Блефаропластика: ускладнення після операції і як з ними боротися



Виворіт століття після операції Блефаропластика - пластична операція, яка виконується лікарем-хірургом з метою корекції форми вік і розрізу очей. Шляхом хірургічного втручання можна прибрати кола під очима, видалити зайву шкіру.

Дана операція позиціонується як малотравматичная і досить добре переноситься пацієнтами. Але таке втручання не так безпечно, як здається спочатку. Воно може обернутися неприємними наслідками, ускладненнями. Краще перед тим, як зважитися на операцію, ознайомитися з ними.



Так, ускладнення після операції блефаропластика можуть з'явитися як безпосередньо після операції (ранні ускладнення), так і наздогнати пацієнта через кілька місяців після втручання (такі ускладнення називають пізніми).

Ранніми ускладненнями, що з'являються після проведення операції, можуть бути:

  • Набряки. Реакція тканин на травму, спрямована на зниження запалення в його осередку.
  • Кровотечі. Стінки судин пошкоджуються, і утворюється гематома. Гематоми після проведення операції на столітті називають:
    • Підшкірними, якщо ділянка крововиливу обмежений.
    • Напруженими, якщо кровотеча не зупиняється і відбувається розширення тканин під тиском крові.
    • Ретробульбарно, якщо сталося пошкодження особливо великої судини в клітковині за очним яблуком.
  • Виворіт нижньої повіки.

При блефаропластиці до пізніх ускладнень після операції на столітті відносяться:


  • Рубці. Утворюються на місці загоєння рани і можуть виникнути при неякісному накладанні швів або занадто глибокому розрізі.
  • Розбіжність швів. При використанні некрепких тканин або неправильного накладення шва, краї рани можуть розійтися, утворюючи при загоєнні сліди у вигляді рубців.
  • Кіста - новоутворення, яке може з'явитися на лінії післяопераційного шва. Може розсмоктуватися самостійно, але іноді вимагає хірургічного втручання.
  • «Гарячі очі» - ускладнення, яке неможливо усунути без повторної операції і виникає при пошкодженні слізного каналу. Характеризується сухістю слизової оболонки ока і відчуттям спека.

Рідкісними, але можливими наслідками пластичної операції на обох століттях внаслідок неправильного ведення післяопераційного періоду, можуть стати:


  • Інфікування - потрапляння бактерій в рану після операції. Характеризується запальним процесом, можливою появою гною і вимагає застосування розчинів антисептиків.
  • Диплопія - ефект двоїння в очах внаслідок порушення цілісності м'язів очного яблука, усувається тільки хірургічним шляхом.
  • Погіршення зору - виникає по ряду причин, наприклад, напружена гематома може привести до порушення харчування сітківки ока.

Наслідки блефаропластики верхніх і нижніх повік

Проблеми, які можуть з'явитися після проведення блефаропластики на верхніх століттях, кардинально відрізняються від проблем після операційного втручання на нижніх століттях. Під час операції на верхньому столітті розсічення має бути зроблено на рівні складки століття, щоб після операції стати непомітним. Під час операції видаляється зайва шкіра, иссекаются і розправляються жирові грижі.

Ектропіон після блефаропластики Найбільш частими наслідками блефаропластики верхніх повік:

  • Видалення надмірної кількості шкіри верхньої повіки. Даний дефект усувається без хірургічного втручання завдяки тому, що шкіра верхньої повіки еластична і з плином часу розтягується. Якщо проблема не вирішується - лікар уколює спеціальні ін'єкції для розтягування шкіри.
  • Видалення недостатньої кількості шкіри. Дане наслідок блефаропластики верхніх повік вирішується тільки хірургічним шляхом при повторній операції.
  • Надмірне висічення жирових гриж століття вимагає корекції за допомогою липофилинга (введення власного жиру в область століття).

Як і будь-яка пластична операція, блефаропластика нижніх повік чревата низкою характерних ускладнень. Найчастіше це - набряки і ущільнення.

Ущільнення можуть виникнути внаслідок зайвого рубцювання тканин. Якщо внутрішня гематома не очищено - виникають больові відчуття при торканні.

Найбільш серйозним ускладненням після блефаропластики нижньої повіки є ектропіон нижньої повіки (коли шкіра століття зміщується нижче ніж треба рівня, тим самим надмірно заплющеними очима).

Невдала блефаропластика: блефараптоз, виворіт століття, ектропіон

Як будь-яка операція, блефаропластика пов'язана з певними ризиками. Операція може зіпсувати не тільки обличчя пацієнта, але і його моральний стан. При необхідності повторних операцій знадобляться додаткові фінансові витрати.

Причинами невдалої блефаропластики є:

  • вибір недосвідченого хірурга;
  • недотримання інструкцій в до- і післяопераційний період ;
  • індивідуальні особливості будови століття пацієнта.

Невдала блефаропластика характеризується наступними ознаки:

  • зміна особи в гіршу сторону;
  • «Сумний погляд» внаслідок опускання куточків очей;
  • значна зміна форми очей;
  • неможливість повністю зімкнути повіки;
  • помітна асиметрія;
  • утворення грубих рубців;
  • виворіт нижньої повіки.

Блефароптоз після блефаропластики

підвищений сльозотеча Блефароптоз - нерідке ускладнення після операції. Має місце в результаті пошкодження лікарем дрібного нерва. Виявляється в сильному провисанні верхньої повіки. Зазвичай протягом півтора - двох місяців м'язи відновлюються і приходять в норму, але бувають випадки, коли відновлення не проходить і потрібно ще одна пластична операція.

Виворіт століття після блефаропластики

Внаслідок видалення надмірної кількості шкіри в процесі операції, може статися виворіт століття. У такій ситуації повіку деформується, очей постійно знаходиться у відкритому положенні, що тягне за собою його висихання. Виворіт століття після блефаропластики може бути подвійним (коли порушені обидва століття).

Ектропіон після блефаропластики

Ймовірним ускладненням блефаропластики може стати ектропіон нижньої повіки. З'являється дане ускладнення внаслідок відтягування нижньої повіки, в результаті цього стає видно кон'юнктива. Якщо ускладнення не проходить в короткі

Інші ускладнення після блефаропластики: нерівності, мішки і асиметрія

Після неякісно проведеної операції пацієнт може виявити нерівності на століттях. Це можуть бути післяопераційні рубці або кіста. Якщо такі нерівності не пройшли протягом місяця - необхідно звернутися до лікаря.

Вузлики і ущільнення під шкірою також можуть бути причиною неправильного лікування гематом. У будь-якому випадку, без консультації фахівця обійтися не вдасться. Нерівності після блефаропластики є досить поширеними ускладненнями.

Мішки під очима після блефаропластики можуть з'явитися майже одразу після втручання. Вони є реакцією організму на травмування тканин. За прошествие деякого часу (7-14 днів) вони розсмокчуться самостійно. Але не виключено, що спадання набряклості не відбудеться.

Причиною утворення таких мішків може бути помилка хірурга і недостатнє видалення підшкірного жиру.

Пацієнта може турбувати асиметрія після блефаропластики. Таке відбувається, якщо хірург, не звернувши увагу на невелику вроджену асиметрію очей, посилює дефект. Також проблема може виникнути внаслідок нерівно виконаних швів і утворення рубців. Усунути даний дефект може тільки операційне втручання.

Після операції нерідко може виникнути сльозотеча. Після блефаропластики дане ускладнення формується, коли слізні точки зсуваються назовні або якщо слізні канальці звужуються внаслідок неправильного рубцювання тканин. Залежно від ймовірної причини виникнення лікування повинно бути призначене тільки після консультації фахівця.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]