Рубець після блефаропластики: чому виникає і як лікувати
Шкіра навколо очей має дуже тонку, чутливу структуру і схильна до впливу багатьох негативних чинників, до яких відноситься і погане харчування, і забруднена екологія, і недосип, і неякісна косметика. Все це призводить до витончення, зниження еластичності і передчасного старіння. Щоб усунути втомлений погляд і повернути шкірі навколо очей колишню пружність і естетичний вигляд, багато застосовують блефаропластику .
Дана пластична операція використовується для корекції верхніх і нижніх повік. Вона може бути проведена окремо на верхніх або нижніх століттях, а може бути і кругової, тобто одночасно торкатися і ті, і інші.
Більшість пацієнтів сподіваються, що рубці після блефаропластики повністю пропадуть протягом місяця, і, в тому випадку, якщо цього не відбувається, починають хвилюватися, не дивлячись на часте попередження хірургів про те, що будь-який рубець вимагає достатньої кількості часу для того, щоб стати малопомітним і зникнути.
Після зняття швів, яке, як правило, проводять на 3, або 5 день, на місці розрізу починають формування рубці. Також як і будь-які інші шрами після проведеної блефаропластики мають кілька стадій загоєння.
Стадії загоєння:
- 1-4 тиждень: відбувається грануляція, заростання рубця після блефаропластики нової сполучною тканиною. По закінченню першого місяця в області розрізу утворюється невеликий рожевий рубець.
- Наступні
1-2 місяці: рубець поступово стає ледь помітним і перетворюється в білу тонку лінію.
Як правило, вирівнювання і згладжування рубців після блефаропластики займає близько
Якщо процес загоєння відбувається дуже повільно, рекомендується звернутися до хірурга, який проводив блефаропластику, він порадить необхідні процедури для прискорення загоєння, або проведе ревізію рубця для уникнення розростання сполучної тканини.
Важливим чинником у профілактиці небажаних наслідків, таких як збільшення сполучної тканини і поява колоїдного рубця є виконання рекомендацій, які, як правило, озвучує пластичний хірург:
- Не слід терти і розтягувати шкіру близько рубця.
- Протягом всього терміну загоєння необхідно уникати ультрафіолетового впливу. Слід відмовитися від відвідування солярію і не перебувати на сонці без сонцезахисних окулярів.
- Небажані фізичні навантаження.
- Слід відмовитися від відвідування лазень і саун.
- При прийнятті ванни не слід використовувати дуже гарячу воду і допускати намокання швів.
- Обмежити вживання солі, щоб уникнути набряків.
Вкрай важливою умовою відсутності ускладнень є дотримання всіх рекомендацій лікаря щодо післяопераційного догляду. Дані рекомендації повинні включати інструкції до застосування медикаментів і мазей.
Також лікар надає необхідну інформацію про всі природні післяопераційних симптомах і про те, як розпізнати ознаки починаються ускладнень.
Дарсонваль і Контрактубекс і інші гелі для використання після блефаропластики
На думку хірургів, значна частина успіху після блефаропластики залежить від правильного догляду та заходів відновлення.
Щоб прискорити процес загоєння рубців після блефаропластики рекомендується вже на
Добре себе зарекомендував і має безліч позитивних відгуків Дарсонваль після блефаропластики - фізіотерапевтичний апарат, що впливає на слизові оболонки і тканини струмами високої частоти.
Це цікаво
Апарат названий за прізвищем розробника - французького фізика і фізіолога Ж.А Арсонваля - і успішно застосовується в широких масштабах з кінця XIX століття в фізіотерапії і косметології.
Високочастотні імпульсні струми дарсонваля абсолютно безболісні. Вони активно стимулюють шкірні покриви, в результаті чого відбувається вплив на нервові закінчення, кровообіг значно прискорюється. Тканини в цей час активно насичуються киснем, що в значній мірі активізує і прискорює процеси регенерації.
Курс дарсонвалізації може проводитися як в клініці, так і самостійно, при наявності апарату. Як правило, курс складається з
важливо
Перед самостійним проведенням курсу дарсонвалізації необхідна консультація лікаря.
Є протипоказання:
- непереносимість електричного струму;
- вагітність;
- онкологічні новоутворення;
- погана згортання крові;
- використання кардіостимулятора
- тромбофлебіт;
- захворювання серця;
- гірсутизм;
- купероз;
- епілепсія;
- наявність хронічних захворювань.
Варто відзначити
Перед використанням дарсонваля заборонено наносити на шкіру рідини, що містять спирт, так як шкіра може запалитися.
Поряд з фізіопроцедурами для зменшення синців, набряків і прискорення регенерації після блефаропластики широко застосовуються гелі, мазі і протизапальні очні краплі.
У період відновлення, для поліпшення еластичності шкіри століття нерідко застосовують крем з екстрактом китайського гриба. Курс його застосування становить 2 тижні. Крем наноситься 2 раз в день.
Чи можна мазати контрактубекс шрами після блефаропластики?
Гель Контрактубекс після блефаропластики є найпопулярнішим і рекомендованим лікарями для загоєння рубців. Він володіє розсмоктуючими властивостями і чудово згладжує зарубцевавшиеся тканини.
Почати застосовувати гель можна відразу після зняття швів, він не має протипоказань, окрім індивідуальної нестерпності парабенів.
Контрактубекс зменшує розмноження і зростання клітинної тканини, що запобігає розростання і поява колоїдних рубців.
- Поряд з даними гелем після блефаропластики широко застосовуються протинабрякові засоби, що блокують гістамінові рецептори і знижують проникність стінки судин для плазми. До таких гелям відносяться Лиотон, Локоід.
- При наявності набряків і післяопераційних гематом і синців рекомендується використовувати гель Троксевазин. Він має протизапальну, протинабрякову ефектом і має антиоксидантну і венотонизирующее вплив, запобігає ламкість і проникність капілярів. Також ефективним засобом є гель Дерматікс. Механізм його дії спрямований на згладжування і пом'якшення рубця, усунення порушень шкірних пігментації.
Слід дотримуватися акуратність при нанесенні гелів після блефаропластики. Як правило, вони наносяться на рубець ватною паличкою, акуратно розподіляються в невеликій кількості по всьому рубцю. Не можна втирати гель або наносити в занадто великій кількості. Використовувати обраний гель рекомендується
Шрами і колоїдні рубці після блефаропластики.
У ряді випадків негативні наслідки після проведеної блефаропластики є незначними і не вимагають спеціального лікування, так як є природною реакцією організму на травму і проходять через деякий час безслідно.
Однак, іноді індивідуальна реакція організму на хірургічне втручання веде до стійких ускладнень, які вимагають медикаментозного або хірургічного втручання. До таких реакцій відноситься виникнення колоїдних рубців після блефаропластики.
Освіта шрамів після блефаропластики - досить рідкісне явище, яке представляє надмірне зростання сполучної тканини в області пошкодження шкірного покриву.
Клінічна картина формування колоїдного рубця виглядає наступним чином:
- Через пару тижнів після первинного загоєння, в області рубця утворюються більш щільні ділянки сполучної тканини. Також може з'явитися біль, свербіж або печіння.
- Через деякий час в тканини рубця з'являються тверді опуклі освіти з гладкою поверхнею. Може відзначатися почервоніння або блідість шкірних покривів в області освіти колоїдного рубця.
- Типовим показником формування колоїдного рубця після блефаропластики є те, що рубець займає набагато більшу площу, ніж початкове пошкодження шкіри. Також іноді в області рубця з'являються підносяться над ним вирости.
Єдиного ефективного для всіх методу лікування колоїдних рубців не існує. Як правило, спосіб лікування підбирається індивідуально. Нерідкі випадки застосування одночасно декількох методик.
Методи лікування келоїдних рубців
Лазерна шліфовка. Головним плюсом даного способу є відсутність ризику пошкодження навколишніх тканин. Однак, видалити повністю келоїдних рубець за допомогою лазерної технології не можна, можна лише зробити менш помітним.
Застосування ін'єкцій. Суть даного методу полягає в тому, що протягом декількох курсів в тканину колоїдного рубця вводяться ін'єкції стероїдів або імуномодуляторів. Даний спосіб є найбільш ефективним і часто з часом рубець зникає повністю.
Хірургічне висічення рубцевої тканини. Даний спосіб застосовується в крайніх випадках, при сильно помітних, великих рубцях. Проведене досвідченим фахівцем висічення може порожниною позбавити від колоїдного рубця після блефаропластики, проте іноді ефект може бути повністю протилежним, і на місці операції утворюється ще більший за розміром рубець.
Застосування кремів і мазей. Той спосіб є найбезпечнішим і передбачає використання спеціальних гелів і мазей, які в ряді випадків дають позитивний ефект.
Кріотерапія. Даний метод являє собою використання рідкого азоту при дуже низькій температурі. При його застосуванні рубець стає значно світліше і тонше.
Щоб уникнути утворення колоїдного рубця після блефаропластики, важливо вчасно помітити розростання тканин і почати своєчасне лікування більш консервативними способами, такими як фізіотерапія , ультразвук, електрофорез і застосування зовнішніх засобів, а також дотримуватися загальних і індивідуальних профілактичних рекомендацій лікаря.
Ін'єкційний метод лікування рубців після блефаропластики: які потрібні уколи
Курс лікування за допомогою медикаментозних ін'єкцій є найбільш ефективним способом, що має мінімум ускладнень. Лікування уколами рубців після блефаропластики може бути здійснено одним з даних методів.
введення кортикостероїдів
Даний спосіб лікування шрамів після блефаропластики є одним з найефективніших. Кортикостероїди призводять до зменшення розростання сполучної тканини за рахунок зменшення синтезу колагену. Одним з найбільш часто використовуваних стероїдів є тріамцинолону ацетат. Він вводиться в рубцеву тканину з інтервалом в
Застосування імуномодуляторів.
Даний метод є порівняно новим в лікуванні рубців уколами після блефаропластики. Здійснюється він шляхом введення в тканину рубця препарату інтерферону і застосовується в основному для запобігання рецидивам. Препарат рекомендується вводити через день протягом двох тижнів, потім 1 укол робиться раз на тиждень протягом трьох місяців.
Застосування препаратів, що зменшують гіперпроліферацію клітин
Традиційним препаратом, використовуваним при даному способі лікування, є гіалуронідаза. Вона розщеплює гіалуронову кислоту, яка служить основним компонентом сполучної тканини. Таким чином вона підвищує тканинну проникність і покращує рух рідини в міжтканинних просторах, що істотно зменшує набряклість і розм'якшує рубці. Ін'єкції проводяться через день, курсом протягом місяця. При необхідності курс ін'єкцій можна повторити через пару місяців.