Ускладнення після абдомінопластики: рубці, набряки і інші проблеми
Часто тільки за допомогою абдомінопластики можна повернути фігурі колишню витонченість. Пластикою усувається в'ялість, надлишки жиру, повертаються красиві обриси талії.
Цей метод відомий своєю ефективністю, але є непростим технічно, тому часто супроводжується ускладненнями. Вони можуть проходити самі або вимагати додаткового втручання хірурга.
Використовуючи передові хірургічні методи, можна зменшити можливість появи таких неприємностей, хоча отримати 100% гарантію не вийде.
Хоча великий вплив робить настрій і індивідуальна схильність.
Абдомінопластика характеризується наступними ускладненнями:
- Спільними, пов'язаними з системами організму.
- Місцевими, безпосередньо мають відношення до широкого розрізу.
- Естетичними, узгодженими з утворюється після операції рубцем.
- Індивідуальні особливості, такі як генетична схильність, алергічні реакції на медичні препарати.
Загрожують здоров'ю ускладнення після абдомінопластики трапляються нечасто. Вони включають в себе пошкодження органів, застій з'явилася рідини, набряк легенів. Досить небезпечна передозування антибіотиками, але до таких наслідків може привести тільки відсутність професійних навичок у хірурга. Багато важкі ускладнення усуваються виключно проведенням додаткового хірургічного втручання.
важливо
Вас має насторожити обіцянку клініки усунути жир відразу в великому обсязі, адже при цьому може статися зсув органів.
Буває, окремі жирові частинки можуть потрапити до легким, сприяючи набряку. Якщо цього супроводжувало перевищення дозування лідокаїну, можливий летальний результат.
Перший час після операції може змінитися чутливість в зоні її проведення. Також на шкірі іноді трапляється поява горбів, пухкості. Прибрати це можна тільки провівши додаткову операцію.
Трапляється, шкіра може провиснути. Це буває через індивідуальних властивостей у тканин, коли порушена еластичність.
Освіта рубців після абдомінопластики
Багато пластичні операції мають як основний недолік поява рубців, не виняток і абдомінопластика. Однак, повний вид цієї операції буде з більш помітним рубцем, ніж мініабдомінопластіка. Менше рубців з'являється, коли операція виконується ендоскопом.
У 3-6 місячних рубців найчастіше більш помітний зовнішній вигляд. Згодом вони бліднуть і стають менш вираженими.
При звичайній операції надріз роблять по лінії бікіні, яка зазвичай ховається за допомогою одягу. Коли використовується ендоскоп, рубцю відводиться пупкова зона, в результаті чого він виходить практично невидимим.
Рубець після абдомінопластики, яка проводилася стандартним методом, йде від одного краю стегна до іншого. Також присутній шрам, навколишній пупок (коли роблять абдомінопластику, виконують формування пупка заново). За допомогою таких надрізів усувається надлишкова шкіра, підтягується м'язова тканина і виконується ліпосакція.
Мініабдомінопластіка залишає менш помітні шрами у вигляді горизонтального рубця, розташованого нижче пупкової зони. ПупокНЕ переміщається, тому в цій області і немає шрамів. Так відбувається тому, що мініабдомінопластіка залишає пупок на місці і виконується для того, щоб прибрати зайву шкіру на животі.
важливо
Рубці не єдиний естетичний недолік абдоминопластики. Часто після цієї операції, особливо якщо вона була проведена разом з ліпосакції, шкіра залишається нерівною.
Грубі або келоїдні рубці теж не можна повністю виключити. Грубі шрами з'являються в результаті різних післяопераційних ускладнень, наприклад, гематом, нагноєнь рани, розбіжностей швів (ці побічні явища відбуваються не так вже й часто).
Поява келоїдних рубців після абдомінопластики зустрічається у осіб, що мають індивідуальну схильність до цього. У таких випадках краще використовувати оперативне втручання, яке передбачає мінімальний ризик появи шрамів.
Є й інші естетичні явища, якими може ускладнитися абдоминопластика, часто можуть з'являтися синці або набряклість в зоні проведення операції. Зазвичай вони тримаються не більше ніж один місяць, але найчастіше йдуть за
Чому випирає живіт після абдомінопластики
Нормою вважаються набряки після абдомінопластики, так організм реагує на хірургічне втручання. Набряк може з'являтися в будь-який час. Зазвичай вранці практично ніхто не бачить, а до вечора пацієнт спостерігає розпухлий живіт після абдомінопластики.
Набряки можуть триматися до півроку, тому цілодобово рекомендується носити післяопераційне білизна, яке дозволяє зменшити набряки і впоратися з випирає животом після абдомінопластики.
Увага
Необхідно правильно харчуватися. Чи не є гострого, солоного, жирного, копченого і не пити газовані напої. Це дозволить зробити набряки мінімальними.
Після операції пацієнтові надягають бандаж, який треба буде носити тривалий час. Бандаж дозволяє підтримувати живіт і тягне його. Це дає можливість сформуватися новій фігурі без вад.
До чого призводить невдала ліпосакція живота
Найпоширенішими ускладненнями після невдалої ліпосакція живота вважаються:
- Гематоми і сірому, які з'являються з-за того, що в рані збирається кров або серозна рідина. Для того щоб прибрати цю проблему, необхідно періодично робити пункцію черевної порожнини або накладати другий шов.
- Некроз шкіри в області шва. Найчастіше вражає тих, хто курить. Для вирішення даної проблеми треба зрізати відмерлі тканини і вшити рану. Це в свою чергу може привести до серйозного рубцювання, яке також треба буде коригувати.
- Запалення і нагноєння. Для їх лікування призначається курс антибіотиків.
Наслідки після абдомінопластики
Після абдомінопластики зменшуються обсяги черевної порожнини, а також і грудної порожнини. Для деяких пацієнтів це серйозна проблема, так як збільшується навантаження на мале коло кровообігу і стає важко дихати. При серйозних ускладненнях може розвинутися набряк легенів - це серйозні наслідки після абдомінопластики.
Перед операцією рекомендують прибрати зайві кілограми і вилікувати всі захворювання дихальних шляхів.
Небезпечно проводити абдомінопластику одночасно з ліпосакції . Це може викликати сильну кровотечу, а також розвинути залізодефіцитну анемію та ниркову недостатність. Однак, такі ускладнення з'являються вкрай рідко і найчастіше розвиваються через те, що пластичний хірург не володіє належним досвідом і допускає помилки під час операції.
Також часто ускладнення виникають в результаті того, що пацієнт не рухається після операції. Це призводить до застою крові в легенях і гіпостатіческой пневмонії. Крім цього, дана операція збільшує ризик розвитку тромбозу вен в ногах. Щоб таких ускладнень не виникло, вже через добу необхідно вставати і починати ходити, а також приймати спецпрепаратом за призначенням.
Якщо дотримуватися профілактичні заходи, то про ускладнення можна не переживати.
- Для цього необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, кожен день обробляти шов і міняти пов'язки, знаходиться під наглядом лікарів.
- Крім цього треба приймати антибіотики і болезаспокійливі засоби.
- Варто під час реабілітації надягати спеціальну компресійну білизну, яке дозволяє уникнути утворення тромбів в ногах.
- Обов'язково почати ходити не пізніше доби після операції, щоб кров добре циркулювала і не застоювалася.
- По поверненню додому не можна приймати ванну, поки не зняті всі шви.
- Протягом місяця заборонено піднімати тяжкості і займатися спортом.
- Треба налагодити правильне харчування і не сидіти на дієтах, приймати всі ліки.
- Протягом декількох років після операції не рекомендується вагітніти.
Після абдомінопластики можуть розвинути всілякі ускладнення, серед яких є не надто страшні, а є і такі, які можуть привести до смерті пацієнта. Однак, якщо довірити своє тіло досвідченому хірургу і виконувати всі його розпорядження під час реабілітації, процедура пройде успішно і про обвислий живіт можна буде забути на довго.