Реабілітація після блефаропластики століття: наслідки та методи їх усунення



Наслідки невдалої реабілітації після блефаропластики Будь-яка жінка мріє зберегти свою молодість на якомога більший термін. Одним з перших місць, де старіння дає про себе знати вже в віці близько 30 років, є область очей. Нависання шкіри над століттями, поява шкірних мішків, перші зморшки - саме це відрізняє зрілу жінку від юної дівчини.



Безвісти прибрати більшу частину характерних ознак старіння периорбитальной зони (області навколо очей) дозволяє блефаропластика. Незважаючи на відносну легкість і безболісність цієї хірургічної процедури, вона, як і будь-яка інша, супроводжується реабілітаційним періодом і іноді деякими ускладненнями .

Оскільки блефаропластика - операція малотравматичная, ускладнення після неї наступають вкрай рідко. Весь термін реабілітації займає в середньому 15 діб. Пацієнти ж, в точності такі всім повчанням хірурга, найчастіше скорочують цей час до 10 діб.

Однак деякі фактори здатні продовжити реабілітацію після блефаропластики століття. Серед них виділяють наступне:

  1. Захоплення пацієнта тютюном.
  2. Вік від 45 років.
  3. Генетично обумовлена ​​толстокожесть.
  4. Індивідуальні особливості шкіри в периорбитальной області, що збільшують термін повного відновлення.

Після закінчення трансконьюктівальной або верхньої блефаропластики пацієнт може відразу йти додому - затримуватися в стаціонарі причин немає. При цьому бажано, щоб людину забрали друзі або родичі на особистому автомобілі або таксі. Піша прогулянка може доставити пацієнта чималий дискомфорт, оскільки через частково закритих в перші години очей видимість зазвичай погіршується, а погляд - затуманюється. Хворобливість області навколо очей або не спостерігається зовсім, або вона досить помірна і без праці усувається легкими знеболюючими.

До нормальним, що не вважаються ускладненнями наслідків блефаропластики відносять:

  1. сухість очей;
  2. посилене сльозотеча;
  3. невеликі набряки ;
  4. синці під нижніми століттями;
  5. хворобливість периорбитальной області;
  6. синці (рідко);
  7. двоїння в очах;
  8. нечітке, розмите зір.

Всі вищевказані симптоми тимчасові і спостерігаються тільки в післяопераційний період, в перші 7-10 діб. Єдине, що може залишитися на термін до двох місяців, це залишковий набряк. Швидкість його зникнення цілком і повністю залежить від індивідуальної реакції шкіри на нове розташування. Прискорити зняття набряку можна, виконуючи рекомендації з наступного розділу.



Як найбільш ефективно посприяти відновленню після блефаропластики

Період відновлення століття Незалежно від індивідуальної реакції на хірургічне втручання, відновлення після блефаропластики прискорюється, якщо пацієнт приймає до уваги поради хірурга. Ігнорування використання загоюють мазей, погана гігієна, постійне тертя, дотик і розтягнення швів можуть не тільки сповільнити реабілітацію, а й погіршити ефект блефаропластики: наприклад, викликати надмірне рубцювання.

Важливим є і здоров'я людини. Наприклад, відомо, що захворювання нирок або цукровий діабет уповільнюють загоєння ран і післяопераційне відновлення.

Основні рекомендації для пацієнтів, які пройшли через блефаропластику для ефективного відновлення:

  • Відмовитися від надто гарячих ванни і душа і вже тим більше не відвідувати в реабілітаційний період сауну.
  • Чи не піддавати організм високих фізичних навантажень протягом місяця.
  • Чи не знімати за своїм бажанням спеціальну стрічку, покликану правильно зафіксувати тканини на новому місці.
  • Чи не спати, опустивши голову.
  • Використовувати холодні компреси на набряклих місцях.
  • Дотримуватися режиму використання прописаних лікарем крапель або мазей.

Виконувати спеціальні відновлювальні вправи, рекомендовані хірургом: вони повернуть тонус м'язів в області очей, відновлять кровообіг і циркуляцію лімфи.

  • Перші два-три дні небажано використовувати ПК, дивитися телевізор або читати - це посилить сухість очей.
  • Постаратися рідше моргати і не плакати.
  • Захищати очі від сонячних променів (за допомогою звичайних очок) протягом 6 місяців.
  • Більше відпочивати, не допускати підвищення внутрішньоочного тиску (при підйомі важких предметів, нахилах).
  • Відмовитися від алкоголю і куріння (вкрай важливо).
  • До закінчення реабілітації уникати гострої, солоної або кислої їжі.
  • Пити багато води.

За бажанням пацієнт може записатися через тиждень-два після операції на ліфтинг, зволожуючі процедури і лімфодренажний масаж. Це прискорить розсмоктування набряку. Якщо пацієнт планує також розгладити зморшки ботоксом, необхідно почекати щонайменше півтора місяці.

Особливості періоду реабілітації після блефаропластики

Нижче розглянуті основні моменти періоду реабілітації після блефаропластики по днях.

Реабілітація після блефаропластики 1 день після операції. Можна відразу ж повертатися додому. Бажано накласти холодний компрес на повіки, що значно зменшить набряки. При виникненні хворобливих відчуттів навколо очей можна прийняти знеболююче.

2-3 день. Можна сміливо приймати душ або не дуже гарячу ванну, мити голову. Однак стежте за тим, щоб шампунь не потрапив в очі. Починайте виконувати прописані вправи для очей І використовувати антисептичні краплі. Якщо виникне бажання почитати - не перестарайтеся і закінчуйте відразу ж, коли відчуєте, що очі втомилися.

3-5 день. Якщо хірург накладено не саморассасивающіеся шви , саме час навідатися в клініку для їх зняття. З цього часу можна повернутися до використання контактних лінз.

6 день. Можна відмовитися від антисептичних пластирів, накладених на повіки.

7 день. Як правило, в цей день зникають набряки і синяки, а пацієнт може вийти на роботу і взагалі повернутися до звичного життя, за винятком інтенсивних фізичних вправ і використання декоративної косметики.

10 день. Практично зникають останні сліди крововиливу. При відсутності будь-яких ускладнень жінка може повернутися до застосування декоративної косметики - бажано призначеної для чутливих очей.

14 день. Шви стають майже непомітні.

45-50 день. Закінчення реабілітаційного періоду: рубці непомітні навіть без косметики, набряки йдуть остаточно, ефект від пластики проявляється в повній мірі. Можна продовжувати перервані заняття спортом.

Повне відновлення після блефаропластики

Реабілітаційний період закінчується в залежності від віку і стану здоров'я, через термін від місяця до двох після операції. Протягом перших 4 тижнів рубці проходять через стадію грануляції - по лінії надрізу формується молода, багата кровоносними судинами тканину.

До кінця місяця зазвичай ще помітний рожевий рубчик, а повне його зникнення (точніше, перетворення в найтоншу білу лінію, що знаходиться майже врівень зі шкірою) відбувається ще через місяць-півтора. Саме тому не варто панікувати, якщо у відносно молодому віці післяопераційні рубці все ще видно після першого місяця.

важливо

Проте зустрічаються пацієнти, у яких рубець дійсно гоїться аномально повільно. У цих випадках хірург може порадити провести ревізію рубця, що усуне надмірне розростання сполучної тканини.

Друга головна проблема після блефаропластики - набряки. Їх виникнення абсолютно нормально і закономірно, оскільки навіть настільки слабкі надрізи пошкоджують м'які тканини і, отже, руйнують дрібні кровоносні судини. Це призводить до скупчення плазми і захисних клітин в місці надрізу.

При належному виконанні порад лікаря і відсутності хронічних захворювань (васкуліт, цукровий діабет, порушення згортання крові) все набряки і синяки пропадають до кінця другого тижня. Не варто лякатися, якщо в процесі розсмоктування синяк змінює свій колір або трохи збільшується в розмірах - це нормально. При вищевказаних обтяжуючих обставинах їх зникнення може розтягнутися на термін до шести тижнів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]