Протипоказання для блефаропластики: внутрішні та зовнішні чинники
Блефаропластикою називається пластична операція по корекції розрізу очей і форми вік.
Суть операції полягає у видаленні надлишку жиру і шкіри навколо очей.
Блефаропластика дозволяє приховати або максимально зменшити вікову трансформацію шкірного покриву, поліпшити зовнішній вигляд очей.
Однак існують певні фактори, при яких блефаропластика протипоказана.
Основні протипоказання для блефаропластики:
- захворювання внутрішніх органів, в першу чергу при проблемах серцево-судинної системи, печінки, шлунка, нирок.
- цукровий діабет;
- гіпертонія;
- онкологічні хвороби;
- патологічні зміни ендокринної системи;
- запальні хвороби очей;
- захворювання шкіри;
- хвороби крові;
- аутоімунні недуги.
Існують певні фізіологічні особливості, при наявності яких подібне оперативне втручання не дасть бажаного результату. Наприклад, коли у людини постійні набряки, блефаропластика не допоможе, оскільки мішки під очима з часом повернуться.
Крім перерахованих протипоказань, є ще кілька тимчасових обставин різного характеру, при яких з блефаропластикой необхідно почекати. Розглянемо ці причини докладніше.
Чи можна робити блефаропластику при застуді?
У разі виявлення вірусної інфекції пацієнтові рекомендується відкласти блефаропластику до повного одужання. В іншому випадку можливі післяопераційні ускладнення.
В якому віці роблять блефаропластику?
В першу чергу це буде залежати від типу блефаропластики - класична або транскон'юктівальная. У першому випадку операція передбачає корекцію вікових змін шкірного покриву біля очей. Вона може проводитися лише після 35 років.
Транскон'юктівалная блефаропластика є кілька легким хірургічним втручанням, що усуває зайві підшкірні освіти. Така операція може проводитися в будь-якому віці. Як видно, строгих обмежень за віком немає. Оперативне втручання можливо як в 30 років, так і в 70.
Варто зазначити, що незалежно від віку перед блефаропластикой здаються аналізи, за результатами яких проводиться відповідна підготовка до операції. Наприклад, в більш старшому віці обґрунтовано використання місцевого наркозу замість загального. Це сприятиме мінімізації навантаження на нирки і печінку. Однак остаточне рішення має право приймати тільки фахівці.
Блефаропластика після ботокса
Багатьох цікавить питання - через скільки часу після ботокса можна робити блефаропластику?
Необхідно дивитися на результат ін'єкцій ботокса.
- У разі підйому брів слід почекати з пластикою до тих пір, поки не перестане діяти препарат.
- Якщо після уколів ботокса брови не піднімаються - блефаропластика дозволена.
Пластичні хірурги рекомендують проводити оперативне втручання не раніше, ніж через 2 тижні після ін'єкцій ботокса. Точні терміни може сказати тільки лікар після особистого огляду пацієнта.
Блефаропластика під час місячних
Більшість лікарів не рекомендують проводити хірургічне втручання до закінчення менструації. Це обумовлено фізіологічними змінами в організмі, які стануть причиною посилення кровотечі, утворення додаткових набряків і синців, більш тривалої реабілітації.
Фахівці рекомендують проводити операцію після закінчення 4 днів після менструації або за 4 дні до її початку.
Чи можна робити блефаропластику під час вагітності?
Вагітним жінкам робити блефаропластику не варто. Будь-яка операція, в тому числі і блефаропластика, означає наявність наркозу, розрізів, швів і стресового стану. Всі ці фактори можуть мати негативний вплив на розвиток плода. Тому корекцію очей краще провести вже після пологів.
Проведення блефаропластики в період лактації
Чи можна робити блефаропластику годувальниці? Ні, в даному випадку проводити блефаропластику можна. Справа в тому, що стрес, який переносить жіночий організм під час операції, і медикаменти, що приймаються в період реабілітації, здатні через молоко передатися дитині. Це може неабияк нашкодити його здоров'ю.
Блефаропластика в літній період
Чимало суперечок відбувається з приводу оптимального часу року для блефаропластики. Особливо часто згадується літо. Деякі стверджують, що жарку пору року не кращим чином впливає на післяопераційний період. Інші впевнені в зворотному. Так чи можна робити блефаропластику влітку?
Якихось певних передумов для заборони блефаропластики влітку немає. Здебільшого все залежить від стану здоров'я пацієнта, його переносимості високих температур.
До речі, в Бразилії, яка вважається батьківщиною пластичної хірургії, кількість операцій, зокрема щодо корекції очей, регулярно зростає. А в цій країні велику частину року переважає жаркий клімат.
Давайте розглянемо позитивні моменти в проведенні блефаропластики в літній період.
- Сонце благотворно впливає на імунітет.
- Тепла пора року сприяє поліпшенню кровотоку в прооперованих ділянках. За рахунок цього гематоми і набряки швидше зникнуть.
- Влітку обмінні процеси прискорюються. Це буде позитивно впливати, в тому числі, і на шкірний покрив навколо очей, що скорочує реабілітаційний період.
- У літній період практично відсутні різкі температурні перепади між вулицею і приміщенням. Взимку такі коливання мають негативний вплив на загальний стан людини.
- Після блефаропластики, для захисту століття від сонячних променів, доведеться якийсь час носити окуляри, а влітку вони не будуть викликати здивування в оточуючих.
До того ж, літо є сезоном масових відпусток. Так що пацієнт буде огороджений від настирливих поглядів яких питань колег по роботі, знайомих і т.д.
Операція по корекції очей може тривати від 30 хвилин до 2 годин. Все залежить від ступеня складності. Тривалість реабілітаційного періоду - близько