Ліполітікі: опис і принцип дії препаратів, використання в естетичної косметології



ліполітікі

Кожна жінка прагне до красивої привабливої ​​фігури. Однак неправильне харчування, вагітність, пологи, годування грудьми, ендокринні патології, вік залишають свій відбиток на тілі представниць прекрасної статі. Проблемними зонами є область живота, сідниць і стегон, обличчя, рук. В особливо запущених випадках для усунення жирових відкладень доведеться провести в тренажерному залі не менше 5 - 6 місяців, тому не дивно, що жінки хочуть побачити результат практично миттєво. Вирішити цю проблему можна за допомогою ліпосакції, проте, як і будь-яка операція, вона пов'язана з певним ризиком. Іншим варіантом є ліполітікі - препарати, що прискорюють процес розпаду жирових клітин.



Основу жирової тканини людини складають клітини адипоцити, які з'являються на третьому триместрі внутрішньоутробного розвитку ембріона. Зрілі адипоцити не здатні до поділу, а тільки лише накопичують жир. Однак, коли їх можливості вичерпуються, під впливом імпульсів центральної нервової системи синтез жирових клітин відновлюється. За словами фахівців, в організмі людини, що відрізняється худим статурою, міститься близько 30 - 40 млрд. Адипоцитів, а при ожирінні це кількість зростає в 4 - 5 разів.

Жирова тканина виконує масу важливих функцій. Основна - забезпечення клітин необхідної для їх життєдіяльності енергією. В 1 кг жиру міститься майже 9 000 Ккал. Також ліпідна прошарок захищає внутрішні органи від перепадів температури, механічної дії. Крім того, жирова тканина бере участь і в синтезі статевих гормонів (зокрема, естрогену) і лептину, що регулює енергетичний обмін.

У нормі надходження речовин, з яких під впливом певних ферментів утворюється тригліцериди і інші ліпіди, і процес розпаду жирових клітин для забезпечення організму енергією, знаходиться в рівновазі. Однак під впливом певних процесів (найчастіше, це банальне порушення дієти) в організм потрапляє більше жирів, ніж витрачається, і їх надлишок відкладається в підшкірній клітковині. Згодом ліпідна прошарок формується навколо внутрішніх органів.

Ожиріння небезпечно не тільки естетичної непривабливістю фігури. Надмірне скупчення ліпідів призводить до порушення кровотоку, погіршення роботи серцево-судинної системи. Збільшення маси тіла неминуче тягне за собою підвищення навантаження на суглоби, порушення функціонування залоз внутрішньої секреції, системи кровообігу.

Ліполітікі не в змозі повністю усунути надлишкові жирові відкладення на внутрішніх органах, проте вони цілком здатні прибрати прошарок ліпідів з-під шкіри і істотно поліпшити зовнішній вигляд і привабливість фігури.



Варто відзначити

Ліполітікі не потрібно плутати з жиросжигателями в формі таблеток, які приймаються всередину в комплексі з іншими добавками для спортивного харчування. Пероральні препарати можуть викликати безліч системних побічних ефектів.

Ін'єкції для схуднення

Ліполітікі вводяться виключно в проблемні зони у вигляді уколів. Проникаючи в жирову тканину, ці кошти стимулюють її розпад. Крім основного активного компонента, що стимулює розщеплення ліпідів, дані препарати містять і коктейль речовин, що прискорюють кровообіг в місці ін'єкції. Таким чином продукти розпаду жирової тканини швидко виводяться з організму.

Ці медикаменти отримали широке поширення в сучасній косметології.

У порівнянні з інвазивними процедурами для усунення надлишкової жирової прошарку, ліполітікі мають ряд переваг:

  • низький ризик небажаних реакцій;
  • можливість локального застосування на обмежених проблемних ділянках тіла (корекція овалу обличчя, щік, форми живота, інтимних зон і т.д.);
  • більш низька вартість в порівнянні з ліпосакції;
  • короткий період реабілітації;
  • відсутність рубців та інших слідів в місці ін'єкцій;
  • можливість проведення в будь-якому косметологічному кабінеті, так як немає необхідності перебування на стаціонарному лікуванні;
  • ліполітікі активізують фізіологічні процеси розщеплення жирової тканини, що знижує ризик повторного формування ліпідного прошарку;
  • крім розпаду адипоцитів, відбувається активізація кровотоку в проблемних ділянках, що благотворно впливає на стан шкіри і стимулює подальше розщеплення ліпідів і після закінчення курсу ін'єкцій.

Однак до застосування подібних препаратів існують певні протипоказання:

  • індивідуальна непереносимість будь-якого компонента, що входить до складу медикаменту для ліполізу;
  • важкі ураження печінки і нирок;
  • гостра або хронічна інфекція в стадії загострення;
  • вагітність;
  • період грудного вигодовування;
  • дерматози, відкриті рани і нагноєння в області ін'єкцій;
  • діабет;
  • онкологічне захворювання;
  • системні аутоімунні патології;
  • порушення згортання крові;
  • варикозні ураження судинної мережі;
  • захворювання центральної нервової системи, що супроводжуються судорожними припадками.

Також ліполітікі недоцільно застосовувати при ендокринних патологіях, прийомі гормональних препаратів та інших станах, які викликають збільшення маси тіла. Ліполітікі можуть прибрати до 4 - 5 см жирового прошарку, однак вони не здатні в загальному вирішити проблему схуднення. Дійсно, ці препарати надають воістину чарівний ефект, без дотримання відповідної дієти і занять спортом результат буде досить короткочасним.

Ліполітікі застосовують для усунення наступних проблем:

  • Корекція овалу обличчя. Найбільш частою проблемою жінок є друге підборіддя і скупчення жиру в області щік. Ін'єкції набагато ефективніше масажу і апаратного дренажу особи, а результат від їх застосування помітний швидше.
  • Корекція живота. Щоб надати ідеальну форму тіла в області преса необхідно поєднання суворої дієти і спеціальних фізичних вправ. Але за словами тренерів, навіть на тлі регулярних занять прибрати жир з цієї зони не так просто. Ліполітікі здатні швидко впоратися з цією проблемою. Як правило, ін'єкції роблять в складку внизу живота.
  • Корекція інших проблемних ділянок. Ін'єкційний ліполіз - одне з найбільш ефективних засобів для боротьби з целюлітом. Уколи в потрібну зону приберуть жирові відкладення, а стимуляція кровотоку сприяє вирівнюванню кольору і поверхні епідермального покриву. Ліполітікі також застосовують для корекції форми плечей, внутрішньої і зовнішньої сторони стегон, рук, шиї. При підготовці до процедури фахівець визначає місця найбільшого скупчення жирових клітин і робить кілька уколів на певній відстані один від одного.

Незважаючи на нечисленні побічні ефекти від процедури (що проходять набряки, невеликі гематоми і ділянки гіперемії), ліполітікі є прекрасною альтернативою менш результативною мезотерапії. Однак для збереження привабливих форм, шкірі необхідний відповідний правильний догляд і дотримання рекомендацій лікаря.

Ін'єкції для схуднення: опис процедури, відмінності від мезотерапії, можливість застосування в домашніх умовах

ін'єкції ліполітікі

Всупереч поширеному переконанню, ін'єкції для схуднення і мезотерапія - це не одне і те ж. Мезотерапія - це метод апаратної косметології, який передбачає введення певних препаратів для омолодження шкіри і боротьби зі зморшками в підшкірну клітковину. При цьому глибина введення голки не перевищує 0,5 - 0,6 см.

Ін'єкції для схуднення роблять набагато глибше (до 1,2 - 1,5 см), щоб препарат потрапив безпосередньо в підшкірну жирову клітковину. Мезотерапія підходить для корекції зморшок і інших дефектів шкіри, в той час як ліполітікі призначені для усунення більш глибоко розташованої жирового прошарку.

При дотриманні всіх заходів антисептики і виключення протипоказань до процедури ризик виникнення небажаних реакцій зведений до мінімуму. Тому безсумнівно, що ін'єкції для схуднення принесуть більше користі, ніж шкоди.

Ліполітікі допоможуть позбутися від:

  • подвійного підборіддя ;
  • «Галіфе»;
  • жиру в області плечей і пахвових западин;
  • ліпідних складок над колінними суглобами;
  • целюліту;
  • некрасивою форми сідниць;
  • випираючого живота;
  • жирових складок в області щік і носо-губної складки;
  • розпливлася талії і некрасивих валиків над поясом одягу;
  • ліпідних відкладень в області сьомого хребця і верхній частині лопаток.

Процедура проводиться в кілька етапів. Перед початком курсу уколів потрібна консультація косметолога, який визначить область введення препарату, наявність протипоказань. При необхідності спеціаліст призначає відповідні лабораторні аналізи.

Ін'єкції для схуднення можуть проводитися за допомогою «чистих» ліполітікі або так званих «коктейлів», коли жиросжигатель змішується з іншими біологічно активними компонентами. Уколи роблять приблизно на відстані 2 см один від одного. Обсяг введеного розчину залежить від області застосування. Для усунення жирового прошарку на невеликих ділянках на обличчі, руках і навколо колін достатньо 5 мл ліполітікі, для обробки більшої поверхні вводять до 15 мл розчину.

Зазвичай курс лікування становить 10 - 15 процедур, при цьому ін'єкції для схуднення з «чистими» ліполітікі вводяться раз в 21 - 28 днів, а коктейлі колють кожні 7 - 10 днів. Для профілактики гематом і набряків відразу після процедури і протягом перших 2 - 3 днів після неї місце уколу необхідно масажувати легкими круговими рухами.

важливо

Ін'єкції для схуднення повинні проводитися стерильним шприцом з дотриманням всіх необхідних заходів профілактики потрапляння в рану інфекції.

В даний час препарати для ліполізу можна придбати в спеціалізованих магазинах. Однак косметологи рекомендують утриматися від самостійного їх застосування. Перш за все, необхідно знати «куди колоти і в якій кількості». Крім того, в домашніх умовах складно дотримати всі принципи стерильності, що підвищує ризик бактеріальних ускладнень. Використання роликів і інших портативних пристроїв для мезотерапії також не принесе належного результату, так як ліполітікі просто не потрапить в жировий прошарок.

У косметологічних клініках можуть запропонувати інші процедури, які в деякій мірі можуть бути альтернативою ін'єкції для схуднення:

  • Вакуумний масаж. Ефективний лише при невеликих жирових відкладеннях і для усунення початкових стадій целюліту.
  • Ліпомассаж. Проводиться із застосуванням спеціального апарату і являє собою поєднання вакуумного і механічного впливу.
  • Ультразвукове вплив. За ефективністю дана процедура практично не поступається ліпосакції, проте безболісна і не залишає ніяких слідів на шкірі.
  • Лазерний ліполіз. Руйнування жирових клітин проводиться під впливом лазерного випромінювання, а продукти розщеплення досить швидко виводяться через лімфодренажні систему.
  • Електродний ліполіз. Розпад жирової тканини здійснюється за допомогою електричних струмів певної частоти. При цьому електроди можуть накладатися безпосередньо на шкіру, або ж у вигляді невеликих голок вводяться в підшкірну клітковину.
  • Радіохвильової ліполіз. В результаті впливу радіохвиль жировий шар підшкірної клітковини розігрівається, що стимулює процеси розпаду адипоцитів і кровообіг.
  • Уколи озону. Крім розщеплення ліпідного шару, це засіб сприяє насиченню клітин киснем, виведення токсинів.

Однак ін'єкції для схуднення з використанням ліполітікі вважаються найбільш ефективним методом боротьби з жировими відкладеннями. Крім того, результат від такого впливу помітний вже після першої процедури і при відповідному способі життя результат зберігається протягом тривалого часу.

Ін'єкції ліполітікі: найбільш популярні препарати, можливі ускладнення і догляд

ефективність ліполітікі

Всі активні компоненти, які застосовують для ін'єкційного ліполізу можна умовно розділити на дві групи: препарати прямого і непрямого дії. До першого класу відносять штучно синтезовані ліки, які безпосередньо діють на жирові клітини, викликаючи їх посилене розщеплення. Ліполітікі непрямої дії зазвичай містять натуральні екстракти (кофеїн, екстракт артишоку і ін.) І стимулюють різні ферментативні процеси, що призводить до посиленого розпаду адипоцитів.

Ін'єкції ліполітікі прямої дії включає використання таких препаратів:

  • Аквалікс (Aqualyx). До складу розчину входить дезоксихолат натрію (основна діюча речовина) і допоміжні компоненти - галактоза і полімерне з'єднання. Препарат має гелеобразную консистенцію, що дозволяє обійтися меншою кількістю уколів і процедур (в деяких випадках досить лише трьох), крім того, препарат підходить для усунення жирових відкладень на делікатних ділянках (підборідді, шиї, внутрішньої поверхні стегон).
  • Dermaheal Meso LL. Містить комплекс біологічно активних речовин, основними з яких є фосфатілхолін, що сприяє швидкій емульгація жирових відкладень, декапептид, стимулюючий спалювання і розщеплення ліпідів, комплекс амінокислот, вітамінів і мінералів, що прискорюють виведення токсинів з організму і поліпшують стан шкіри. Застосовують за стандартною схемою для усунення жирових відкладень, а також для підтримки результату.
  • Mesoline Slim. Містить два активних ліполітікі фосфатидилхолин і дезоксихолат натрію. Досить ефективний препарат, застосовується для видалення як невеликий, так і об'ємної ліпідного прошарку.
  • Липолитический комплекс MPX. Крім активного жиросжигателя дезоксихолат натрію, до складу розчину входять рослинні екстракти та місцевий анестетик лідокаїн, що робить ін'єкції ліполітікі безболісними.
  • Revitalcelluform. Засіб містить дезоксихолат натрію і фосфатидилхолін. Цей комплекс доповнює поєднання амінокислот, антиоксидантів, вітамінів і витяжок з рослин.

За словами косметологів, ефективність непрямих ліполітікі трохи нижче. Тому в салонах їх зазвичай використовують у поєднанні з іншими процедурами для корекції фігури або для підтримання отриманого результату.

З цієї групи препаратів для ліполізу часто застосовують такі:

  • Амінокомплекс з таурином і L-карнітин.
  • Аміномікс, до складу препарату входить L-карнітин та поєднання інших амінокислот.
  • Cellucare, містить кофеїн-бензоат натрію, гіалуронову кислоту, сполуки необхідних для шкіри кобальту, марганцю і цинку. Ефективно активізує процеси ліполізу, тому може застосовуватися самостійно.
  • Celu-Xtract, до складу розчину входить кілька рослинних екстрактів, зазвичай застосовується на початкових стадіях целюліту.
  • MesoSlim, цей непрямий ліполітікі містить комплекс амінокислот, і його рекомендують для корекції жирових відкладень на чутливих ділянках тіла.
  • MS Cellu norm, містить біологічно активні екстракти рослин, ефективно усуває целюліт і дефекти шкіри.

Як правило, ін'єкції ліполітікі переносяться добре, але у деяких пацієнток виникають такі побічні реакції в місці уколу:

  • невеликий набряк;
  • почервоніння;
  • висипання;
  • свербіж;
  • гематома;
  • хворобливість як при введенні розчину, так і деякий час після ін'єкції.

Ці симптоми проходять через кілька днів, рідше, тривають до 1 - 2 діб. Вони носять оборотний характер і не є показанням для переривання курсу ліполітичною терапії. Однак при виникненні системних реакцій (підвищення температури, ознобу, нудоти або блювоти, алергічних проявів, прогресуючого запалення в місці уколу, порушення пігментації шкіри) ін'єкції ліполітікі потрібно призупинити і звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря.

Для запобігання небажаних реакцій необхідно після процедури полежати протягом півгодини, випити як мінімум половину літра негазованої води, при сильному набряку прикласти холодний компрес.

Протягом декількох тижнів після ін'єкції ліполітікі потрібно виконувати наступні рекомендації:

  • не лишатися під прямими сонячними променями;
  • не відвідувати солярії, лазні і сауни;
  • утриматися від інтенсивних фізичних навантажень;
  • дотримуватися питний режим.

Ін'єкції ліполітікі - ефективний і відносно безпечний спосіб позбавлення від неестетичного жирових відкладень практично на будь-якій ділянці тіла. Результат від процедури помітний вже після першої ін'єкції, крім розщеплення жиру, поліпшується і стан шкіри. Однак для підтримки результату одних уколів і кремів буде недостатньо. Необхідно дотримуватися дієти і активно займатися спортом.