Блефаропластика верхніх повік: опис процедури і показання до корекції



блефаропластика верхніх повік Навислі повіки, зморшки, «важкий погляд» - все це є наслідком вікових змін шкіри. Розділ пластичної хірургії, покликаний усувати такі дефекти називається блефаропластикой верхніх повік. Ця процедура повертає очам молодість і красу.



Помилково вважати, що пластика повік показана тільки людям в літньому віці. Поліпшити естетичну привабливість особи можна за бажанням пацієнта, якщо він відчуває психологічний дискомфорт від особливостей будови століття, наприклад, коли зовнішні кути сильно опущені. Досвідчений лікар змінить розріз очей, максимально точно наближаючись до результату, який хоче отримати людина.

Пластика повік допоможе виправити вроджені дефекти, які не можна усунути косметичними процедурами. Серед них - патологічне розтягнення шкіри, жирові грижі, епікантус, що виражається в нависає над слізним каналом складці і інші. Такі процедури виконуються в будь-якому віці, але все ж, основним приводом звернення до пластичного хірурга стає старіння шкіри. Перші зморшки, що виникають після 30 років, відмінно усуваються безопераційної корекцією століття. Після 45 років операція стає більш кращою.

Показання до блефаропластиці верхньої повіки:

  • зниження тонусу м'язів;
  • надлишки жирової тканини;
  • наявність грижі;
  • птоз століття;
  • зморшки і в'ялість шкіри;
  • опущені кути очей;
  • азіатський розріз.

Суть процедури полягає у видаленні зайвої шкіри, жиру і гриж. Операція проводиться за допомогою розрізів і висічення тканин скальпелем або лазером . Тривалість корекції століття від 40 хвилин до 1,5 годин, в залежності від складності дефектів. Після операції необхідно дотримуватися певних правил по догляду за очима. Максимальний ефект від пластики століття можна спостерігати через 2-3 місяці, коли тканини повністю заживуть.

Блефаропластика верхньої повіки є хірургічною операцією і тому має суттєві протипоказання.

Лікар не стане робити корекцію, якщо у пацієнта спостерігаються такі відхилення в стані здоров'я:


  • цукровий діабет;
  • порушення згортання крові;
  • серцево-судинні хвороби;
  • онкологія;
  • СНІД;
  • гепатит;
  • інфекційні захворювання;
  • хвороби очей: кон'юнктивіт, синдром сухого ока та інші;
  • хронічні хвороби в період загострення.

Не можна робити операцію вагітним, жінкам, що годують і в період менструації.

Пластика верхніх повік: хід операції і реабілітаційний період

пластика верхніх повік Операція на верхню повіку проводиться після виключення протипоказань. З цією метою хірург проводить бесіду з пацієнтом, в ході якої виявляє проблеми зі здоров'ям: хронічні хвороби, алергічні реакції і так далі. Після попередньої консультації, пацієнт проходить обстеження у терапевта, окуліста, здає кров і сечу на дослідження.

На наступному прийомі лікар розповідає пацієнту про особливості операції і роз'яснює правила догляду за очима в відновлювальний період.

Як роблять блефаропластику верхніх повік?

В операційній пацієнт приймає горизонтальне положення. Лікар обробляє повіки дезінфікуючими засобами і застосовує анестетики. Анестезія для пластики верхніх повік вибирається залежно від складності дефекту і бажання пацієнта. Якщо обсяг роботи невеликий, то робиться місцева анестезія. Комплексна омолоджує операція, коли проводиться корекція рухомого, нерухомого століття, підтяжка брів і так далі, вимагає застосування наркозу.

Після знеболювання, хірург виконує розрізи на століттях по розмітці, яку зробив раніше. Розмітка наноситься в район складки століття в формі веретена або еліпса. Широка частина припадає на середину очі. Лінії рівномірно звужуються до зовнішнього і зовнішньому кутах, повторюючи контури розрізу очей. Якщо потрібно змінити розріз очей, то хірург робить розмітку з урахуванням корекції.

Лікар відокремлює шкіру і видаляє зайву жирову тканину або грижу. У разі, коли необхідно заповнити запалі місця, перерозподіляє жир в потрібні зони. Ці процедури дуже відповідальні і тут важлива максимальна точність фахівця. Якщо грижу прибрати не повністю, то через деякий час патологічна тканина розростеться знову. У разі надмірного видалення жиру, очі будуть виглядати запалими і потрібний естетичний ефект не буде досягнутий.

Якщо проблема навислих повік пов'язана з ослабленням м'язів, лікар робить розріз в області волосистої частини голови і здійснює підтяжку верхній частині особи. Для пацієнтів похилого віку омолодження очей часто поєднується з підтяжкою брів і чола.

Якщо потрібно виконати корекцію верхнього і нижнього століття одночасно, то хірург виконує відповідні дії на нерухомому столітті. Такий вид блефаропластики називається круговим.

Після всіх маніпуляцій хірург зашиває розрізи і накладає на очі охолоджуючу пов'язку. Якщо використовувався місцевий наркоз, то пацієнт може йти додому через кілька годин. При використанні наркозу перебування в клініці збільшується до 10 годин і довше.

операція на верхню повіку Реабілітаційний період після операції на верхню повіку

Перші кілька днів пацієнт може відчувати болючі відчуття в зоні очей. Протягом 7-10 днів на століттях спостерігаються набряклість, синці, гематоми. Рідше можливі кровотеча із зони розрізів і сльозоточивість. Всі ці симптоми проходять самостійно при належному догляді.

Ранні ускладнення можуть виникнути в результаті інфікування очей під час операції або в післяопераційний період. Якщо спостерігаються симптоми кон'юнктивіту, підвищується температура і повіки сильно болять, але слід негайно звернутися до лікаря.

З пізніх ускладнень пластики верхньої повіки можна виділити наступні:

  • утворюються кісти на швах;
  • не проходить сльозоточивість;
  • розходяться шви;
  • в місці швів з'явилися рубці ;
  • очі болять при яскравому світлі;
  • більше 14 днів не спадає набряк ;
  • очі стали асиметричними;
  • повіку перекошене.

Пізні ускладнення вимагають обстеження у лікаря, який робив операцію. Хірург виявляє причину і призначає лікування. Якщо ускладнення неможливо вилікувати консервативними методами, то проводиться хірургічна корекція. Наприклад, кісти на швах, що не відпадають при лікуванні, видаляються хірургічно.

Невдалий естетичний результат - нечасте, але можливе ускладнення. Якщо хірург зробив невірний розрахунок і висік занадто багато тканини, то розріз очі може змінитися або повіку стане асиметричним. У цьому випадку призначається повторна операція, яка усуне дефект.

Як доглядати за очима після блефаропластики?

Щоб уникнути ускладнень після операції на верхні повіки потрібно чітко виконувати всі вимоги лікаря. Перші кілька днів після процедури не можна вживати самостійних спроб відходу за століттями, надавши це досвідченому медперсоналу. Якщо потрібна участь в обробці століття, то потрібно ретельно дезінфікувати руки і засоби догляду. Таким чином можна уникнути інфікування свіжої рани.

Набряк зійде швидше і болю після операції не будуть надто інтенсивними, якщо в перший день на очі накладати холодний компрес. Зняти больовий синдром допоможуть знеболюючі засоби.

У реабілітаційний період потрібно спати тільки на спині. При цьому голова і плечі повинні бути підняті. Такому стану тіла допоможе висока подушка.

підтяжка верхньої повіки Після зняття швів потрібно регулярно змащувати оперовану область спеціальними кремами. Якщо виписані краплі для очей, то капати їх відповідно до вказівки лікаря.

Не можна піддавати очі впливу прямих сонячних променів. Тому в перший місяць слід носити сонцезахисні окуляри. Крім того, така обережність захистить від сторонніх очей, так як повіки повністю гояться приблизно через 2 місяці.

Під час загоєння століття не можна довго дивитися телевізор або сидіти за комп'ютером. Заборонено відвідування лазні, сауни або басейну. Слід обмежити фізичні навантаження.

Такий нескладний догляд за очима забезпечить швидку реабілітацію після операції, і вже через кілька місяців все страждання залишаться позаду. А молодість очей і відкритий погляд будуть радувати ще довгі роки.

Відгуки про пластик верхньої повіки практично завжди позитивні. Рідко, але все ж зустрічаються незадоволені пацієнти. Одні скаржаться на ускладнення після операції, інші - на труднощі в відновлювальний період.

Перед прийняттям рішення про пластичну операцію, корисно почитати думку пацієнтів, які виконали подібну корекцію. На форумах зустрічаються відгуки людей з самих різних міст: Москви, Мінська, Єкатеринбурга, Нижнього Новгорода, Новосибірська. Таким чином можна детально дізнатися про клініки та практикуючих хірургів. Це допоможе з вибором місця проведення операції.

Вартість блефаропластики варіюється від 10000 до 70000 рублів. Вона складається з різних факторів: складності дефекту, вартості анестезії, кваліфікації хірурга, перебування в клініці і так далі.

Методи корекції верхньої повіки

Серед методів блефаропластики існує, так звана, щадна операція.

корекція верхньої повіки Транскон'юнктивальна блефаропластика верхніх повік приваблює багатьох людей. Її переваги в наступному:

  • відсутні шви на століттях;
  • не змінюється міміка очей;
  • виключені помилки, що змінюють розріз або створюють перекіс століття;
  • легший реабілітаційний період;
  • низький відсоток ускладнень.

Відмінність такої операції в тому, що розріз для виконання маніпуляцій здійснюється на внутрішній стороні століття. Але Транскон'юнктивальна блефаропластику на верхніх століттях не роблять, так як вона не усуває основні дефекти, показані для такої корекції.

Альтернативні варіанти підтяжки верхньої повіки - ін'єкційна або апаратна корекція. Ці методики пластики століття показані в випадках, коли немає глибоких зморшок і сильно нависає шкіри. Вони допомагають розгладити мімічні зморшки, прибрати сіточку з зморшок, відкоригувати форму століття і омолодити шкіру.

Корекція верхньої повіки філлерамі з гіалуроновою кислотою насичує шкіру вологою, тонізує, підвищує її еластичність і розгладжує дрібні зморшки. Омолоджуючий ефект триває від 6 місяців до 1 року. Мімічні зморшки прибираються за допомогою ін'єкцій препаратами, що містять ботулотоксин А.

Підтяжка верхньої повіки апаратним способом здійснюється за рахунок стимулювання клітин організму до процесів регенерації, виробленні колагену і еластину, що відповідають за гладкість і тонус шкіри. Вплив на тканини століття здійсняться за допомогою лазерного і радіохвильового випромінювання. Безопераційна блефаропластика за допомогою апаратів - відмінна альтернатива хірургічного методу корекції століття, коли потрібно підвищити еластичність шкіри, розгладити дрібні зморшки, прибрати мішки під очима.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]