Викривлення грудної клітки і виникнення патології



Викривлення грудної клітини

За статистикою, у певної частки населення спостерігається викривлення тулуба. Виходячи з категорії захворювання, ступінь прогресу, наявності симптомів і багато чого іншого, у хворого починаються проблеми з серцем і легенями. Також, патологія чітко проявляється фізично, що призводить до серйозних психологічних відхиленням. Розвиток психологічних чинників замкнутості і депресії формується у дітей ще з раннього віку, що в подальшому дуже сильно заважає успішної соціалізації в суспільстві. Дана проблема зовсім недавно була винесена на медичній конференції світового масштабу, де були запропоновані різні варіанти і методи боротьби з даною патологією. Які бувають види викривлень грудини і ребер, загрожує чи це подальшими ускладненнями на здоров'я пацієнта? Все це можна дізнатися, ознайомившись з цією статтею.



Чому виникає патологія

Викривлення грудної клітки найчастіше є вродженим захворюванням і починає активно проявлятися при зростанні організму. Як правило, деформування відбувається за рахунок недорозвиненості ніжок діафрагми і чітко проявляється у вигляді нестандартного, хаотичного дихання.

Це може бути придбаним захворюванням внаслідок отриманих травм в ранньому віці (3-5 років). Грудина і ребра вкрай нестійкі в такому юному віці і будь-який перелом або надколу може істотно змінити подальший вид грудної клітини. Різниця вродженої та набутої причини виникнення в тому, що перша зовсім не піддається лікуванню, а придбану причину з віком можливо усунути.



Які дефекти призводять до викривлення ребер

Викривлення грудної клітки, за своєю природою виникнення ділиться на три категорії:


  • Шийна і грудна ектопія.
  • Розщеплення грудини.
  • Вроджена нестійкість серця або зміщення його в процесі росту організму.

Серце не володіє захисною оболонкою з щільних тканин, тому в процесі росту організму воно має схильність розширюватися і зміщуватися. Дана патологія практично не піддається лікуванню. Виходячи з медичної статистики хірургів, лише у 10% пацієнтів спостерігалося поліпшення загального стану. Решта 90% практично не відчували поліпшень навіть після цілого ряду операцій. Це дуже серйозна патологія, яка ставитися до розряду вроджених відхилень.

Рідкісні вроджені аномалії

Як уже згадувалося раніше, вроджені деформації набагато складніше лікуються, ніж придбані. Однак, існує особливий поспіль дефектних відхилень, а саме - вроджені аномалії.

Їх налічується більше двох десятків. В цілому, вони діляться на три загальних категорії (які будуть вказані нижче), але мають деякі характерні властивості, що розрізняють їх між собою.

Отже, які існують рідкісні види деформацій:

  • Вроджена ущелина грудини. Судячи з медичної практики, даний дефект зустрічається найбільш часто. Він проявляється при вродженої мальформації. Груди пацієнта розщеплена, іншими словами - розкрита.
  • Реберно-м'язовий дефект. Загроза полягає в тому, що викривлена ​​грудина може негативним чином впливати на серце і органи дихання. Часто викривлення грудної клітини проявляється в серцевої діяльності. У медицині, подібний дефект називається синдром Поланд.
  • Вигнута грудна клітка. Досить рідкісна аномалія. Причини виникнення практично не з'ясовані через відсутність належних досліджень. У медицині носить назву синдром Курраріно-Сильвермана.

Крім перерахованих вище аномалій, існують їх підтипи, які незначно відрізняються між собою. Кожен з дефектів грудної клітини потенційно небезпечний для здоров'я людини і носить пряму загрозу для подальшого повноцінного розвитку хворого.

види викривлень

Видів викривлень не так вже й багато. В цілому, вони діляться на три основні групи. Кожна з них відноситься до розряду вроджених патологій і становить загрозу для життя пацієнта.

Отже, розглянемо їх:

  • Воронкоподібна деформація. «М'яка» патологія. Вона характерна запалими всередину грудьми. Створюється враження, ніби грудна клітка була навмисно втиснула усередину важким предметом. У народі хвороба носить назву «груди шевця».
  • Килевидная. Протилежність вищенаведеної деформації. Груди випирає назовні, створюється враження, що у людини замість грудної клітини кіль від човна. Патологія не відрізняється особливою тяжкістю в симптомах, але дуже негативно впливає на серцево-судинну діяльність організму. Більш того, надмірно велика грудина може спричинити за собою збільшення і зміщення серця, а також збої в роботі дихальної системи. Однак аномалію можна вилікувати, і серед всіх категорій вона не несе небезпеки для життя.
  • Плоска грудна клітка. На перший погляд здається, ніби людина абсолютно рівний, без будь-яких характерних опуклостей в області грудини. Це небезпечна патологія, так як ребра знаходяться гострими краями всередину. При сильному падінні або раптової травми, вістря ребра може пробити легко або серце. Аномалію дуже складно вилікувати.

Медицина довгі роки намагається розробити способи боротьби з дефектами грудної клітини, але на даний момент, лише 15-20% хворих відчувають полегшення після проведення операції.

Деформація ребер і методи виправлення недуги

деформація ребер

Складання процесу лікування буде багато в чому залежати від відхилень в функціональності серця і органів дихання. Лікарі рекомендують консервативний метод лікування, який складається з лікувально-фізичної культури, різних коригувальних масажів, носіння спеціальних корсетів. Даний спосіб лікування відрізняється тим, що не вимагає прямого хірургічного втручання. Варто пам'ятати, що деформація ребер дуже тяжка патологія, однак способи вирішення проблеми існують.

При більш гострій формі патології (наприклад, плоска грудна клітка), консервативне лікування виявляється безсилим. Можна стабілізувати і коригувати стан хворого, призупинити процес розвитку і зберегти роботу органів, розташованих в грудині посередині.

Лікарі до останнього намагаються не вдаватися до екстреної терапії, що включає в себе пряме хірургічне втручання. Наслідки і весь хід операції абсолютно неможливо передбачити заздалегідь. Багато що залежить від роботи серця хворого, стану органів дихання на поточний момент і загального стану пацієнта на момент проведення операції.

хірургічне лікування

Лікування за допомогою хірургії необхідно лише в тому випадку, коли патології абсолютно не піддаються впливу консервативних методів. Також показанням до хірургічного лікування служить активне прогресування аномалії і зростання загрози для серця і органів дихання.

Як правило, використовується метод елеваційної торакопластікі по Насса. Цей спосіб розрахований на збільшення обсягу плевральних порожнин і простору для легких.

В окремих випадках, можлива зовсім інша операція - пряма деформація ребер з метою стабілізації та встановлення їх на потрібній позиції. Простіше кажучи, травматолог ламає, а після коригує і встановлює ребра на необхідної позиції. Варто зауважити, що процедура не відрізняється гуманністю і показана лише в найгостріших випадках, якщо присутній пряма загроза життю людини.

Вроджена нестійкість серця

Також показанням до хірургічного лікування стає утруднення дихальної діяльності. Особливо чітко це проявляється у дітей віком до 12 років. З особливою обережністю хірурги приймаються за вроджені патології другої і третьої категорії.

Що стосується реабілітації, то вона становить від 1 до 3 місяців після проведення операції. Вона укладає в себе цілий ряд процедур, які призначаються на розсуд лікаря.

Залишати лікарню суворо забороняється, так як хірург повинен спостерігати за процесом протягом усього відновного періоду. Якщо відбувалася коригування розташування ребер , то лікар повинен упевнитися в тому, чи правильно зростаються ребра.

вправи

Деформація ребер може лікуватися за допомогою вправ. Однак, це можливо лише при килевидной деформації грудної клітки.

Насамперед, вправи спрямовані на тренування правильного дихання. Ноги відводяться назад, виробляються нахили вперед з розведенням рук. На вдиху робиться рух, на видиху - повернення в початкове положення. Вправи повинні виконуватися виключно під наглядом інструктора.

Ще одна вправа виконується, лежачи на спині. По черзі згинаються і розгинаються стопи. Далі необхідно розвести руки, зігнути праву ногу (з неї починається вправу) і притиснути коліно до тулуба. Дана процедура схожа з виконання з «велосипедом».

Комплекс вправ призначається лікарем при необхідності і є більш реабілітаційним методом, ніж лікувальним. Однак, в деяких випадках саме вправи приносять максимальний ефект і значно уповільнюють процес прогресування хвороби.

Викривлення грудної клітки - страшна і серйозна патологія. З кожним роком, виходячи зі статистики медиків, все більше людей народжуються з наявністю даної патології або категоричній схильністю до неї. Лікування рекомендується проводити в ранньому віці, поки кістки повністю не зміцніли. Лікарське втручання в більш пізньому віці буде ускладнене цілу низку факторів, що виникли в процесі прогресування хвороби.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]