Пластика живота після пологів: особливості операції



Пластика живота після пологів: до і після Незважаючи на те, що вагітність і поява дитини завжди довгоочікуване приємна подія в житті жінки, радість може захмарюватися при погляді на свою фігуру. Багато жінок відчувають сильний дискомфорт, відзначаючи значне погіршення форми після пологів: живіт стає обвислим, на ньому можуть утворитися розтяжки, рубці і поява шкірних і жирових «фартухів». У тому випадку коли в домашніх умовах, за допомогою фізичних вправ, дієт і народних засобів впоратися з проблемою не вдається, може допомогти пластика живота.



Пластика живота після пологів є популярною процедурою і може здійснюватися кількома способами.

У разі природних пологів, іноді досить лише ліпосакції, проте вона буде абсолютно неефективною, якщо було проведено кесарів розтин. Ліпосакція допоможе ліквідувати лише підшкірну жирову тканину, але сліди, що залишилися від кесаревого, не зникнуть. Після проведеної діагностики лікар може порекомендувати різні види пластики живота.

важливо

Пластика живота після пологів проводиться не раніше, ніж після закінчення півроку, тому що організм жінки повинен повністю відновитися. Також слід відкласти пластику при грудному вигодовуванні, до його припинення.

Пластика живота після природних пологів здійснюється хірургічним шляхом, і являє собою вчинення розрізу в області пупка, відділення шкіри і підшкірного жиру від стінки очеревини, з'єднання м'язів, ліквідацію жиру і коригування сполучних тканин, видалення зайвих частин шкіри і формування пупка.

Пластика живота після кесаревого розтину ні чим не відрізняється від пластики після природних пологів, крім розташування розрізу. Він розташовується нижче наявного. Алгоритм процедури як правило той же самий. Якщо пацієнтку турбує тільки наявність огрубілого рубця на місці кесарева, то його прибирають за допомогою лазера.

Слід пам'ятати, що виконувати пластику живота після пологів найбільш доцільно в тому випадку, якщо вагітність і пологи більше не планується, так як кожна наступна пластика буде менш результативною і технічно більш складною.



Види корекції живота після пологів: абдомінопластика і підтяжка

Втрата еластичності шкіри після пологів Корекція живота після пологів може бути здійснена кількома способами, в залежності від складності конкретного випадку. Якщо пологи перші і після них виникла лише невелика в'ялість шкіри, то ефективними можуть бути і різні обгортання в домашніх, умовах і фізіопроцедури. Однак найчастіше все ж проблеми виникають більш серйозні і тоді корекція живота після пологів проводиться за допомогою хірургічного втручання.

Підтяжка живота після пологів здійснюється як правило ін'єкційними і апаратними методами і застосовується в тому випадку, якщо основною проблемою є тільки знижена еластичність шкіри і наявність незначних складок. В ході підтяжки поліпшується кровообіг, підвищується обмін речовин, посилюється відтік лімфи, внаслідок чого шкіра стає більш пружною і еластичною.

Залежно від вираженості дефекту і його площі, лікар може призначити наступні варіанти підтяжки живота після пологів:

  • армування

    Дана процедура полягає в тому, що за допомогою ін'єкцій під шкіру вводяться гелі, основою яких є гіалуронова кислота, яка збільшує еластичність шкіри внаслідок синтезу колагену.

  • LPG-масаж

    Дана процедура здійснюється за допомогою спеціальної камери, куди поміщається пацієнт, попередньо одягнений в спеціальний костюм. Проблемна зона піддається впливають насадкою, м'які тканини розминаються спеціальними роликами, в результаті чого жирові клітини руйнуються, поліпшується лімфодренаж.

  • електроміостимуляція

    Здійснюється шляхом накладення електродів на окремі області живота. В ході проведення процедури м'язові волокна скорочуються під впливом електричного струму, що прискорює відтік лімфи, підвищує розпад жирів. Однак вираженою ефективністю дана процедура не має і може бути дієвою лише після перших пологів, при наявності невеликої в'ялості шкіри.

  • ультразвукове вплив

    Здійснюється за рахунок підвищення температури в окремих тканинах з подальшим мікронекрози. У порівнянні з електростимуляції володіє більшою ефективністю, внаслідок підвищення щільності колагенових волокон.

Рубець після кесарева У тому випадку, якщо дефект утворився після 2 або більше пологів являє собою утворення рубців, пупкової грижі або розбіжність м'язів, то усунути дані проблеми можна тільки за допомогою хірургічного втручання. Абдомінопластика живота після пологів є хірургічне втручання, показане при наявності розбіжності м'язів черевної стінки, а також при наявності шкірного або жирового «фартуха».

Суть класичної абдоминопластики полягає в тому, що в нижній частині живота, в області природної складки робиться розріз, потім м'язи, що розійшлися під час вагітності та пологів, зшивають, а зайву частину жиру і шкіри видаляють. Іноді, наприклад при наявності пупкової грижі доводиться робити горизонтальний і вертикальний розрізи.

Мініабдомінопластіка здійснюється через невеликий розріз у нижній частині живота. Через нього видаляються надлишки жиру і шкірних тканин, після чого накладають косметичні внутрішньошкірні шви.

Ендоскопічна пластика живота є найбільш щадним варіантом і має безліч позитивних відгуків. В ході даної процедури робляться ледь помітні проколи, через які з'єднують розійшлися м'язи, не зачіпаючи шкіри.

Основними показаннями до абдомінопластиці живота після пологів є:

  • Наявність келоїдних рубців після кесаревого розтину.
  • Наявність розтягувань, освіту пупкової грижі в результаті виношування плоду.
  • Обвисання тканин і наявність розтяжок, які призводять до асиметрії.

Протипоказання до абдомінопластиці:

  • Якщо незабаром планується ще одна вагітність.
  • Легеневі та серцеві захворювання.
  • Цукровий діабет.
  • Ожиріння.

Реабілітаційний період після абдомінопластики триває близько півроку, в залежності від складності випадку, дотримання всіх рекомендацій лікаря і загального стану організму.

Для того, щоб процес відновлення і загоєння прискорився, необхідно відмовитися від куріння за 10 днів до пластики і не курити 4 тижні після процедури.

Ціна на абдомінопластику може сильно варіюватися і залежить від престижу клініки і конкретного випадку. Так, наприклад в Іркутську середня вартість абдоминопластики становить 25000 рублів, в Барнаулі від 60000 рублів, в Новосибірську 70000 рублів.

Ліпосакція живота після пологів: в яких випадках застосовується

Ліпосакція живота після пологів є досить ефективною процедурою, якщо є проблеми тільки з наявністю локального скупчення жирових відкладень, які не зникають після зниження ваги. У тому випадку, якщо є рубці або розбіжність м'язів, ліпосакція буде ефективною, тільки що проводиться паралельно з абдомінопластика.

Класична ліпосакція здійснюється шляхом введення канюлі в невеликі розрізи, її кінець приєднується до спеціального апарата і жир виводиться назовні завдяки вакууму. Цей вид ліпосакції багато років залишається найпопулярнішим, проте є й інші методи: лазерний, Тумесцентная, радіочастотний.

Проте відновний період незалежно від застосовуваного виду ліпосакції однаковий. При дотриманні лікарських рекомендацій він як правило проходить без ускладнень.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]