RF ліфтинг: історія виникнення, суть методики, переваги та показання до проведення процедури


RF ліфтинг зміст:

Рішення комплексу проблем, пов'язаних з віковими змінами м'яких тканин обличчя, шиї і тіла є одним з основних завдань сучасної естетичної косметології. Однак не сьогоднішній день фахівці прийшли до висновку, що в більшості випадків хірургічне втручання, яке виконує для підтяжки шкіри, приносить лише тимчасовий ефект. Але специфічний вплив на структуру епідермісу надає більш виражений результат.



Сучасний ринок косметологічних послуг пропонує безліч методів, спрямованих на прискорення репаративних і омолоджуючих процесів в біологічних тканинах. Це лазерна дія, чрезкожная стимуляція мікрострумами, хіміоабразія і інші техніки, пов'язаних з високим ризиком ускладнень.

Зараз на перший план виходить радіохвильової RF ліфтинг, який передбачає максимальне збереження епідерміоцітов, зокрема, меланоцитів.

Історія даної методики налічує більше сотні років. Ще в кінці XIX століття відомий фізик і інженер Нікола Тесла проводив досліди з вивчення впливу радіочастотних струмів на організм людини. Саме він припустить можливість їх використання в практичній медицині, що і сталося через майже 20 років на початку XX століття. Методика отримала назву діатермії, її суть зводилася до глибокому прогріванню тканин за допомогою високочастотного струму (його сила могла досягати майже 3А). Однак подібний спосіб частіше застосовували для лікування захворювань опорно-рухового апарату.

Трохи пізніше фахівцям вдалося вдосконалити дану методику, і на зміну діатермії прийшла фізіотерапія з використанням ультрависокочастотного впливу (УВЧ). Але в той час естетична косметологія була зовсім не розвинена, тому про вплив радіочастотного випромінювання на структуру м'яких тканин і епідермального покриву доктора не замислювалися.

Ситуація змінилася на початку 2000-х років американська корпорація FDA схвалила технологію термаж (термоліфтінга), запропоновану компанією ThermoCool, для широкого застосування в косметології для корекції контурів особи, усунення ознак старіння шкіри, боротьби з естетично неприємним целюлітом. Саме термаж і поклав початок інноваційної методики RF ліфтингу.



Варто відзначити

У двох словах, суть даної процедури полягає в нагріванні тканин епідермального покриву і підшкірної клітковини, що провокує ряд змін і біохімічних реакцій на клітинному рівні, спрямованих на омолодження та регенерацію шкіри.

Початком методики є радіохвиля, що характеризується цілою низкою параметрів: частотою, амплітудою, напругою і формою, безперервним або імпульсним дією. Від цих особливостей залежить і вплив радіохвиль на ті чи інші біологічні тканини. За даними досліджень, під впливом високочастотних струмів відбувається ряд процесів, починаючи від активної проліферації до стимуляції вироблення колагену.

Варто відзначити

RF ліфтинг діє на тканини за рахунок виділення тепла при проходженні струму. Його спрямованість і розподіл залежить від форми і розміру використовуваних при проведенні процедури електродів.

Всі існуючі на сьогоднішній день методики радиоволнового омолодження можна розділити на дві групи:

  • неінвазивні, що проводяться без порушення цілісності шкірних покривів, до яких власне і відноситься RF ліфтинг, для проведення процедури застосовують апарати з монополярний, біполярний, тріполярнимі і комбінованими мультиполярними електродами;
  • інвазивні, маніпуляція передбачає травмування епідермісу, що пов'язане з певним ризиком, наприклад, фракційний пілінг, радіочастотне біоармування тканин з використанням голчастих електродів (за таким принципом працює апарат Scаrlett RF, призначений для омолодження і підтяжки шкіри обличчя і шиї, вирівнювання контуру підборіддя і скул) і т.д.

RF ліфтинг проводиться з використанням обладнання, що працює по різному принципом:

  • Однополярні. У маніпуляторі розташовується тільки один електрод, який прогріває биоткани до температури 60ºС. Зараз такі прилади практично не використовуються, так як монополярное вплив на епідермальні покриви досить болісно, ​​тканини прогріваються занадто глибоко, що може викликати ряд ускладнень.
  • Біполярні. У маніпуляторі розташовуються два електроди, що забезпечує контрольоване вплив на епідермальний покрив, обмежене шаром підшкірної клітковини. Сучасною модифікацією подібних приладів є апарат Raylife, який забезпечує вакуумний захоплення шкіри на проблемній ділянці. Це підвищує ефективність і безпеку процедури.
  • Багатополярності. Маніпулятор містить до 20 електродів, розташованих на невеликій відстані один від одного і перемикаються за заздалегідь заданою програмою. Таким чином досягається більш рівномірний вплив на тканини, глибина проникнення не перевищує 1,5 см.
  • Комбіновані. Це найсучасніші прилади, оснащені кількома маніпуляторами, деякі пристрої додатково надають інфрачервоне вплив. Також передбачена можливість зміни параметрів радиоволнового впливу. Такі апарати підходять для обробки великих ділянок поверхні тіла (живота, ніг, стегон, сідниць).

Процедура RF ліфтингу Зараз RF ліфтинг можна проводити і в домашніх умовах за допомогою використання портативних пристроїв, наприклад, Kominson. Причому вартість подібного омолодження шкіри досить невисока (прилад продають по 35 - 40 доларів) в порівнянні з ціною на подібні послуги в професійних косметологічних салонах.

Ефект від проведення маніпуляції залежить від обраного температурного режиму. Нагрівання до 40 - 42ºС абсолютно безпечний, проте не приносить практично ніякого результату.

Тому апарати генерують більш високу температуру, причому чим вона вище, тим менше тривалість обробки проблемної зони. Наприклад, при нагріванні до 50ºС вплив на епідермальні покриви триває не більше декількох секунд.

Варто відзначити

RF ліфтинг не проводиться при температурі вище 60 С, так як це може викликати небажані наслідки у вигляді денатурації протеїнів і розвитку некротичного процесу.

Процедура має ряд переваг в порівнянні з іншими техніками омолодження:

  • на відміну від хірургічної підтяжки обличчя RF ліфтинг не залишає шрамів і рубців, характеризується коротким реабілітаційним періодом;
  • можливість поєднання з іншими омолоджують методиками, наприклад, підшкірним введенням гіалуронової кислоти;
  • відсутність дискомфорту, больових відчуттів;
  • маніпуляція проводиться без пошкодження шкіри, тому виключений ризик розвитку вторинної бактеріальної інфекції;
  • тривале збереження результату процедури, особливо при дотриманні періодичності виконання процедур;
  • можливість проведення при будь-якому типі шкіри;
  • швидке відновлення епідермального покриву;
  • можливість виконання в будь-який час року (з дотриманням певних обмежень).

Показаннями для проведення RF ліфтингу служать:

  • пов'язане з віком зміна контурів особи, обвисання щік, другого підборіддя;
  • наявність виражених мімічних і старечих зморшок;
  • вікова зміна контурів очей;
  • целюліт, причому по ефективності RF ліфтинг істотно перевершує кавітацію і масаж;
  • жирові відкладення в області живота після вагітності і пологів;
  • нерівності епідермального покриву, пов'язані з сильною висипом вугрів;
  • зниження тонусу шкіри під впливом чинників навколишнього середовища, особливостей харчування і способу життя.

RF ліфтинг є сучасною безпечною та ефективною методикою омолодження обличчя і тіла. Природно, проводити процедуру потрібно у сертифікованого косметолога, що має достатній досвід роботи в даній сфері. Величезне значення має і обладнання для виконання RF ліфтингу. Крім того, слід враховувати і наявність ряду протипоказань (наприклад, купероз і інші патології).

RF ліфтинг: результати, техніка виконання процедури і особливості реабілітації

Після РФ ліфтингу обличчя Перед маніпуляцією косметолог оглядає шкіру пацієнтки і позначає область впливу і необхідні параметри радіохвиль, визначає можливі протипоказання, пояснює переваги методу, іноді - пропонує альтернативні варіанти.

Лікар також повинен в обов'язковому порядку попередити про ускладнення (хоча вони виникають вкрай рідко) і розповісти про особливості періоду відновлення після маніпуляції.

RF ліфтинг, результати якого багато в чому залежать від правильного виконання процедури, починають з очищення області впливу від залишків косметики, ороговілого епідермісу і т.д. Потім на шкіру наносять гель, що поліпшує проведення радіочастотних імпульсів. Іноді для зручності косметолог за допомогою змивається олівця робить розмітку проблемної зони.

Варто відзначити

Перед сеансом необхідно зняти всі ювелірні прикраси і біжутерію, в тому числі і пірсинг. При обробці шкіри в області очей потрібно вийняти контактні лінзи.

РФ ліфтинг триває в середньому 20 - 45 хвилин, тривалість залежить від загального обсягу роботи. Для досягнення потрібного ефекту потрібно кілька процедур з інтервалом в 10 - 14 днів. Для омолодження шкіри обличчя досить 5 - 7 сеансів, а поліпшення контурів тіла досягається за 7 - 10. Однак видимий результат помітний вже після першого відвідування косметолога.

Варто відзначити

Після того як проведено RF ліфтинг, результати зберігаються дуже довго. Для підтримки омолоджуючого ефекту повторні курси рекомендують проводити раз в 2 - 3 роки, а жінкам до 35 - 40 років - раз в 5 - 6 років.

Естетичний ефект від процедури полягає в видимому розгладженні зморшок (навіть глибоких), вирівнювання контурів і поліпшення кольору обличчя, стимуляція периферичного кровотоку. При впливі на проблемні зони тіла зникають симптоми целюліту, знижується обсяг жирових відкладень.

Догляд за шкірою після ліфтингу зводиться до дотримання наступних рекомендацій:

  • активне зволоження, краще користуватися професійними засобами, які запропонує косметолог;
  • запобігання потрапляння прямих сонячних променів протягом найближчих 2 - 3 днів, для цього в жарку пору року перед виходом на вулицю необхідно нанести сонцезахисний крем або молочко;
  • на кілька днів утриматися від нанесення тональних кремів, пудр і іншої косметики.

Однак в деяких випадках після того, як проведено RF ліфтинг, результати можуть включати і ряд побічних ефектів, це:

  • невеликий набряк і почервоніння шкіри (зазвичай проходить через 24 - 48 годин);
  • еритематозні висипання;
  • свербіж;
  • реакція гіперчутливості на препарати, які використовувалися в ході процедури;
  • загострення герпетичної інфекції (при обробці шкіри в області губ);
  • опіки внаслідок неправильно підібраного температурного режиму.

Ряд ускладнень, зокрема, порушення пігментації, нервової чутливості шкіри, висипання і лущення, виникає при недотриманні рекомендацій косметолога.

RF ліфтинг передбачає використання радіохвильового впливу, тому процедура має ряд обмежень до проведення, це:

  • період виношування дитини та грудного вигодовування;
  • онкологічне захворювання;
  • патології сполучної тканини;
  • загострення хронічної інфекції;
  • важкі розлади функціонування нервової, ендокринної системи;
  • розлади кровотворення, схильність до тромбозів, флебіти, варикоз в області впливу;
  • гострі інфекції, підвищення температури;
  • наявність металевих або електронних імплантів (наприклад, кардіостимуляторів), радіохвильова обробка шкіри протипоказана при встановленій внутрішньоматкової спіралі;
  • купероз.

Чи не проводять RF ліфтинг, результати якого можуть бути непередбачувані, при наявності в зоні впливу вугрових висипань, патологічних вогнищ дерматозів, ранових ушкоджень шкіри. Протягом декількох днів після сеансу необхідно утриматися від відвідування солярію, лазень, саун, басейни. Також на 1 - 2 дні слід обмежити фізичні навантаження.

RF ліфтинг: відгуки та вартість

До і після РФ ліфтингу Вартість курсу процедур відносно висока, особливо з урахуванням того, що буде потрібно мінімум 5 сеансів (а для обробки тіла - більше).

Однак її з лишком виправдовує тривалість ефекту і надається результат.

Приблизна ціна за одне відвідування косметолога приведена в таблиці:

Вартість на РФ ліфтинг

Варто відзначити

Коливання ціни багато в чому залежать від якості застосовуваної апаратури. Остаточну вартість можна уточнити на сайті косметологічної клініки або безпосередньо під час відвідування лікаря.

За словами фахівців, радіохвильової ліфтинг є прекрасною і більш безпечною альтернативою хірургічній підтяжки шкіри обличчя . Пацієнти відзначають швидкий результат, видимий вже після першого сеансу. До того ж, на відміну від інших апаратних процедур, RF ліфтинг, відгуки про який носять виключно позитивний характер, такі сеанси можна проводити і молодим жінкам (вже після 20 - 25 років).

Ефект від впливу буде зберігатися довше за умови використання відповідних засобів по догляду за шкірою, масажерів для поліпшення кровотоку і підвищення загального тонусу шкіри.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]