Підводне витягування хребта: суть і особливості методу лікування, основні показання та види процедури
Досить часто захворювання спини потребують лікувальної терапії. Одним з найбільш дієвих способів лікування таких патологій по праву вважається підводне витягування хребта. З кожним роком ця процедура в Росії ставати все більш популярною.
Згідно зі статистикою, від захворювань хребта сьогодні страждає понад 35% людей, тому питання про методи його лікування, зокрема, підводного витягування хребта, буде дуже актуальним.
У чому суть методу
Підводне витягування хребта передбачає вплив на спину людини мінеральної води і вантажу, що в свою чергу, сприяє розслабленню м'язів, нормалізації кровообігу, а також збільшення простору в зоні хребців.
Все це сприятливо відображається на протіканні захворювань хребта (грижі, протрузії і т.п.).
Слід зазначити, що витягування хребців буває і сухим, проте саме підводне витягування хребта вважається більш безпечним. Також, саме така процедура надає додатковий лікувальний ефект за рахунок застосування мінеральних вод.
Величезна перевага даного методу лікування полягає в тому, що він здатний зняти біль і м'язовий блок навіть в тих випадках, коли традиційна терапія медикаментами просто буде не ефективна.
Під час процедури у людини будуть розтягуватися м'язові структури спини. Це викличе протидіє тиск, і спровокує значні поліпшення в стані міжхребцевих дисків.
Показання та протипоказання до процедури
Витягування хребта (вертикальне чи горизонтальне) за допомогою води і спеціальних апаратів показано в таких випадках:
- Розвивається деформуючийспондилоартроз.
- Спондилоартрит, що протікає в початкових стадіях.
- Корінцеві синдроми, а також радикуліт.
- Люмбаго.
- Грижа міжхребцевих, яка локалізується саме в поперековому відділі.
Важливо відзначити, що призначити даний метод лікування може тільки лікар, який буде враховувати індивідуальний стан хворого, ступінь занедбаності і причину його патології. Займатися самолікуванням спини строго заборонено.
Протипоказаннями до витягнення хребта є остеопороз, раніше перенесені травми спини, після яких людина ще не відновився, здавлювання спинного мозку, а також загострення захворювань хребта, що супроводжуються гострими болями.
Додатковими протипоказаннями до даної процедури є:
- Ожиріння.
- Похилий вік людини (більше 60-ти років).
- Туберкульоз.
- Запущені захворювання серця.
- Онкологічні патології.
- Нестабільність хребта і наявність гострих запальних процесів в ньому.
- Нещодавно перенесені операції.
- Схильність до кровотеч.
- Гострі захворювання шкіри.
Різновиди підводного витягування
На сьогоднішній день практикується два методу даної водної процедури, а саме: вертикальний і горизонтальний витягування.
вертикальне
Вертикальний тип витягнення виконується в спеціально призначених для цієї мети басейнах, що має глибину в 2-2, 5 м. У такому випадку пацієнт фіксується спеціальними ременями і занурюється в воду по рівень шиї. Також іноді до ніг людини може приєднуватися невеликий вантаж.
горизонтальне
Горизонтальний тип витягнення проводитися неглибоких басейнах. В такому випадку пацієнт лягати на тверду поверхню, яка входить в введенню під певними кутом.
Вирішувати, який саме вид витягування хребта виконувати, повинен спостерігає доктор, в залежності від виявленого захворювання у людини. Курс лікування також індивідуальний.
Підводна витяжка хребта: особливості проведення процедури
На самому початку процедури по підводного витяжці хребта людині потрібно побути в басейні протягом п'яти хвилин, щоб його організм звик до температури води, а м'язи розслабилися.
Після цього пацієнт закріплюється на щиті за допомогою ременів і повільно опускається в воду. Тривалість однієї такої процедури в середньому становить п'ять хвилин.
Слід знати, що перші сеанси повинні проводитися без застосування додаткового вантажу. Тільки з 4-5 процедури на ноги хворому можна використовувати обтяження в 1-2 кг.
Максимальна допустима навантаження для жінок становить 10 кг, а для чоловіків - до 15-ти кг.
Коли підводний витяжка хребта завершена, людині потрібно побути в воді ще протягом кількох хвилин. Підйом з води також здійснюється повільно (до горизонтального рівня хворий піднімається за 4 хвилини).
Після закінчення процедури пацієнту потрібно лягти на жорсткий матрац і залишатися в такому положенні протягом години. Тільки після цього можна ходити. Для досягнення кращого результату хребет слід зафіксувати корсетом.
Рекомендації в залежності від захворювання
Щоб даний курс лікування був успішним, важливо дотримуватися наступних порад лікарів:
- При грижі краще практикувати вертикальне витягування хребців з поступово збільшується навантаженням.
- При спондилоартрозі ефективніше буде горизонтальне витягування без додаткового навантаження.
- Для лікування радикуліту варто проводити курсове витягування хребців по 10 сеансів.
Незалежно від причини необхідності підводної витяжки хребта, після завершення лікування пацієнту рекомендується відвідати санаторій для відновлення організму. Також варто відзначити, що проводити одночасно сухе і водне витягування хребців заборонено.
Відгуки пацієнтів
Наведемо наступні коментарі пацієнтів, які випробували на собі курс підводного витягування хребта:
- Антон, 27 років.
«Я роками працював за комп'ютером, тому болю в спині мене супроводжували регулярно. Після обстежень з'ясувалося, що причина хворобливості криється в прогресуючому радикуліті. Після курсу водного витягнення хребта мій стан значно покращився. Тепер біль якщо і турбує, то дуже рідко ».
- Михайло, 44 роки.
«Я лікував грижу хребта медикаментами, масажем і різними фізіопроцедурами, проте повністю позбутися від недуги і частих болів мені не вдавалося. За порадою лікаря я пройшов курс підводного витягування хребта, і залишився дуже задоволений результатом. Самі процедури були для мене безболісними. Тепер при черговому загостренні патології я відразу проводжу саме водний курс витягнення хребців ».
- Вікторія, 36 років.
«Я вже пройшла два курси підводного витягування хребта. З мого досвіду, тільки за допомогою даної процедури мені вдається втихомирити біль у спині і моторошну скутість. Після такого лікування завжди відчуваю себе значно краще. Ніяких побічних ефектів немає ».