Видалення ребер: для чого проводиться ця операція і чим вона небезпечна



видалення ребер

Вікторіанська мода цінувала осину талію і фігуру а-ля «пісочний годинник» у жінок. Це досягалося за рахунок тугих корсетів, які представниці знаті носили з дитинства. Причому корсети під військову форму одягали навіть деякі чоловіки, щоб додати собі ідеальну виправку.



У 20 столітті мода на фігуру в формі пісочного годинника повернулася (ідеалом були Мерилін Монро і Діта фон Тіз). І жінки, яким від природи не були дані тонка талія і пишні стегна, вдавалися до різних хитрощів, щоб досягти бажаного.

Одним з варіантів була (і є донині) хірургічна операція з видалення ребер.

Збільшення грудей, підтяжка сідниць і пластика живота - досить стандартні процедури для отримання сексуальної фігури. Однак люди, які прагнуть до ідеалу, йдуть на видалення одного або декількох ребер, щоб їх талія стала дивно тонкої. Деякі історики стверджують, що видалення ребра з естетичною метою практикувалося ще з вікторіанської епохи. Але особливо тема видалення ребра стали популярною в 70-і роки 20 століття, коли ходили чутки про те, що співачка Шер пішла на цю процедуру і домоглася дуже вузької талії. Далеко не всі пластичні хірурги в світі практикують видалення ребер через ризики і можливих ускладнень, пов'язаних з цією операцією.

Для чого організму потрібні ребра

Ребра - це плоскі, тонкі кістки, які разом з грудиною складають грудну клітку. Ребра забезпечують захист життєво важливих органів у верхній частині тіла, в тому числі серця і легенів. Ребра також допомагають захистити великі судини у верхній частині тіла. Є дванадцять пар ребер з кожного боку тіла, а разом ребер 24.

Ребра розділені на три категорії: справжні ребра, помилкові ребра і плаваючі ребра.

Основні відмінності між ними полягають в розмірі та в способі приєднання до передньої частини скелета:

  1. Справжні ребра - це перші сім пар ребер верхньої частини грудини. Вони приєднані до хребта, а також до грудини за допомогою ребрових хрящів. Реберний хрящ еластичний і дозволяє розширити грудну клітку під час дихання.
  2. Помилкові ребра - три пари ребер (8, 9 та 10). Як і справжні ребра, помилкові ребра з'єднані з хребтом на спині. Основна відмінність між ними полягає в тому, що замість приєднання до грудини помилкові ребра (які також трохи коротше, ніж справжні ребра) насправді приєднані до найнижчих істинним ребрах.
  3. Одинадцяте і дванадцятим ребра відомі як «плаваючі» ребра. Вони знаходяться вільно в бічних відділах черевної стінки і охоплюють органи тільки зі спини, а не спереду.

На додаток до захисту життєво важливих органів, таких як серце і легені, ребра служать іншим важливим цілям в людському тілі. Ребра надають форму і підтримку грудей. Вони захищають частини інших органів, в тому числі шлунка, селезінки і нирок. Ребра також допомагають людям дихати. Хрящ, який з'єднує справжні ребра з грудиною, дозволяє грудей розширюватися, коли людина робить вдих, і легені наповнюються повітрям. Жорсткість і маса кісток ребер допомагає легким стискатися і виштовхувати повітря при видиху.



Кому слід зробити резекцію ребер

Резекція ребра зазвичай виконується, щоб отримати доступ до органів у грудній порожнині або ниркам, або ж використовувати ребро як кісткового трансплантата в якійсь іншій частині тіла.

Резекція ребра також може бути зроблена для ліквідації абсцесу між діафрагмою і печінкою (поддіафрагмальний абсцес). Також видалення ребер може бути виконано при захворюванні, яке змінює форму або пошкоджує ребра, викликаючи біль. Наприклад, перше ребро може бути видалено в разі синдрому грудного виходу - комплексу симптомів, що виникає при надмірному тиску на судинно-нервовий пучок, що знаходиться в області плечового пояса.

В якому віці краще робити такі операції

Видалення ребер краще проводити в молодому віці (між 18 і 25 роками). Молодому організму набагато легше відновитися і ризик ускладнень буде не такий великий, як у випадку зі зрілим або літньою людиною.

як проводиться

Видалення ребер включає витяг нижніх ребер, щоб створити контур більш тонкої талії. Найчастіше видаляються 12-е, 11-е ребра, рідше - 10-е ребро. Десяте ребро пов'язане з восьмим і дев'ятим, і вони з двох сторін утворюють праву і ліву реберні дуги. Тому деякі хірурги, які виконують видалення ребер відчувають, що небезпечно видаляти це ребро і відмовляються від цієї процедури.

Резекцію ребер виконують під загальною анестезією, що означає, що пацієнт буде перебувати в несвідомому стані під час процедури.

Варто відзначити

Час відновлення після даної хірургічної операції в деяких випадках може зайняти до шести місяців. І майже напевно залишиться шрам зліва на спині у пацієнта, там, де були зроблені надрізи.

Курс післяопераційної реабілітації

Як проводиться видалення ребер

Мета реабілітації після видалення ребер полягає в зменшенні болю, запобігання респіраторних ускладнень і відновлень функції грудної клітки.

Фізична терапія необхідна для пацієнток з ослабленою дихальною системою, обмеженнями при використанні верхніх кінцівок і функціональними обмеженнями, пов'язаними з постуральними м'язами.

Місцеве застосування тепла або холоду в поєднанні з фармакологічними лікуванням може забезпечити тимчасове полегшення дискомфорту. При больових відчуттях лікар може направити пацієнтку на електроміостимуляція.

Для того, щоб запобігти респіраторні ускладнення лікар навчить пацієнтку виконання глибоких дихальних вправ. Ці вправи сприяють повному розширенню легенів, зменшують міжреберний спазм м'язів, а також посилюють виділення з легких.

Також необхідні вправи, спрямовані на розвиток м'язів плечей, грудей і спини, контролюючих поставу. У багатьох жінок, які перенесли операцію з видалення ребер, постава погіршується з часом, якщо не вживати необхідних заходів.

Які наслідки викликає операція

Більшість сертифікованих пластичних хірургів вважають, що видалення ребра -дуже екстремальна процедура, щоб її можна було виконувати в косметичних цілях. Основною функцією грудної клітини та ребер є захист життєво важливих органів. Навіть самі нижні ребра, які видаляються під час операції, розташовані навколо деяких дуже важливих частин тіла: нирок, жовчного міхура, і навіть частини шлунка. Як правило, видалення ребра виконується лише по життєво важливих причин, таким як рак кістки. Дуже часто у пацієнток, які перенесли видалення одного або більше ребер, розвивається опущення нирок і серйозні проблеми, такі за цим станом, такі як пієлонефрит. Також ускладнюється нормальна робота легенів, розвиваються бронхіт і астма, і відчуваються болі на місці вилученого ребра.

Наслідки видалення 12-го ребра

Видалення 12-го ребра призводить до підвищеного ризику отримання травм внутрішніх органів навіть при звичайному падінні. Так як резекція ребер залишає внутрішні органи беззахисними, при будь-якому ударі може відкритися внутрішня кровотеча, в особливо важких випадках - з летальним результатом.

Ускладнення після видалення ребер

Ризик ускладнень залежить від того чи виконуються хірургія ребер як ізольована процедура або вона пов'язана з іншими процедурами.

Після видалення ребер можуть виникнути:

  • ненавмисний колапс легені (пневмоторакс);
  • пошкодження нервів;
  • перелом уздовж ребра в інших місцях;
  • перфорація діафрагми;
  • інфекційні захворювання;
  • опущення нирок;
  • пієлонефрит;
  • пневмонія.

Можливо досягти тонкої талії і без проведення операції з видалення ребер. Багато пластичні хірурги кажуть, що пропорції талії і стегон мають мало спільного зі структурою грудної клітини та багато спільного з розподілом жиру в цих областях. Кардіо-вправи, такі, як швидка ходьба і біг можуть бути ефективними при спалюванні жиру на талії. Тим, у кого немає бажання виконувати щоденні тренування, може допомогти підтяжка живота - ефективна процедура, яка видаляє жир з середньої частини живота, миттєво зменшуючи талію. Її вартість значно нижче в порівнянні з резекцією ребер.

Немає необхідності жертвувати настільки важливим ресурсом організму як ребра заради скороминущої краси.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]