Лазерний ліполіз: суть процедури, принцип дії, особливості підготовки до сеансу


лазерний ліполіз зміст:

Ідеальна фігура - мрія кожної жінки. Але якщо в молодому віці швидкість метаболізму і властивості шкіри дозволяють без проблем впоратися із зайвою вагою, після пологів, на тлі гормональної перебудови ця задача стає все складніше. У деяких випадках навіть дієта і наполегливі тренування в залі не приносять очікуваного результату - на проблемних зонах жирові відкладення залишаються.



Основною причиною подібного явища називають недостатній кровотік, це перешкоджає розщепленню накопичують зайвий жир адипоцитів. З цим завданням чудово справляється лазерний ліполіз, що забезпечує розчинення ліпідної тканини і усунення псують фігуру складок.

Методика хірургічної ліпосакції в загальних рисах відома кожній жінці. Грубо кажучи, через надріз на шкірі лікар зайву жирову тканину. Однак така операція не вирішує проблем з втратила тонус шкірою і нерідко вимагає додаткового втручання для її підтяжки. Крім того, процедура має досить широкий перелік протипоказань. В першу чергу він включає стану, що обмежують застосування загальної анестезії.

Як і будь-яка інша операція, ліпосакція супроводжується тривалим періодом реабілітації. Від пацієнта потрібно суворе дотримання рекомендацій лікаря, обмеження фізичних навантажень. Після хірургічного втручання є присутнім ризик приєднання вторинної бактеріальної інфекції, тривалого заживання ран, запалення швів і т.д.

Перерахованих недоліків позбавлений метод лазерного ліполізу. Суть процедури полягає в розщепленні жирового шару під впливом імпульсів випромінювання. Який чинить ефект схожий з кавітацією - адипоцити починають вібрувати, цілісність їх мембрани порушується, в результаті жирова тканина руйнується з виділенням жирних кислот та інших ліпідних сполук. Вони надходять в кровотік, «включаються» в системний метаболізм і виводяться разом з іншими кінцевими продуктами обміну речовин.

Для проведення процедури безоперационного ліполізу застосовують холодний діодний лазер. В результаті не тільки відбувається руйнування жирової тканини. У клітинах епідермального покриву стимулюється вироблення колагену, що запобігає появі розтяжок, в'ялості шкіри. Перевагою процедури служить можливість локальної корекції проблемних зон (навіть важкодоступних для скальпеля хірурга) не тільки на тілі, а й на обличчі.

Якщо жінка стежить за собою і в цілому веде здоровий спосіб життя, особливої ​​підготовки до проведення ліполізу не потрібно. Однак слід зазначити, що при занадто великій вазі, локальне видалення малого обсягу жирових відкладень не принесе належного ефекту. Для початку необхідно сісти на дієту, зайнятися спортом і максимально наблизити свою вагу до бажаного. В такому випадку лазерний ліполіз служить для остаточної корекції - прибирає жирові відкладення з проблемних ділянок в області обличчя і тіла (наприклад, зменшує розмір другого підборіддя ).



Варто відзначити

Незадовго до процедури рекомендують відмовитися від алкоголю, прибрати з раціону жирну їжу, не курити (або максимально обмежити кількість викурених сигарет).



За відгуками фахівців, в іншому випадку процедура принесе лише тимчасовий ефект. При пишних обсягах результат лазерного ліполізу буде мало помітний, а без дотримання принципів дієтичного харчування і рухливого способу життя, жирові відкладення утворюються знову.

Крім того, необхідно виключити і інші проблеми зі здоров'ям. Нерідко, причиною надмірної ваги служать гормональні розлади, пов'язані з порушенням роботи щитовидної, статевих залоз та інших ендокринних органів, прийому деяких лікарських препаратів. Без усунення етіологічного фактора, що провокує збільшення маси тіла, всі спроби схуднення і проведення лазерного ліполізу буде малоефективно.

Без сумніву, всі фото, що демонструють результат лазерної дії, вражають. За один сеанс може піти кілька сантиметрів з проблемних місць, що відповідає 0,3 - 0,5 л жиру. Однак для кожної пацієнтки ефект індивідуальний. Приймати рішення про проведення процедури слід після з'ясування причини надмірної ваги і її усунення. Що стосується тривалості результату проведеного ліполізу, все також залежить від подальшого способу життя і харчування. Повернення до споживання борошняних і солодких страв, газованої води, гіподинамії, зведе «нанівець» всі ефект.

Варто відзначити

Лазерна безоперационная ліпосакція - не панацея. Це всього лише спосіб швидко позбутися від важкодоступних жирових відкладень. Подальша підтримка форми залежить від самої жінки.

Липолиз апаратний: відмінні риси, різновиди, показання та область застосування

апаратний ліполіз

Процедура має ряд переваг перед іншими апаратними та хірургічними методиками ліпосакції, це:

  • мінімальне пошкодження поверхні епідермального покриву;
  • відсутність необхідності в загальній анестезії;
  • короткий реабілітаційний період, як правило, він не перевищує 48 годин;
  • короткий перелік протипоказань;
  • можливість проведення процедури на будь-якій ділянці тіла;
  • паралельне поліпшення стану шкіри, стимуляція вироблення колагенових волокон, метаболічних процесів, кровотоку, нормалізація активності апокрінних залоз;
  • відносно низька вартість в порівнянні з хірургічним методом ліпосакції;
  • відсутність виражених больових відчуттів в області впливу лазера;
  • тривалість процедури - до 1,5-2 годин, після чого пацієнтка може відправлятися по своїх справах, не побоюючись ризику ускладнень.

Але з іншого боку, ліполіз апаратний дозволяє прибрати максимум 500 мл жирових відкладень, в той час як хірургічне втручання може позбавити від декількох літрів. Однак виражене стоншення ліпідного шару є сильним стресом для шкіри, вона просто не встигає відновитися. Тому нерідко хірургічна ліпосакція вимагає додаткових операцій або косметологічних процедур для відновлення тонусу і тургору епідермального покриву.

Існує кілька методик виконання апаратного ліполізу:

  • Зовнішній (або зовнішній). Для проведення маніпуляції на заздалегідь визначеній ділянці тіла фіксують кілька невеликих за розміром пристроїв, що генерують лазерне випромінювання. Тривалість сеансу - до 15-25 хвилин. При цьому вивільнені продукти розщеплення жиру потрапляють в кровотік і виводяться через печінку. Даний спосіб більше підходить для невеликих за обсягом ліпідних відкладень.
  • Внутрішній. Генерує випромінювання електрод вводять безпосередньо в жирову тканину, а надлишок ліпідів виводиться через вакуумний відсмоктувач. Для купірування неприємних відчуттів під час проколу шкіри перед процедурою роблять ін'єкцію місцевого анестетика. Внутрішній ліполіз апаратний приносить помітний результат і при сильно виражених жирових відкладеннях, але для профілактики формування стрий і підтримки шкіри після сеансу ліпосакції рекомендують носити компресійну білизну або стягуючі пов'язки.

Апаратний ліполіз проводять для усунення ліпідних відкладень в області:

  • скул;
  • підборіддя і шиї;
  • внутрішньої поверхні руки біля пахвових западин;
  • спини (в зоні шийного і поперекового відділу, під лопатками);
  • живота, що особливо актуально після народження дитини;
  • сідниць;
  • зовнішньої поверхні стегон (так званого «галіфе»);
  • внутрішньої сторони стегна;
  • навколо колінних суглобів, литок.

Крім усунення жирових відкладення в проблемних зонах, показаннями до проведення апаратного ліполізу служать ліпоми, гіперактивність сальних і потових залоз, нерівний рельєф шкіри. Але косметологи підкреслюють, що така процедура призначена тільки для локального впливу не підходить для загального схуднення.

Холодний лазер: протипоказання, можливі ускладнення і відновний період

дія ліполізу

Строгими протипоказаннями до проведення ліполізу служать:

  • період вагітності і лактації;
  • патології серцево-судинної системи;
  • проблеми з кровоносними судинами в області впливу (як правило, це варикоз нижніх кінцівок);
  • підвищена фоточутливість.

Варто відзначити

Зовнішній ліполіз передбачає виведення жиру через печінку. Тому процедура категорично протипоказана при патологіях даного органу.

Сеанс краще відкласти до загоєння ран і вогнищ запалення в області впливу лазера, одужання при гострих інфекціях і переходу хронічних в стадію ремісії. Крім того, холодний лазер з обережністю застосовують при захворюваннях сечостатевої системи, щитовидної залози (особливо, якщо ліполіз проводять в цих зоні живота, шиї, спини). Також процедуру не рекомендують робити при менструаціях, загальному ослабленні організму.

Як правило, сеанс переноситься добре. Але при зовнішньому впливі лазерного випромінювання можливе виникнення симптомів інтоксикації (нудота, нудоти, гіркого присмаку в роті, порушення стільця) через масивного надходження залишків жирових відкладень в кровоносне русло. Особливо подібні симптоми виражені, якщо печінка ослаблена в результаті неправильного харчування, частого вживання спиртних напоїв. Для більш ефективного впливу і усунення неприємних проявів рекомендують інтенсивні заняття спортом і споживання великого об'єму рідини.

При проведенні внутрішнього ліполізу в місці проколів шкіри можлива невелика набряклість, поява хворобливих гематом. Зазвичай вони проходять самостійно через кілька днів без будь-якого втручання.

Варто відзначити

Щоб уникнути можливих ускладнень, перед проведенням ліполізу незалежно від методики, необхідно здати загальноклінічні аналізи для контролю функцій печінки і загального стану імунної системи.

Як проводять лазерний ліполіз

Після внутрішнього впливу лазерного випромінювання на протязі 2-4 тижнів слід постійно носити компресійну білизну. Якщо місця проколів заживають без ускладнень, застосування лікарських препаратів не потрібно. В іншому випадку необхідно наносити протизапальні креми та мазі. Вкрай рідко при високому ризику приєднання бактеріальної інфекції призначають курс антибіотикотерапії.

Варто відзначити

Лазерне випромінювання підвищує фоточутливість, тому деякий час необхідно захищати шкіру від потрапляння прямих сонячних променів, утриматися від засмаги в солярії.

Дудник Наталія Миколаївна, косметолог, лікар-дерматолог

«Досить часто пацієнтки, прагнучи прибрати жирові відкладення в проблемних зонах, відразу звертаються до пластичних хірургів. Однак далеко не всім показана операція. Багато проблем можна вирішити більш простим і безболісним методом. Лазерний ліполіз я рекомендую всім пацієнткам, які прагнуть повернути стрункість фігури і підтягнутість шкіри. Займає процедура максимум дві години, проте ефект помітний практично відразу ж ».

Ольга, 36 років

«Після народження першої дитини швидко прийшла в форму, але другі пологи не пройшли безслідно. Я днями потела в тренажерному залі, але особливого успіху не добилася. Ні, тіло стало підтягнутим, з'явилася мускулатура. Проте як і раніше сильно випирають живіт, а форма стегон змусила прибрати облягаючі штани глибоко в шафу. Але після ліполізу вдалося повернутися до колишніх обсягів ».

Вартість процедури починається від 100 доларів за зону (в середньому це квадрат розміром 10 × 10 см). Кінцева ціна природно залежить від складності доступу до оброблюваної області та її розміру. Також слід враховувати, що найчастіше одного сеансу ліполізу, при якому використовують холодний лазер, недостатньо. Іноді для досягнення оптимального результату може знадобитися до 8-10 відвідувань косметологічного кабінету з інтервалом в 3-5 днів.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]