Пластика живота: методи корекції


Пластика живота: види корекції зміст:

Повні люди жартома говорять про те, що хорошої людини має бути багато. Але насправді, власний великий живіт не радує його володарів, будь то чоловік або жінка. Малорухливий спосіб життя, фастфуди сприяють відкладенню жиру в цій частині тіла. У жінок до утворення зайвої животика може привести вагітність. В результаті різкого схуднення шкіра не завжди скорочується в попереднє положення, а відвисає, утворюючи, так званий, фартух.



Для того щоб привести себе в форму і знову стати струнким, людині всього лише треба змінити харчування, спосіб життя (шкідливі звички, неповноцінний відпочинок), займатися спортом або просто щодня виконувати комплекс вправ. Але при серйозних порушеннях (ослабленому м'язовому тонусі, отвисшей шкірі і так далі) досягти значних результатів щодо зменшення живота не вдасться. У цьому випадку на допомогу приходить абдомінопластика - найнадійніша і ефективна техніка виправлення цього естетичного дефекту.

Пластичні хірурги у своєму розпорядженні безліч інструментів і методик пластики живота, кожна з яких найбільш ефективна в конкретному випадку. Вибір методу корекції визначається дефектом черевної стінки і ступенем його вираженості. Для однієї людини досить апаратної процедури, а для іншого потрібна повноцінна хірургічна операція.

Види хірургічної корекції живота:

  1. Мініабдомінопластіка. Операція показана особам, яким необхідна підтяжка нижньої частини живота. Провисання шкіри нижче пупка усувається за допомогою горизонтального розрізу по лінії бікіні (район лобка). При цьому пупок і шкіра вище нього не будуть зачіпатися.
  2. Ендоскопічна абдоминопластика. Корекція контурів живота здійснюється за допомогою ендоскопа і хірургічних інструментів, поміщених в невеликі розрізи в районі лобка і пупка. Такий спосіб операції вважається малотравматичним, так як кровоносні судини і нерви пошкоджуються в мінімальній кількості. Операція не залишає істотних шрамів, але ця процедура проводиться тільки тим, кому не потрібно прибирати зайву шкіру.
  3. Абдомінопластика з переміщенням пупка. При цій операції надлишки шкіри на нижній частині видаляються через розріз в лобкової області, а надлишки верхньої - через розріз в області пупка. Пупок переміщається на нове місце. Ця пластика живота вважається універсальною і виконується найбільш часто. Серед пацієнтів більшу частину складають жінки, які отримали значні дефекти після пологів : диастаз прямих м'язів живота, післяопераційні рубці, шкірні розтяжки і так далі.
  4. Середня абдоминопластика. Метод полягає в корекції нижньої частини живота, але з переміщенням пупка. Шкіра верхньої частини живота не зачіпається, тому дана методика вважається серединної між мініабдомінопластікой і корекцією живота з переміщенням пупка.
  5. Реверсивна абдоминопластика. Виконується в разі необхідності корекції тільки верхній частині живота. Найчастіше проводиться одночасно з пластикою грудей, так як розріз для підтяжки м'язів і видалення зайвої шкіри робиться в шкірних складках під грудьми.
  6. Апронектомія. При видаленні зайвої шкіри і жирових відкладень на животі роблять додатковий вертикальний розріз. Є різновидом мініабдомінопластікі.
  7. Абдоміноторзорафія. Це розширена пластика живота, в яку включені також стегна і спина. В цьому випадку хірург розрізає тканини для корекції в області лобка і на бічних стінках живота. Пацієнтами такого методу стають особи, які мають ослаблений тонус м'язів всього тулуба і шкіра провисає вкруговую. Такий стан зазвичай виникає після значної втрати ваги.
  8. Боділіфтінг. Шкіра підтягується по всьому колу тіла: живіт, спина, стегна. Особливість процедури в тому, що пацієнтові додатково робиться ліфтинг сідниць, ліпосакція лобка, боків і живота, корсетная пластика м'язів. Це складна операція, яка триває не менше 5 годин. Вона значно змінює форму тіла пацієнта, формуючи тонку талію і плоский живіт.

Одночасно з пластикою живота, а в деяких випадках окремою операцією, усуваються такі дефекти:

  1. Діастаз прямих м'язів або пластика грижі білої лінії живота. Краї м'язів часто розходяться під час вагітності. Якщо в перші місяці після пологів вони не відновили своє колишнє положення, то ніяка фізкультура не зможе їх повернути назад. У разі, коли не показано видалення надлишків шкіри, проводиться ендоскопічна операція для усунення дефекту. Краї м'язів вшиваються нерассасивающіміся нитками або між ними поміщається штучний протез, при якому не виникає натяг власних тканин.
  2. Пупкова грижа. Усувається ушиванием або накладенням синтетичного протеза. Операція здійснюється шляхом невеликих проколів в області пупка.
  3. Вертикальна грижа. Дефект виникає в результаті раніше проведених операцій. Усувається тільки хірургічним втручанням. При невеликій грижі операція проводиться під місцевою анестезією, при цьому тканини зшиваються. Якщо дефект сильно виражений, то операція робиться під наркозом, із застосуванням синтетичних протезів.
  4. Пахова грижа. Найпоширеніший дефект. У чоловіків зустрічається частіше, ніж у жінок. Пластика пахової грижі проводиться аналогічно попереднім дефектів. Зона розрізу - лобкова область.

Хірургічна пластика живота може поєднуватися з іншими процедурами, що усувають жирові відкладення і підтягують шкіру. У підсумку виходить стрункий і підтягнутий животик.



Альтернативні методи пластики живота:

  1. Ліпосакція. Існують різні варіації цієї процедури: ультразвукова, тумесцентная, лазерна, вібраційна. Суть операції полягає в руйнуванні жирових клітин і подальшому виведенні їх з організму за допомогою медичного вакуумного обладнання (електровідсмоктувача). Інструменти вводяться під шкіру через невеликі розрізи.
  2. Лазерна корекція розтяжок. Дефект виникає в результаті значного розтягування шкіри при вагітності, ожирінні, в період статевого дозрівання і т.д. Операція проводиться під місцевою анестезією. При лазерній шліфовці, промінь впливає на верхні шари дерми. При цьому відбувається видалення пошкоджених ділянок. Фракційний термоліз впливає на шкіру більш глибоко, викликаючи мікропошкодження, що сприяє активній регенерації клітин, які в результаті відновлюють ділянки шкіри вже без дефектів.
  3. Тредліфтінг мезонітямі. Відмінний варіант підтяжки не тільки особи, але і живота. Зазвичай робиться на верхню область, де шкіра після пологів може стати в'ялою. Мезоніті вводяться під дерму, створюючи своєрідний каркас, що утримує тканини в тонусі. При цьому активізується вироблення власного колагену. Шкіра омолоджується, стає пружною.

Підтяжка живота: показання до операції

Підтяжка живота: реверсіваная абдоміновластіка Обвислий живіт виникає з різних причин. У чоловіків це пов'язано з ожирінням, у жінок не тільки із зайвою вагою, але і ослабленням тонусу м'язів і шкіри після вагітності. Залежно від вираженості дефекту підтяжку живота можна здійснювати своїми силами або тільки за допомогою операції.

Окремого обговорення заслуговує тема ожиріння. Воно виникає в результаті порушення обміну речовин, яке є наслідком серйозних патологій функціонування організму. Цю хворобу потрібно лікувати в обов'язковому порядку, так як будь-які маніпуляції щодо зменшення живота безглузді. Навіть після складної операції жирова тканина буде відкладатися знову, а шкіра провисати, зводячи нанівець всі зусилля хірурга.

Як виглядає ідеальний животик:

  • Передня черевна стінка м'яка, але пружна, має невелике заглиблення вище пупка і трохи опукла знизу.
  • Бічна поверхня щільна, талія добре окреслена вигином.
  • Краї прямих м'язів мають невеликий жолобок (поглиблення).

Якщо є які-небудь відхилення від описаних анатомічних особливостей зовнішнього вигляду живота, то потрібно прийняти комплекс заходів для повернення його в здоровий стан. Найбільш частою причиною неестетичності цієї частини тіла стає знижений тонус м'язів і шкіри.

Для підтяжки живота природним чином потрібно дотримуватися низки нескладних правил:

  • Правильно харчуватися. У раціоні повинні бути присутніми білки і достатню кількість жирів. Ці речовини впливають на оновлення клітин, вироблення еластину і колагену. Потрібно строго контролювати споживання їжі, не переїдати, відмовитися від фастфудів і інших шкідливих продуктів.
  • Робити зарядку, займатися спортом, йогою. Щоб надати тонус м'язів і замінити ними жировий прошарок, необхідна достатня фізична навантаження. Це легко досягається за допомогою щоденних вправ.
  • Виконувати процедури, спрямовані на приплив крові до живота. До заходів, виконуваних з цією метою в домашніх умовах, відносяться масаж, підтягують маски і крему, контрастний душ, обгортання, скраби.

Підтягнути відвислий животик в домашніх умовах можна, якщо зміни черевної стінки не критичні. Ці рекомендації обов'язково потрібно дотримуватися і в період активного схуднення, таким чином можна уникнути провисання шкіри. Якщо великий живіт є наслідком птозу, діастаза прямих м'язів живота, ожиріння і так далі, то потрібні радикальніші заходи, так як вправи і правильне харчування в даному випадку марні.

Показання до операції з підтяжки живота:

  • Надлишок жиру в області живота, що не піддається корекції дієтами, вправами або нехірургічними методами корекції.
  • Опущення черевної стінки (птоз).
  • Протипоказання до ліпосакції через низький рівень колагенової-еластичних властивостей шкіри (шкіра не відновлює пружність природним шляхом).
  • Діастаз прямих м'язів живота або загальна розтягнення м'язів.
  • Отвисание шкіри через різке схуднення або після пологів, розтяжки на шкірі в результаті швидкого набору ваги або при вагітності.
  • Грубі післяопераційні рубці, сильно знижують естетичні дані живота.

При птозе велике значення має товщина жирового прошарку. Якщо вона становить більше 5 сантиметрів, то між підшкірної клітковиною і м'язами передньої черевної стінкою може утворюватися рідина, яка називається сірому. Такий стан погіршує естетичний ефект абдомінопластики, тому пацієнту спочатку призначається ліпосакція, а через деякий час проводиться операція з підтяжки живота.

Значне розтягнення черевної стінки відповідає наступним ступеням птозу шкіри:

  1. Помірне розтягування дерми нижній частині живота, шкірної складки немає.
  2. Внизу живота утворюється шкірно-жирова складка.
  3. Складка зі шкіри виглядає як фартух, шириною не більше 10 сантиметрів.
  4. Шкірний «фартух», шириною від 11 сантиметрів і більше нависає не лише спереду, але і на бічних областях живота.

Діастаз прямих м'язів після пологів може бути оборотним. Але якщо цього не відбулося в перші місяці, то в попереднє положення м'язи не повертаються. У цьому випадку вже можна говорити про вираженість дефекту. Проміжок між м'язами варіюється в межах від 2 до 20 сантиметрів і більше. Якщо розбіжність невелике, то хірург просто зшиває м'язи. При вираженому дефекті використовують синтетичні протези.

Абдомінальна пластика живота: підготовка, хід операції і реабілітація

Показання до абдомінопластиці Перед тим як погодиться на операцію по зменшенню живота, слід ретельно все зважити і розглянути більш щадні варіанти. Якщо інші методи не допомагають і отримати бажані зміни можна тільки за допомогою абдомінопластики, то потрібно змиритися з думкою, що після операції залишаться шрами.

Крім того, таке хірургічне втручання небезпечно ускладненнями і має тривалий і болісний відновний період. Щоб уникнути серйозних проблем зі здоров'ям, проводиться ретельне обстеження пацієнта для виключення захворювань, при яких операція протипоказана.

Обстеження перед виконанням абдомінальної пластики живота:

  • консультація пластичного хірурга;
  • консультація анестезіолога;
  • огляд терапевта;
  • огляд стоматолога;
  • інші лікарі за напрямком;
  • електрокардіографічне обстеження;
  • проходження флюорографії;
  • аналіз сечі;
  • загальний аналіз крові;
  • біохімічний аналіз крові;
  • забір крові для виключення гепатиту, ВІЛ-інфекції, сифілісу.

Протипоказання до абдомінопластиці:

  • цукровий діабет;
  • серцево-легенева недостатність;
  • порушення згортання крові;
  • ожиріння, пов'язане з ендокринними порушеннями;
  • планування вагітності протягом року;
  • загострення хронічних захворювань;
  • варикозне розширення вен на ногах;
  • онкологія;
  • психічні розлади;
  • алергія на анестетики.

В ході консультації пластичний хірург визначає, яка операція потрібна пацієнту: повна абдомінопластика, мініабдомінопластіка або інший вид корекції. Для цього він проводить інструментальні дослідження, робить розрахунки, виявляє відповідні патології, наприклад, грижу. Після повного обстеження і виключення протипоказань дає пацієнтові рекомендації про підготовку до операції і дії в реабілітаційний період .

Підготовка до операції

Пацієнт повинен особливим чином підготуватися до хірургічної підтяжки живота. Зазвичай підготовка до операції починається за місяць або навіть більше.

Що повинен зробити пацієнт, щоб допомогти організму легше пережити операцію і уникнути ускладнень:

  • відмовитися від ліків, які розріджують кров;
  • виключити переїдання, харчуватися відповідно до вказівки лікаря;
  • включити в харчовий раціон продукти, що містять велику кількість вітамінів і мінералів;
  • щодня виконувати вправи або давати організму іншу фізичне навантаження;
  • відмовитися від куріння;
  • повноцінно відпочивати, спати не менше 8 годин.

Абдомінальна пластика живота виконується в умовах стаціонару під наркозом зі штучною вентиляцією легенів. Тривалість операції від 2 до 5 годин. Цей показник залежить від виду операції та обсягом оперується.

хід операції

Операція по зменшенню живота Хірург робить розмітку на животі пацієнта. Він позначає місця розрізів і області шкіри, які підлягають видаленню. Якщо виконується мініабдомінопластіка, то всі маніпуляції лікар проводить на нижній частині живота. При переміщенні пупка на нове місце, хірург робить розмітку і на верхній частині.

Для прикладу розглянемо, як виконується повна абдомінопластика.

  • Після того як наркоз подіяв, хірург розсікає шкіру і підшкірну клітковину в зоні бікіні, акуратно проводить відшаровування шкірно-жирового клаптя вгору до мечоподібного відростка і реберних дуг. Коли тканини відсунуті до потрібної позиції, лікар обережно вирізає пупок.
  • Далі хірург проводить маніпуляції щодо усунення патологій черевної стінки: диастаз, грижі. Він зшиває краю м'язів, що не розсмоктуються нитками або вставляє штучний протез. Тобто відновлює нормальну анатомію передньої черевної стінки.
  • Наступним етапом лікар січуть надлишки шкіри і м'яких тканин. Шкірні клапті видаляються в суворій відповідності з раніше нанесеної розмітки. Закінчивши маніпуляції з надлишками шкіри, хірург вирізає відповідне за розмірами пупкове кільце. Пупок поміщає на нове місце і фіксується швами.
  • На останньому етапі лікар зашиває тканини. Він накладає саморассасивающіеся шви в два ряди для кращої адаптації країв ран. Далі робить ще один шов під шкіру. Для цього використовує тонку нерассасивающіміся нитка «Пролен». Рани промиває фізрозчином, диоксидином і встановлює дренажі.

реабілітаційний період

Перші 2-3 дні пацієнт знаходиться в стаціонарі під наглядом хірурга. У ці дні положення тіла горизонтальне, верхня і нижня частина трохи підняті.

Пацієнту даються відповідні медикаменти і робляться перев'язки. Для профілактики тромбозу вен на ноги надягають спеціальні панчохи.

Абдомінальна пластика живота Після виписки додому пацієнт регулярно відвідує лікаря. У перший час він повинен ходити злегка нахилившись вперед.

Шви знімаються на чотирнадцятий день. З моменту виписки і наступні один або два місяці (в залежності від складності операції) необхідно носити спеціальну компресійну білизну.

Операція по зменшенню живота передбачає хворобливий відновний період. Тому пацієнту призначаються знеболюючі засоби. Для виключення запальних процесів слід приймати антибіотики.

Можливі ускладнення:

  • Гематома. Лікування полягає в припікання судини, що кровоточить.
  • Некроз тканин. Ускладнення може виникнути, якщо товщина зшиваємо тканини занадто велика. При такій патології лікар проводить ревізію рани і вживає відповідних заходів.
  • Нагноєння. Виникає в результаті інфікування рани. Лікується антибактеріальними мазями і прийомом антибіотиків.
  • Підвищення внутрішньочеревного тиску. Вважається найтяжчим ускладненням. Виникає через перевантаження малого кола кровообігу. Такий недуга виникає рідше, якщо перед операцією пацієнт активно займався фізичними вправами і знизив вагу.
  • Скупчення рідини (сіроми) в оперується. Виникає в результаті того, що краї рани погано поєднуються. Щоб виключити це ускладнення, потрібно не нехтувати носінням компресійного білизни.

важливо

Результат операції можна оцінювати в повній мірі лише через півроку. Практично завжди пацієнти відгукуються з вдячністю про хірургів, які повернули їм струнку фігуру і плоский животик.

Вартість абдоминопластики коливається в значних межах. Ціна на пластику живота залежить від виду операції, вираженості дефекту, наявності супутніх патологій (грижі). Важливий фактор - кваліфікація хірурга, яка так само визначає кінцеву вартість абдоминопластики.

Так як хірургічна підтяжка живота складна і для пацієнта дуже важливий кращий результат з естетичної точки зору, корисно ознайомитися з відгуками про завершені операціях і подивитися фото (до і після), які люди охоче розміщують в мережі інтернет.


Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар
Додати коментар
Коментар успішно доданий
Помилка при додаванні коментаря
RE: [ Cancel ]