей. Хемоз призводить до сухості рогівки і кон'юнктиви, зір стає не таким ясним і чітким, а самі очі відчувають дискомфорт. Легкі випадки захворювання лікуються шляхом використання мазей і штучних сліз.
Догляд за очима після блефаропластики
Після операції дуже важливо дотримуватися приписів фахівця і відгуки пацієнтів, які перенесли верхню блефаропластику, підтверджують цей факт. Особливу увагу, на думку багатьох слід приділяти догляду не тільки за очима, але і шкірою навколо них, включаючи шви.
Варто відзначити
При догляді за очима в післяопераційний період не можна надягати лінзи перші 2 тижні, тому як очі мають набряклість, а повіки запалені.
Обов'язково потрібно застосовувати спеціальні очні краплі. Не зайвим стане і комплекс вправ для очей, який пропише лікар.
Шкіра навколо очей також вимагає догляду. 3 дні після втручання потрібно накладати холодні компреси на повіки, а також спеціальний пластир. Для якнайшвидшого загоєння можна використовувати і гіпоалергенні засоби, крему. Але перед застосуванням потрібно порадитися з лікарем.
Догляд за швами заснований на накладенні стерильної пов'язки після операції в лікарні, зняти її потрібно через кілька діб.
Лікар прописує мазі і креми, які в обов'язковому порядку варто наносити. Допоможе і обробка швів розчинами-антисептиками. А після того, як будуть зняті шви потрібно використовувати гель, який повністю видалить запалення і припухлості вік.
вартість процедури
Ціна на послугу з пластики століття на увазі відмінності в залежності від регіону і клініки, в якій проводиться і становить від 20 000 до 60 000 рублів. Також впливають на ціну процедури під назвою верхня блефаропластика відгуки реальних пацієнтів, які скористалися послугами конкретної клініки.
Відгуки
Допоможуть зважитися на процедуру хірургічної корекції століття або відмовитися від неї не тільки інформаційні матеріали, а й реальні відгуки пацієнтів, яким була виконана верхня блефаропластика. Слід зазначити, що проведення подібних операцій в практиці сучасної пластичної хірургії застосовується досить давно, тому відгуки в більшості випадків позитивні.
Марія, 32 роки, медсестра: «Я не боялася операції, тому як сама працюю в медицині. Вибрала місцевий наркоз, розуміючи, що швидше опинюся вдома і наслідків від ліків не буде. Болі не було, коли мені сказали, що все закінчилося, я була здивована, тому що по часу це зайняло 35 хвилин. На швах були стрипи, все акуратно, повіки були опухлі. Реабілітація проходила просто для мене, я ясно бачила, дискомфорт не відчувала. Прописали пропити антибіотики. Синці були, але зійшли через тиждень. Результат відмінний, не шкодую ».
Ірина, 37 років, масажист: «Робила пластичну операцію відразу на верхньому і нижньому столітті. На свій вік зовнішній вигляд був відмінний, але очі трохи видавали. Операція успішна, все прекрасно. Трохи важкуватий був реабілітаційний період, але потерпіти є заради чого. Погляд прямо помолодшав, ніяких слідів від операційного втручання. Дівчата, рекомендую, кому заважають нависають брови і мішки під очима ».